Egzaminy próbne dla klas 8 - ważny komunikat

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w uzgodnionej z nauczycielem formie, np. w pliku w edytorze tekstów; na wydruku, korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie); na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

W dniu próbnych egzaminów tj. 30.03, 31.03, 1.04 uczniowie klas 8 nie będą mieli planowych zajęć, tak aby mogli wziąć udział w egzaminach. Swoje prace prześlą do nauczycieli języka polskiego, matematyki, języka angielskiego drogą, jaką kontaktują się do tej pory, nie później niż w ciągu godziny od zakończenia pracy z arkuszem. W uzasadnionych przypadkach po informacji rodzica do nauczyciela można przesłać arkusz później.

Drogi uczniu jeśli chcesz przystąpić do próbnego egzaminu ósmoklasisty, to:

1. Każdego dnia egzaminu pobierz/otwórz arkusz zadań ze strony www.cke.gov.pl

2. Rozwiązuj zadania w ustalonym czasie.

3. Przekaż swoje rozwiązania nauczycielowi języka polskiego, matematyki, języka angielskiego w sposób, jaki się kontaktujesz ze swoim nauczycielem.