Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To świetna okazja, żeby poznać języki świata a także kulturę i tradycję wielu państw. Drzwi naszych sal zamieniły się w podręczne rozmówki językowe.

Obrazy: jezyk8.jpg

„Zdolni znad Brdy”

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pałacu Młodzieży dotyczącą uczniów zdolnych w ramach programu "Zdolni znad Brdy".

Warsztaty plastyczne z klasa 3a

Uczniowie z klasy 3a rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej jesieni uczestnicząc w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Było wiele radości i zabawy. Powstały fantastyczne prace plastyczne o tematyce jesiennej. To dopiero początek przygody z plastyką w MDK-u. Kolejne spotkanie w październiku.

"Kromka chleba dla sąsiada"

W piątek 20 września, na terenie sklepu Biedronka przy ulicy Ku Wiatrakom, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas,  brali udział w akcji - zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada". Zebrane produkty zostały przekazane przez Caritas osobom starszym, bezdomnym i potrzebującym.

Czy ktoś zostanie strażakiem ?

W czwartek 19 września klasy 5B i 6C z opiekunami zawitały do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Pod czujnym okiem młodszego kapitana Remigiusza i młodszego aspiranta Tomasza zajrzeliśmy dosłownie w każdy kąt jednostki od ogromnego garażu ze sprzętem i wozami bojowymi, przez sale strażaków, biura komendanta, centrum dyspozycyjne, po dach, na którym stanęliśmy w samym środku lądowiska helikopterów ratunkowych. Oprócz informacji dotyczących sprzętu i akcji ratunkowych, przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i korzystania z numeru 112. Kto wie, może jest wśród nas kolejny strażak?

Obrazy newsów: s7.jpg

Roztańczony piątek

W naszej szkole odbył się pokaz Centrum Tańca Gabi. Były to zajęcia edukacyjno-integracyjne pt.; „Tańczyć każdy może – zasady fair play”. Dzieci poznały różne style taneczne i nauczyły się prostych kroków. Lekcja przeplatana była nauką zasad fair play oraz tańcem. Dzieci rozpoznawały różnice dynamiczne i artykulacyjne. Zabawie była świetna!

Obrazy: taniec1_2.jpg  Obrazy: taniec2_1.jpg

Mali inżynierowie

Uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w fantastycznych zajęciach z robotyki – układali z klocków Lego pojazdy i uruchamiali je za pomocą specjalnego silniczka. To bardzo dobry wstęp do, ruszającego od października, projektu unijnego zajęć dodatkowych z programowania i robotyki.

Obrazy: roboty2_1.jpg Obrazy: roboty1_2.jpg

Spotkania z Rodzicami

Obrazy: aga.png

„Wyprawka dla Żaka”

Wolontariusze naszej szkoły w dniach 13-14 września wzięli udział w akcji charytatywnej „Wyprawka dla Żaka”, której celem było zebranie artykułów szkolnych  oraz słodyczy dla najuboższych rodzin z naszego miasta.

Obrazy newsów: wolontariat_09_2019.jpg

Plan Lekcji od dnia 1.09.2019

Obrazy newsów: zmiana_planu.png

Na stronie umieszczono plan lekcji obowiązujący od dnia 1.09.2019 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Obrazy newsów: rozposzkol.png

Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w dniu 2.09.19

Klasy 1- 4 godzina 8.30

klasy 5- 8 godzina 9.30

na boisku szkolnym, w przypadku deszczu na sali gimnastycznej.