Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To świetna okazja, żeby poznać języki świata a także kulturę i tradycję wielu państw. Drzwi naszych sal zamieniły się w podręczne rozmówki językowe. 

Obrazy: jezyk8.jpg


„Zdolni znad Brdy”

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pałacu Młodzieży dotyczącą uczniów zdolnych w ramach programu "Zdolni znad Brdy". 


Warsztaty plastyczne z klasa 3a

Uczniowie z klasy 3a rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej jesieni uczestnicząc w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Było wiele radości i zabawy. Powstały fantastyczne prace plastyczne o tematyce jesiennej. To dopiero początek przygody z plastyką w MDK-u. Kolejne spotkanie w październiku.

Galeria zdjęć 


"Kromka chleba dla sąsiada"

W piątek 20 września, na terenie sklepu Biedronka przy ulicy Ku Wiatrakom, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas,  brali udział w akcji - zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada". Zebrane produkty zostały przekazane przez Caritas osobom starszym, bezdomnym i potrzebującym.Czy ktoś zostanie strażakiem ?

W czwartek 19 września klasy 5B i 6C z opiekunami zawitały do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Pod czujnym okiem młodszego kapitana Remigiusza i młodszego aspiranta Tomasza zajrzeliśmy dosłownie w każdy kąt jednostki od ogromnego garażu ze sprzętem i wozami bojowymi, przez sale strażaków, biura komendanta, centrum dyspozycyjne, po dach, na którym stanęliśmy w samym środku lądowiska helikopterów ratunkowych. Oprócz informacji dotyczących sprzętu i akcji ratunkowych, przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i korzystania z numeru 112. Kto wie, może jest wśród nas kolejny strażak?

Obrazy newsów: s7.jpgRoztańczony piątek

W naszej szkole odbył się pokaz Centrum Tańca Gabi. Były to zajęcia edukacyjno-integracyjne pt.; „Tańczyć każdy może – zasady fair play”. Dzieci poznały różne style taneczne i nauczyły się prostych kroków. Lekcja przeplatana była nauką zasad fair play oraz tańcem. Dzieci rozpoznawały różnice dynamiczne i artykulacyjne. Zabawie była świetna!

 Obrazy: taniec1_2.jpg  Obrazy: taniec2_1.jpg


Mali inżynierowie

Uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w fantastycznych zajęciach z robotyki – układali z klocków Lego pojazdy i uruchamiali je za pomocą specjalnego silniczka. To bardzo dobry wstęp do, ruszającego od października, projektu unijnego zajęć dodatkowych z programowania i robotyki.

 Obrazy: roboty2_1.jpg Obrazy: roboty1_2.jpg


Spotkania z Rodzicami

Obrazy: aga.png


„Wyprawka dla Żaka”

Wolontariusze naszej szkoły w dniach 13-14 września wzięli udział w akcji charytatywnej „Wyprawka dla Żaka”, której celem było zebranie artykułów szkolnych  oraz słodyczy dla najuboższych rodzin z naszego miasta.

Obrazy newsów: wolontariat_09_2019.jpg


Plan Lekcji od dnia 1.09.2019

Obrazy newsów: zmiana_planu.png

Na stronie umieszczono plan lekcji obowiązujący od dnia 1.09.2019 r.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Obrazy newsów: rozposzkol.png

Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w dniu 2.09.19

Klasy 1- 4 godzina 8.30

klasy 5- 8 godzina 9.30


na boisku szkolnym, w przypadku deszczu na sali gimnastycznej.