Nie możesz się zalogować?
Edu(R)Ewolucja
Bydgoski Rok Wolności
Technologie
Taekwondo
"DŁUGOPISOWY PRZYJACIEL"

26 stycznia odbył się finał akcji „Długopisowy przyjaciel” w ramach projektu miejskiego "Szkoła otwarta i tolerancyjna".

Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowały uczennicę klasy Via: Milena  Kowalewska, Michalina Rasmus i Natalia Bartosiewicz i uczeń 7c- Kacper Haftkowski. Uczniowie pisali ręcznie list na dowolny temat, nie wiedząc, kto będzie jego adresatem. Każdy list skierowany  był do losowo wybranej osoby z innej szkoły. Adresat i nadawca nie znali swojego wyglądu, poglądów, pochodzenia ani statusu materialnego. Celem  wymiany listów było uzyskanie świadomości, że wszyscy ludzie, bez względu na dzielące ich różnice, są warci zainteresowania, zasługują na szacunek i równość w traktowaniu.

Bal karnawałowy dla klas 1-3

10 stycznia pięknie udekorowana sala gimnastyczna przez nauczycieli w-f zamieniła się w magiczne miejsce. Było tu  mnóstwo dzieci w przepięknych strojach i przebraniach postaci z bajek. Wszyscy doskonale się bawili, tańczyli i uczestniczyli w konkursach. Podczas zabawy karnawałowej każda klasa została uwieczniona na zdjęciach. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pomysłowych strojów.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Atrakcje ,atrakcje, atrakcje - Lodowisko :)

Nasza szkoła ma zarezerwowane lodowisko i w każdy wtorek w godzinach  10 -11.30 klasy 4-7 cyklicznie wychodzą  z wuefistami i wychowawcami klas .

Kliknij w link aby obejrzeć kilka zdjęć

„Z matematyką za pan brat”

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas piątych „Z matematyką za pan brat”. Konkurs trwał 5 tygodni, uczniowie rozwiązywali zadania i zbierali punkty. Do finału przystąpiło 15 uczniów.

I miejsce Franciszek Lewandowski (5b)

II miejsce Kajetan Król (5b) i Adrian Kołek (5a)

III miejsce Filip Nowak (5c)

Gratulujemy!Laughing

Uczniowie klas 5 wzięli udział w miejskim konkursie matematycznym „As 5 klas”.

W konkursie wzięło udział 281 uczniów z 25 bydgoskich szkół. Do półfinału zakwalifikowało się 64 uczniów. Naszą szkołę w półfinale 28.02.2018 r. będą reprezentować: Filip Nowak (5c), Kajetan Król (5b) i Franciszek Lewandowski (5b).

Gratulujemy! Trzymamy kciuki!

Zabawa i wygrana :)

Dwa ognie klas 5 w SP 57. Udzial wzieły 4 szkoly SP 26,28,57 i 46.

Nasza drużyna  zajęła 1 miejsce

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć

"Najsympatyczniejsze pierwszaki"

Pierwszy rok szkolny w życiu każdego dziecka to zarówno ogromne wyzwanie, jak i okres wyjątkowy obfitujący w wiele nowych znajomości, przyjaźni oraz doświadczeń. Jest to przede wszystkim okres, który już nigdy więcej się nie powtórzy. Ważne, aby był on dla każdego malucha wyjątkowy, stąd też pomysł na zorganizowanie akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017, który zrodził się w redakcji „Gazety Pomorskiej”.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1a wraz z wychowawcą Marią Strabel zajęli pierwsze miejsce w regionie w akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017. Należało wysłać zdjęcie klasowe pierwszaków, które było prezentowane na stronie internetowej. Następnie odbywało się głosowanie. Zwycięstwo było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób. Nasze pierwszaki zdobyły aż 490 głosów. Udział w akcji to na pewno wspaniała pamiątka na lata! Nagrodą jest jednodniowa wycieczka do Juraparku w Solcu Kujawskim połączona z zajęciami edukacyjnymi, pojemnik na śniadanie, kubek z klasowym zdjęciem oraz pamiątkowym dyplom. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa.

Regulamin naboru do klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim
Mikołajki 2017

Gwiazdka 2018

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść... Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia... To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna... Noc Bożego Narodzenia... Aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia upłynęły w miłej atmosferze, zdrowiu i pokoju,

życzą Dyrekcja Szkoły , Rada Pedagogiczna , Pracownicy szkoły oraz admistratorzy strony

IV i IX miejsce szachistów

8 i 9.12 w MDK nr 2 odbyły się Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej (uczniowie z roczników 2002-2004) nazywanej też Gimnazjadą Bydgoską. Debiutująca w tych rozgrywkach drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktor Żołnowski, Hubert Wamka, Michał Towcik i Julia Dytrych zajęła IX miejce. "

Z kolei drużyna SP nr 46 w składzie: Kacper Grzechowiak, Szymon Hołyński, Oskar Kufel i Dominika Towcik zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Podstawowych (tzw. Igrzyska Dzieci z roczników 2005 i młodszych), awansując do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23.01.2018 r.
Opiekunami byli Agnieszka Bulińska i Mariusz Stoppel.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć z obu turniejów i obejrzenia filmów:

Mistrzostwa Bydgoszczy SP 2017 https://youtu.be/bR9zRCRB5sI
Zdjęcia: http://www.fmix.pl/my_slideshow/29816/133888/mistrzostwa-bydgoszczy-szkol-podstawowych-mdk-nr-2-9-12-2.html

Mistrzostwa Bydgoszczy Gimnazjów 2017 https://youtu.be/HWk7P_8T7qk
Zdjęcia: http://www.fmix.pl/my_slideshow/29816/133887/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-mdk-nr-2-w-bydgoszczy-8-12-20.html

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W BYDGOSZCZY

Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Bydgoszczy. Przez cały miesiąc uczniowie najmłodszych klas gromadzili karmę i akcesoria dla potrzebujących zwierząt. Zbiórka pokazała, jak wielkie serca mają nasze dzieci. Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami, ale szczęśliwe psiaki i kotki długo nie zapomną.

Obejrzyj zdjęcia

Serdecznie dziękujemy!