Wesołe zabawy przy choince

Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. Zabawy przy choince, organizowanych przez Fundację Stacja Akceptacja. Były to zajęcia edukacyjne przeplatane zabawami ruchowymi z wykorzystaniem kolorowych akcesoriów sportowych i plastycznych.

Obrazy: pb.jpg

Wycieczka do Berlina

9 grudnia mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyjeździe do Berlina. Mimo wczesnej pory wyjazdu humory dopisywały. Po Berlinie oprowadziła nas Pani przewodnik, która ciekawie opowiedziała o historii miasta oraz zdradziła wiele ciekawostek. Następnie mogliśmy poczuć świąteczny klimat podczas spaceru po jarmarkach.

Poznając zawody...z wizytą w "budowlance"

Uczniowie klasy 3a udali się do bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych, aby poznać w jaki sposób uczą się zawodu ich starsi koledzy. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w pracowniach szkoły oraz własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną.

Obrazy: bm.jpg

Dajemy dzieciom uśmiech!

Upominki dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zostały już dostarczone do siedziby fundacji "Uśmiech nadziei dzieciom" przez uczniów z klasy 7a. Wśród prezentów znalazło się dużo książek, pluszaków, przyborów plastycznych, artykułów higienicznych, gier oraz puzzli.

Szkolni koordynatorzy akcji z klasy 7a bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz włączenie się do akcji!

Obrazy: om1.jpeg

Obrazy: om.jpg

W pracowni Pani Gliny

Klasa 2a wzięła udział w zajęciach w pracowni ceramicznej Pani Gliny. W czasie zajęć uczniowie poznali sposoby pracy z gliną, co  pozwoliło nam  samodzielnie wykonać piękne renifery.

Obrazy: pd.jpg

Z wizytą w operze

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Opery Nova na spektakl pt. "Alicja w krainie czarów". Przedstawienie było fantastyczne. Widzów oczarowała gra aktorów i scenografia. Dodatkowe emocje budził fakt, iż na scenie występował kolega z klasy - Maksymilian. Przed spektaklem dzieci miały okazję udać się za kulisy i dokładnie poznać wszystkie zakamarki i tajemnice opery.

Obrazy: op.jpg

Dyskoteka andrzejkowa

23 listopada została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa dla uczniów z klas IV-VI. Klasy starsze (VII-VIII) bawiły się 25 listopada.

Starsi i młodsi bawili się przy rytmach znanych i lubianych piosenek. Był to doskonały czas na integrację między klasami i miłe spędzenie wolnego czasu.

Obrazy: dn.jpg

I Ty możesz zostać humanistą!
Spotkanie z muzyką

Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w audycji muzycznej w  Filharmonii Pomorskiej. Słuchaliśmy fragmentów arii operowej Straszny dwór. Spotkanie zakończylo się wspólnie zatańczonym polonezem. Na koniec obie klasy udały się na spacer do pobliskiego parku J.Kochanowskiego.

Obrazy: fe.jpg

The Bear Educational Theatre

W środę, 16 listopada, w naszej szkole pojawiła się grupa teatralna The Bear Educational Theatre.

Aktorzy zaprezentowali trzy przedstawienia.

Dla klas 1 – 3 – Jackie and the Giant

Dla klas 4 – 6 - The Alien Grammar show

Dla klas 6a, 7 – 8 – The History of England part 1

Uczniowie chętnie wzięli udział w tych przedstawieniach, nie tylko jako widzowie, ale też jako aktorzy.

Młodsi widzowie zostali wciągnięci w sam środek akcji i mogli być... tortem urodzinowym, gośćmi na herbatce u Jackie lub rekinami, uczyli się też piosenek i rymowanek.

Starsi uczniowie wykazali się umiejętnością układania pytań, pomagali agentom znaleźć kosmitów, a dwóch uczniów, okazało się...kosmitami.

Najstarsi przenieśli się do roku 1066 i brali udział w bitwie pod Hastings i poznali wszystkie żony Króla Henryka VIII.

A wszystko to w języku angielskim. Słownictwo zostało utrwalone, uczniowie osłuchali się z językiem mówionym, sprawdzili swoją umiejętność rozumienia, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Zobacz, jak bawili się uczniowie

Obrazy: at.jpg