Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA

16 listopada w Światowy Dzień Tolerancji odbyła się konferencja inauguracyjna 
II edycji projektu miejskiego "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna".
W zeszłym roku szkolnym nasza społeczność szkolna była bardzo zaangażowana i zdobyliśmy certyfikat specjalny Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej. Liczymy,że w tym roku będzie podobnie. Na konferencji zaprezentowano zaplanowane działania i odbyło się losowanie na Festiwal Kultur, który odbędzie się w maju.


Sukcesy Sukcesy Sukcesy

 

 Miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice zostały stypendystkami w programie " Prymus Pomorza i Kujaw". Pragniemy dodać, iż są to laureatki i finalistka zeszłorocznych konkursów przedmiotowych Kujawsko- Pomorskiego
Kuratora Oświaty:
Julia Dytrych z klasy 8a- laureatka z biologii
Nina Kosman z klasy 8a- laureatka z języka angielskiego
Jagoda Luchowska z klasy 8a- finalistka z języka angielskiego.
                          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mamy zaszczyt ogłosić, że dwoje naszych uczniów zostało laureatami: II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenia bydgoskie'' pod patronatem Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty
-Adrianna Czachowska II miejsce w kategorii język angielski
-Oskar Szymonowicz III miejsce w kategorii język niemiecki
                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Zajęcia koła „Miłośników czterech łap”

Obrazy newsów: lapy.jpg

Zajęcia koła „Miłośników czterech łap” zadomowiły się w SP nr 46 na dobre. Uczniowie klas czwartych i piątych nagromadzili już spory materiał prezentujący nasze spotkania, a mianowicie: zajęcia ruchowe
z udziałem psa, o bezpieczeństwie w kontaktach z psem, wiedza nt. jak być odpowiedzialnym opiekunem czworonożnego przyjaciela, ciekawostki z zakresu kynologii, nauka metod pozytywnego szkolenia psa oraz więź, która nawiązała się między uczniami, a psem certyfikowanym PTK seterem irlandzkim – Jessy.

Galeria zdjęć 

Prowadząca zajęcia kynoterapii (dogoterapii) – Julita Witt


List

Warszawa, 8 listopada 2018 roku

 

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie,  

 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

 

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

 

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.Z wyrazami szacunkuAnna Zalewska                                                                     Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                                           Główny Inspektor Sanitarny


Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości - HYMN
I z drugiej kamery :)

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w SP46DZIĘKUJEMY

Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos na projekt "Kreatywne podwórko" oraz za zaangażowanie w przekonywaniu innych :)
Teraz pozostaje tylko czekać do 30 listopada i ściskać kciuki, za wygraną!

Obrazy newsów: podworko.jpg


Pamiętamy o zmarłych

31 października, dzień przed Wszystkimi Świętymi klasa 4a i 7b wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz na ulicy Toruńskiej. Uczniowie bardzo  zaangażowali się  w posprzątanie zaniedbanych grób i miejsca pochówku żołnierzy walczących w II wojnie światowej. Dzieci z oddaniem grabiły liście, wyrywały chwasty, a na koniec zapaliły znicze.


Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 9 LISTOPADA 2018

KLASY I-III

 

8.55- 9.40- Festiwal Piosenki Patriotycznej

 

KLASY IV- VII

 

8.00 -  9.40 lekcje zgodnie z planem

 

0d 9.50 klasę przejmuje wychowawca.

 

9.50-11

klasy 4 i 5 biorą udział w Festiwalu Piosenek Patriotycznych na sali gimnastycznej

klasy 6 i 7 biorą udział w sztafecie patriotycznej

 

11.00- wszyskie klasy spotykają się, ( w zależności od pogody- na boisku lub

w sali gimnastycznej) by o 11.11 zaśpiewać hymn Polski  (4 zwrotki)

 

11.50- 13

klasy 4 i 5 biorą udział w sztafecie patriotycznej

klasy 6 i 7 biorą  udział w Festiwalu Piosenek Patriotycznych

 

KLASY VIII

od godz. 10.35 biorą udział w uroczystości w Gimnazjum nr 16Do 7.11 klasy wykonują biało- czerwone flagi i kwiaty. Przyklejamy je na drzwiach klas.

Kotyliony przyczepiamy do ubrania 9 listopada.Budżet Obywatelski na finiszu!!!

Budżet Obywatelski na finiszu!!!

To już ostatni dzień głosowania!!!

Czy zagłosowałeś???

Projekt 174 – „Kreatywne podwórko” – czeka na Twój głos!!!

Obrazy: budzet2018.jpg


Zajęcia szachowe

 

Obrazy newsów: szachy.jpg
Zajęcia szachowe w SP 46 odbywają się od października 2018 do czerwca 2019:
1. Środa 9.50-11.30 klasa 2c 
2. Piątek 9.50-11.30 klasa 2b
Zawsze w stołówce szkolnej!