Jesień, ach to Ty!

Uczniowie klas 1-3 powitali jesień. 23 września wszyscy ubrali się w kolorach jesieni: żółtym, pomarańczowym, czerwonym i brązowym. W klasach i na korytarzach zrobiło się kolorowo i wesoło.

Obrazy: j1.png

Obrazy: j2.png

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie z klasy 1a oraz 3b wybrali się do Leśnego Parku w Myślęcinku, aby wziąć udział w akcji "Akademia Bezpieczeństwa - bezpieczna droga do szkoły". Dzieci mogły przymierzać mundur strażaka, wejść do wozu strażackiego oraz poznać pracę psa tropiącego. Dowiedzieli się też, jak bezpiecznie poruszać się na drogach.

Sanatoria dla dzieci i młodzieży - informacja

Coraz częściej obserwujemy coraz większe problemy zdrowotne u dzieci - plagą stają się wady postawy oraz otyłość. Równie często widzimy konieczność dalszego leczenia po przebytych chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych. Kontynuacją leczenia może być leczenie szpitalne dzieci w sanatorium uzdrowiskowym, realizowane w czasie całego roku. W roku szkolnym dzieci przebywające w sanatorium mają zapewnioną ciągłość nauki na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Turnus dla dzieci w wieku od 7 roku życia trwa 27 dni i jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi leczenia uzdrowiskowego dzieci. (Kliknij "czytaj więcej")

Pracownicy Kujawsko–Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy pozostają również do dyspozycji jeśli chcieliby Państwo poznać więcej szczegółów dotyczących zasad wyjazdu do sanatoriów.

Rozwijamy czytelnictwo

Obrazy: nb.png

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia bibliotek. W 2022 r. biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe na realizację wyżej wymienionych celów w kwocie 15 000 zł, w tym 12 000 zł to wsparcie pochodzące ze środków budżetu państwa oraz 3 000 zł to wkład własny organu prowadzącego – Miasta Bydgoszcz. Dzięki realizowanemu projektowi księgozbiór biblioteki wzbogaci się o książki będące nowościami wydawniczymi, książki o tematyce historycznej, książki ukazujące wartości rodziny oraz lektury. Zakupione zostaną również elementy wyposażenia biblioteki. Zgodnie
z zaleceniami zawartymi w programie nauczyciele podejmują różnorodne działania, które będą rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów.

Klasowa integracja

Uczniowie klasy 1b poznają się i integrują w trakcie zabaw z chusta animacyjną. Wspaniale się bawiliśmy :)

Obrazy: ch.png

Z wizytą w filharmonii

Uczniowie z klasy 3a i 3b wybrali się do Filharmonii Pomorskiej na audycję muzyczną: "Wrzeszczy wrzesień, że jesień". Dzieci poznały liczną rodzinę instrumentów perkusyjnych oraz sposoby na spędzanie jesiennych wieczorów. Mogły też aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Obrazy: f.jpg

Wycieczka do Biskupina

Uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w XXVII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzytsując różne dostępne surowce. Poznali narzędzia wytwarzane z drewna, krzemienia, kości czy poroża oraz sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób.

Klasowa integracja

Korzystając z dobrej pogody, uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą wybrali się na piknik integracyjny. Wspólny czas spędzili na poznawaniu się, rozmowach i zabawie. Uśmiechy dopisywały wszystkim!

Obrazy: sul.jpg

Jesienne inspiracje

Uczniowie klas piątych już znaleźli pierwsze oznaki jesieni. Kolaże z liści zdobią korytarze Naszej szkoły.

Obrazy: was.jpg

Taneczny sukces Naszych uczennic

Miło Nam poinformować, że uczennice Naszej szkoły odniosły sukces podczas Międzynarodowych Zawodów Tanecznych IDO World Street Dance Show Championship&World Cup Disco Dance:

ViceMistrz Disco Dance Disco Stars - Hanna Rozmarynowska z klasy 3a

4 miejsce Disco Dance Disco Stars - Oliwia Tobolewska z klasy 3a

1 miejsce IDO Puchar Świata Duo - Hanna Rozmarynowska i Oliwia Tobolewska

5 miejsce IDO Disco Dance Groups Children - Wiktoria Klajbor z klasy 4a Kaja Michalska z klasy 4c

Wszystkie dziewczynki są tancerkami Szkoły Tańca Dance Crew w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: gr.png

Spotkania z Rodzicami