Lekturowe szaleństwo!

Uczniowie klasy 4a na zakończenie każdej lektury wykonują kreatywne projekty.

W ostatnim czasie powstały makiety z klocków, papieru i koralików prezentujące szkołę oraz  bohaterów z  "Akademii Pana Kleksa" J. Brzechwy oraz lekturowe pudełka pokazujące wszystko, co związane z "Przygodami Tomka Sawyera" M. Twaina. Zapraszamy do oglądania.

Sukces Naszej Uczennicy

Uczennica klasy 7a Julia Grzela zdobyła drugie miejsce w konkursie międzyszkolnym „GRAMMATIK AUF PLAKATEN” w kategorii klas 7-8, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy.

Gratulujemy Julii i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Sukces Naszego ucznia!

Gracjan Kurek, uczeń 2c został wyróżniony  w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Moja ulubiona książka”. Konkurs realizowany był w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Gratulujemy!

Obrazy: kb.jpg

Spisz się!

Informujemy, że rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (termin spisu: 1 kwietnia – 31 sierpnia z możliwością przedłużenia do 30 września).

Jedną z form spisu jest dokonanie samospisu przez internet. Jest to najdogodniejsza forma spisu, a co najważniejsze - najbezpieczniejsza w obecnych warunkach epidemicznych.

Wchodząc na stronę spis.gov.pl  można wypełnić formularz spisowy.

Obrazy: sp1.jpg

Obrazy: sp2.png

Życzenia świąteczne
Świąteczne przygotowania

Uczniowie klasy 1a rozpoczęli już wiosenno-świąteczne przygotowania. W swoich domowych "pracowniach" wyczarowali niesamowite prace literacko-plastyczne. Powstały wiersze o wiośnie, wiosenne rysunki oraz ozdoby wielkanocne. Teraz z całą pewnością wiosna już u nas zagości na stałe. Zobaczcie sami efekty pracy pierwszoklasistów.

Zobacz prace uczniów

Wiemy, jak dbać o planetę!

Drzewa ogromne, że nie widać szczytu,
Słońce zachodząc różowo się pali
Na każdym drzewie jakby na świeczniku,
A ludzie idą ścieżką, tacy mali.
Czesław Miłosz „Wyprawa do lasu”

Uczniowie klas piątych w ramach lekcji techniki przygotowali plakaty ekologiczne na temat: „Chrońmy naszą planetę – Ziemię”, wykazując się troską i wiedzą z zakresu rozwiązań technicznych, które w znaczny sposób mogą przyczynić się do dbałości o naszą planetę o jej czystość, a to z kolei przekłada się na nasze zdrowie.

Zobacz prace uczniów

Konkurs kaligraficzny

W marcu chętni uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie kaligraficznym. Dzieci miały napisać  piórem wiersz "Marzec".

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali wiersze i gratulujemy zwycięzcom.

I miejsce- Amelia B., 4a, Maja Sz. 4b

II miejsce- Lena S., 4b

III miejsce- Jakub K., 4a

Obrazy: ma1.png Obrazy: ma2.png

Obrazy: ma3.png

Zabawa w teatr

Uczniowie klasy 2a przygotowali przedstawienia kukiełkowe w ramach cyklu zajęć o teatrze. Był to duży projekt, podczas którego dzieci dowiedziały się co to jest teatr, jakie są rodzaje teatru, kto, oprócz aktorów pracuje w teatrze i jak wiele pracy wymaga przygotowanie sztuki teatralnej. Ponadto uczniowie zrozumieli, że gra aktorska wiąże się z wieloma emocjami – tymi, nad którymi aktor musi zapanować i tymi, które aktor musi wyrazić swoją grą. Uczniowie pracowali w grupach i od podstaw przygotowywali krótkie teatrzyki kukiełkowe. Pisali scenariusze, wykonywali swoje lalki z drewnianej łyżki i skrawków materiału, przygotowali też scenografię, a następnie odgrywali swoje role poruszając lalkami i wcielając się w swoich bohaterów. Było to dla nich ogromnie fascynujące przeżycie.

Uwaga! Zmiana terminu konkursu matematycznego!

Informujemy, że Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych konkursu, przesuwa termin zawodów na dzień 22 kwietnia 2021 r., o godz. 9.00

Ekologiczne stworki

Uczniowie klas piątych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wykonali modele z tworzyw sztucznych. Wszystkie prace powstały w ramach lekcji techniki.

Zapraszamy do oglądania:

Obrazy: jw1.png