Projekt "Przyjazna szkoła"

Nasi uczniowie z klasy 8c biorą udział w projekcie „Przyjazna Szkoła”, który jest programem realizowanym przez toruńską Fundację Emic w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!” realizowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Jest to program skierowany do szkół, do których uczęszczają uczniowie z doświadczeniem migracyjnym. Program ma celu wsparcie procesu integracji w społeczności szkolnej. Ideą jest m.in. kształtowanie postaw otwartych na różnorodność kulturową, zwiększenie aktywności społecznej uczniów i uczennic oraz wzmocnienie ich kompetencji niezbędnych podczas konstruowania projektu uczniowskiego oraz akcji oraz zachęcenie społeczności szkolnej do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat migracji i uchodźctwa.

W ramach projektu odbyły się już warsztaty dla klasy dotyczące migracji, seminarium dla grupy uczniów odpowiedzialnych za projekt oraz dla wychowawcy.

Obrazy: em.png  Obrazy: psz4.jpg

Sięgnij po książkę!

Uczniowie klasy 4a w ramach lekcji języka polskiego wykonali plakaty swoich ulubionych książek. Warto skorzystać z tych propozycji i poczytać w jesienne wieczory.

Obrazy: k1.pngObrazy: k2.pngObrazy: k3.pngObrazy: k4.pngObrazy: k5.jpg

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w klasie 1b dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  Każde dziecko pochwaliło się swoimi misiami na spotkaniu w Teamsie. Wspólnie rozwiązywaliśmy interaktywne "misiowe" zadania. Poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszowego misia. Udało nam się ułożyć "misiowe" sudoku. Kodowaliśmy "misiowe" zadania matematyczne. Nauczyliśmy się "misiowego" tańca. Pomagaliśmy też Kubusiowi Puchatkowi odnaleźć prezent urodzinowy. Po zajęciach powstały "misiowe" prace plastyczne.

Obrazy: ac.png

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4a świętowali Dzień Pluszowego Misia Dzieci dowiedziały się, skąd wzięło się to święto. Wszystkich zaskoczyło, że pluszak, który w języku angielskim znany jest jako teddy bear wziął swoją nazwę od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta. Uczniowie pokazywali i opowiadali o swoich ukochanych misiach. Niektóre z nich można zobaczyć na zdjęciach.

Obrazy: mi2.png Obrazy: mi3.png

Również klasa 2b poznała historię Dnia Pluszowego Misia. Po zeprezentowaniu swoich ulubieńców gromadziliśmy przymiotniki, które je określały, następnie układaliśmy i zapisywaliśmy zdania. W trakcie zajęć śpiewaliśmy piosenkę o misiu i tańczyliśmy z nim. Po zajęciach przedstawiliśmy nasze misie plastycznie.

Obrazy: mis1.png Obrazy: mis2.png Obrazy: mis3.png

Jesienne krajobrazy 2c

Mali artyści z klasy 2c pokazali, jak widzą jesień. Oto efekty!

Obrazy: j1.png Obrazy: j2.png Obrazy: j3.pngObrazy: j4.png

Kochanowski w lapbooku

Klasa 7d na podsumowanie pracy z utworami Kochanowskiego, wykonała lapbooki. Zachęcamy do obejrzenia efektów ich prac.

Obrazy: lap4.png  Obrazy: lap5.png  Obrazy: lap6.png

Wspólne świętowanie

Klasa 2a uczciła Święto Niepodległości, wykonując biało-czerwone kotyliony. Oto efekty ich pracy:

Obrazy: n1.pngObrazy: n2.pngObrazy: n3.pngObrazy: n4.png

Święto Niepodległości. Pamiętamy!

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień. Każdego roku wspólnie świętowaliśmy odzyskanie niepodległości. W tym roku będzie inaczej. Choć nie będziemy razem, to i tak możemy uczcić ten ważny dzień. Wywieśmy flagę, zróbmy kotyliony, pośpiewajmy pieśni patriotyczne. Pokażmy, że pamiętamy!

Z okazji Święta Niepodległości życzmy sobie wzajemnie dużo zdrowia, nadziei i codziennego uśmiechu. Bądźmi wrażliwi na drugiego człowieka i nie bójmy się pomagać.

Obrazy: 11.jpg

11 Listopada
11 listopada obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali na lekcjach i w czasie wolnym różne prace, np. prezentacje multimedialne, quizy, zadania do filmów, rysunki, strój, makijaż, tło pulpitu, chmury wyrazowe i rankingi. Prezentujemy część prac.

Na ścieżkach zdrowia

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły z wychowawcami wykonali plakaty dotyczące sposobów radzenia sobie ze strachem i lękiem. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Mamy nadzieję na Waszą dalszą aktywność. Oto efekty Waszej pracy ☺

Świętujemy Dzień Origami

Uczniowie z klasy 1a bardzo lubią papierowe składanki origami. Z uwagi na przypadający 24 października Światowy Dzień Origami, przygotowali wystawkę swoich prac.

Obrazy: o1.jpg

Obrazy: o2.jpg

A tymczasem w szkole .. :)

W sali 34 zamontowaliśmy tablicę interaktywną Laughing