In real life

4.10.2019 nasi uczniowie z klasy 8 A udali się do IX LO w Bydgoszczy na finał projektu profilaktycznego „In real life”. Nasza młodzież musiała nakręcić film o tym, w jaki sposób spędzamy wolny czas bez komórek i komputerów. Dwoje z naszych uczniów zdobyło nagrody za specjalne uzdolnienia: Maria Blacha za jazdę na rolkach i Oliwier Baranowski za jazdę na rowerze.

Gratulujemy!

Obrazy: irl1.jpg           Obrazy: irl2.jpg

Nie bądź obojętny - pomóż!
Razem możemy więcej!
Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 30.09.2019, klasa VII a uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych w IX LO przy ul. Nałkowskiej 9 w Bydgoszczy. Spotkanie miało formę turnieju, na którym nasza szkoła przygotowała prezentację o Anglii. Wykazaliśmy się dużą wiedzą na temat różnych języków i ciekawych miejsc w Europie. Zajęliśmy trzecie miejsce. Bawiliśmy się bardzo dobrze!!!

Obrazy: europjezyk.jpg  Obrazy: europojezyk.jpg

"Leśna skrzynia skarbów'

Dnia 24 września uczniowie z klasy 3a wybrali się na wycieczkę do lasu w ramach projektu "Leśna skrzynia skarbów'. Nad całością wyprawy czuwał pan leśniczy, który odkrył przed dziećmi tajemnice lasu. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, odkrywali kryjówki zwierząt i wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek i mnóstwo zabawy u kolegi. Było fantastycznie, dziękujemy.

Mała galeria zdjęć

Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To świetna okazja, żeby poznać języki świata a także kulturę i tradycję wielu państw. Drzwi naszych sal zamieniły się w podręczne rozmówki językowe.

Obrazy: jezyk8.jpg

„Zdolni znad Brdy”

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pałacu Młodzieży dotyczącą uczniów zdolnych w ramach programu "Zdolni znad Brdy".

Warsztaty plastyczne z klasa 3a

Uczniowie z klasy 3a rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej jesieni uczestnicząc w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Było wiele radości i zabawy. Powstały fantastyczne prace plastyczne o tematyce jesiennej. To dopiero początek przygody z plastyką w MDK-u. Kolejne spotkanie w październiku.

"Kromka chleba dla sąsiada"

W piątek 20 września, na terenie sklepu Biedronka przy ulicy Ku Wiatrakom, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas,  brali udział w akcji - zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada". Zebrane produkty zostały przekazane przez Caritas osobom starszym, bezdomnym i potrzebującym.

Czy ktoś zostanie strażakiem ?

W czwartek 19 września klasy 5B i 6C z opiekunami zawitały do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Pod czujnym okiem młodszego kapitana Remigiusza i młodszego aspiranta Tomasza zajrzeliśmy dosłownie w każdy kąt jednostki od ogromnego garażu ze sprzętem i wozami bojowymi, przez sale strażaków, biura komendanta, centrum dyspozycyjne, po dach, na którym stanęliśmy w samym środku lądowiska helikopterów ratunkowych. Oprócz informacji dotyczących sprzętu i akcji ratunkowych, przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i korzystania z numeru 112. Kto wie, może jest wśród nas kolejny strażak?

Obrazy newsów: s7.jpg

Roztańczony piątek

W naszej szkole odbył się pokaz Centrum Tańca Gabi. Były to zajęcia edukacyjno-integracyjne pt.; „Tańczyć każdy może – zasady fair play”. Dzieci poznały różne style taneczne i nauczyły się prostych kroków. Lekcja przeplatana była nauką zasad fair play oraz tańcem. Dzieci rozpoznawały różnice dynamiczne i artykulacyjne. Zabawie była świetna!

Obrazy: taniec1_2.jpg  Obrazy: taniec2_1.jpg