Test kompetencji - ważne informacje

Informujemy, że wyniki testu kompetencji do klasy VII dwujęzycznej będą dostępne 27.05.2019r w sekratariacie szkolnym .

Euroweek – przygoda, o której nie zapomnimy!

W dniach od 13 do 17 kwietnia, uczniowie z klas 5a i 6a wzięli udział  w międzynarodowych warsztatach Euroweek.

Spędziliśmy pięć dni w malowniczej, niewielkiej miejscowości Różanka (oddalonej o 14 km od Bystrzycy Kłodzkiej).

Każdego dnia spotykaliśmy się z wolontariuszami, m.in. z Meksyku, Kolumbii, Indonezji, Turcji, Wietnamu, którzy prowadzili zajęcia warsztatowe. Ćwiczyliśmy język angielski, wykazywaliśmy się kreatywnością, odkrywaliśmy talenty aktorskie, integrowaliśmy się
i przede wszystkim doskonale się bawiliśmy.

Oprócz tego spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu i codziennie mieliśmy zajęcia taneczne, które skutecznie rozładowywały naszą energię.

Euroweek to praktyczna nauka języka, otwartość i kreatywność. Pracowaliśmy w różnych grupach, aby odnaleźć swoją rolę w czasie pracy zespołowej i zbudować relacje między uczestnikami spotkania.

Wyjazd odbył się z inicjatywy Pani Pauliny Kamińskiej. Opiekunami grupy były Panie: Katarzyna Hojan i Agnieszka Bulińska.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to nie ostatnia przygoda
z Euroweekiem.

Czar dwóch kółek 2019

Informujemy ,że dnia 16.05.2019 odbędzie się impreza " Czar dwóch kółek" ( zawody rowerowe ) na stadionie Gwiazdy ul .Bronikowskiego 45 w godzinach 10-14.

Uczniowie roczników 2011-2009 rozgrywają zawody eliminacyjne od godziny 10.00(numeery starrtowe wydawane będą od godziny 9.00-930) , natomiast uczniowie roczników 2008-2006 rozpoczynają zawody od godziny 12..(numery startowe będa wydawane od 11 do 11.30)

Każdy zawodnik przychodzi na zawody ze swoim opiekunem prawnym ze sprawnym rowerem i sztywnym kaskiem ochronnym oraz aktualną legitymacją szkolną .

Zgody na start w zawodach będa wydawane od dnia 7.05.2019 do 8.05.2019 u Pana Karola Filarskiego.

Wszystkie zgody trzeba dostarczyć do czwartku 9.05.2015(RANO) do PANA KAROLA FILARSKIEGO

Dziękujemy

Nauczyciele biorący udział w strajku bardzo dziękują Rodzicom i Uczniom za okazane wsparcie i wyrozumiałość.
(Przypominamy, że zajęcia dydaktyczne w naszej szkole rozpoczynają się 6 maja).

Obrazy newsów: dziekujemy.png

Przypominamy ..

Drodzy rodzice . Przypominamy iż w naszej szkole dni 29.04 , 30.04 oraz 2.05 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych .

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych od dnia 06.05.2019r

Informacja o obiadach

Rodzice dzieci uczęszczających na obiady zobowiązani są do uregulowania oplaty za m-c kwiecien 2019 w wysokości 17,50. RODZICE  którzy uregulowali wyższą kwotę będą mogli odliczyć w miesiącu maju.

Obrazy newsów: rekrutacja2020.jpg

Adres dostępny dla kandydata do logowania na stronie (od 13 maja 2019 r.)

Ważne! Pamiętaj, że możesz zarejestrować się tylko jeden raz! Rejestracja
w niewłaściwym systemie znacząco utrudni Ci prawidłową rejestrację!

Jeśli nie masz wątpliwości dotyczących wyboru ścieżki, kliknij jeden z umieszczonych poniżej przycisków. Jeśli chcesz się upewnić, czy wybierasz właściwie, to przeczytaj umieszczone poniżej objaśnienia.

Jestem uczniem 8 klasy SP 46

Zarządzenie nr 9/2019

Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

z dnia 29 stycznia 2019 r.

Szanowni Państwo,

wszyscy stanęliśmy przed trudnym wyzwaniem jakim jest strajk. Rozpoczął
się on w poniedziałek 8 kwietnia br. i nadal trwa. Niestety nie wiem do kiedy będzie trwać.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że
dla Państwa nasz strajk,  nie jest sytuacją komfortową, jednak każda
grupa zawodowa ma prawo do strajku. Do takiej sytuacji doszło po raz
drugi i wierzcie Państwo, że strajk to wyraz determinacji i
rozgoryczenia jakie panuje wśród nauczycieli. Mam wielką nadzieję, że
zrozumiecie Państwo, iż strajk nie jest kierowany przeciwko rodzicom czy
uczniom, ale przeciwko temu co dzieje się w oświacie i jak my jesteśmy
traktowani.

Lukrecja Trzemżalska - Naganowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46

Obrazy newsów: protest-strajk-na-www.jpg

Pracownicy SP46 przystapili do STRAJKU

od dnia 8.04.2019 do odwołania

W czasie strajku obiady w stołówce szkolnej nie będą wydawane do odwołania

Speak as if you were

Dnia 02.04.2019 w II LO w Bydgoszczy odbył się konkurs krasomówczy w języku angielskim: Speak as if you were. Nasza szkoła była godnie reprezentowana przez Adriannę Czechowską, Wiktorię Maćkowiak z klasy 8a. Maria Blacha z klasy 7a dostała wyróżnienie

„ZBRODNIA KATYŃSKA”.

1 kwietnia 2019r., w sali 111 Gimnazjum 16,  odbyła się IX edycja międzyszkolnego konkursu „ZBRODNIA KATYŃSKA”.

Konkurs jest elementem obchodów DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ, który przypada 13 kwietnia.

W rywalizacji udział wzięło 24 uczniów ( 12 zespołów ) z SP nr 46, SP nr 56, G 16 , G 20. Organizatorem konkursu jest p. Alicja Jastrzębska, a uczniów przygotowali p. Jarosław Jamuła i p. Alicja Jastrzębska.

Oto wyniki IX edycji:

I MIEJSCE  -  KACPER HAFTKOWSKI  I JĘDRZEJ MOLSKI SP nr 46  76 pkt. ( 97% )

II MIEJSCE – LENA JAKUBOWSKA I ZUZANNA KOSTECKA SP nr 56  70 pkt. ( 90% )

III  MIEJSCE – NATALIA TOMASZEWSKA I ZUZANNA TOMCZYŃSKA SP nr 56  62 pkt. ( 79% )

GRATULACJE !!!!!