Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Atrakcje ,atrakcje, atrakcje - Lodowisko :)

Nasza szkoła ma zarezerwowane lodowisko i w każdy wtorek w godzinach  10 -11.30 klasy 4-7 cyklicznie wychodzą  z wuefistami i wychowawcami klas .

Kliknij w link aby obejrzeć kilka zdjęć 

https://photos.app.goo.gl/MBJ86SztzioHydVk1


„Z matematyką za pan brat”

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas piątych „Z matematyką za pan brat”. Konkurs trwał 5 tygodni, uczniowie rozwiązywali zadania i zbierali punkty. Do finału przystąpiło 15 uczniów.

I miejsce Franciszek Lewandowski (5b)

II miejsce Kajetan Król (5b) i Adrian Kołek (5a)

III miejsce Filip Nowak (5c)

 

Gratulujemy!Laughing

 

Uczniowie klas 5 wzięli udział w miejskim konkursie matematycznym „As 5 klas”.

W konkursie wzięło udział 281 uczniów z 25 bydgoskich szkół. Do półfinału zakwalifikowało się 64 uczniów. Naszą szkołę w półfinale 28.02.2018 r. będą reprezentować: Filip Nowak (5c), Kajetan Król (5b) i Franciszek Lewandowski (5b).

Gratulujemy! Trzymamy kciuki!
Zabawa i wygrana :)

Dwa ognie klas 5 w SP 57. Udzial wzieły 4 szkoly SP 26,28,57 i 46.

Nasza drużyna  zajęła 1 miejsce

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć 


"Najsympatyczniejsze pierwszaki"

Pierwszy rok szkolny w życiu każdego dziecka to zarówno ogromne wyzwanie, jak i okres wyjątkowy obfitujący w wiele nowych znajomości, przyjaźni oraz doświadczeń. Jest to przede wszystkim okres, który już nigdy więcej się nie powtórzy. Ważne, aby był on dla każdego malucha wyjątkowy, stąd też pomysł na zorganizowanie akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017, który zrodził się w redakcji „Gazety Pomorskiej”.

 

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1a wraz z wychowawcą Marią Strabel zajęli pierwsze miejsce w regionie w akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017. Należało wysłać zdjęcie klasowe pierwszaków, które było prezentowane na stronie internetowej. Następnie odbywało się głosowanie. Zwycięstwo było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób. Nasze pierwszaki zdobyły aż 490 głosów. Udział w akcji to na pewno wspaniała pamiątka na lata! Nagrodą jest jednodniowa wycieczka do Juraparku w Solcu Kujawskim połączona z zajęciami edukacyjnymi, pojemnik na śniadanie, kubek z klasowym zdjęciem oraz pamiątkowym dyplom. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa.


Regulamin naboru do klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim
Mikołajki 2017

Gwiazdka 2018

 

 

 

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść... Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia... To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna... Noc Bożego Narodzenia... Aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia upłynęły w miłej atmosferze, zdrowiu i pokoju,

życzą Dyrekcja Szkoły , Rada Pedagogiczna , Pracownicy szkoły oraz admistratorzy strony

 


IV i IX miejsce szachistów

8 i 9.12 w MDK nr 2 odbyły się Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej (uczniowie z roczników 2002-2004) nazywanej też Gimnazjadą Bydgoską. Debiutująca w tych rozgrywkach drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktor Żołnowski, Hubert Wamka, Michał Towcik i Julia Dytrych zajęła IX miejce. "

Z kolei drużyna SP nr 46 w składzie: Kacper Grzechowiak, Szymon Hołyński, Oskar Kufel i Dominika Towcik zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Podstawowych (tzw. Igrzyska Dzieci z roczników 2005 i młodszych), awansując do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23.01.2018 r.
Opiekunami byli Agnieszka Bulińska i Mariusz Stoppel.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć z obu turniejów i obejrzenia filmów:

Mistrzostwa Bydgoszczy SP 2017 https://youtu.be/bR9zRCRB5sI
Zdjęcia: http://www.fmix.pl/my_slideshow/29816/133888/mistrzostwa-bydgoszczy-szkol-podstawowych-mdk-nr-2-9-12-2.html

Mistrzostwa Bydgoszczy Gimnazjów 2017 https://youtu.be/HWk7P_8T7qk
Zdjęcia: http://www.fmix.pl/my_slideshow/29816/133887/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-mdk-nr-2-w-bydgoszczy-8-12-20.html


ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W BYDGOSZCZY

Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Bydgoszczy. Przez cały miesiąc uczniowie najmłodszych klas gromadzili karmę i akcesoria dla potrzebujących zwierząt. Zbiórka pokazała, jak wielkie serca mają nasze dzieci. Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami, ale szczęśliwe psiaki i kotki długo nie zapomną.

Obejrzyj zdjęcia 

Serdecznie dziękujemy!


Bieg "Mikołajkowy"
W niedzielę 3 grudnia nasza grupa LDK miała okazję uczestniczyć w Biegu Mikołajkowym. W tym roku Mikołaje nam „obrodziły”, tylko z naszej szkoły było ich 15. Bieg na 1 kilometr połączony został z rozgrzewką poprowadzoną przez Pawła Wojciechowskiego – Mistrza Świata w skoku o tyczce (2011).
A nam po biegu pozostały czerwone czapeczki, medale i smaczny barszczyk.


Galeria zdjęć KLIKAJ :)

Lekcja "kalisteniki"
Już po raz kolejny Calisthenics Academy gościło w naszej szkole. Tym razem miały okazje przede wszystkim poćwiczyć klasy 4, dla których było to pierwsze spotkanie z kalisteniką.
Klub Calisthenics Academy prowadzi już od dłuższego czasu tego typu treningi w różnych szkołach, nie tylko podstawowych. Na co dzień na dwóch bydgoskich salach trenuje ten sport ponad 500 osób - w tym również dzieci. Jest już również grupa dziecięca dla najmłodszych fanów kalisteniki właśnie w Calisthenics Academy! :)

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie calisthenicsacademy
lub na Facebooku
Link

Zachęcamy do spróbowania! :)


Kilka zdjęć z tych lekcji - obejrzyj koniecznie