Wakacje!
Z angielskim za pan brat

Uczniowie z klasy 3a przygotowali dla rodziców przedstawienie w języku angielskim pt. "Calling dr Smurf". Tym razem dzieci wcieliły się w rolę smerfów. Zabawa była doskonała!

Obrazy: as.jpg

Obrazy: as1.jpg

Nasza drużyna zdobyła puchar!

6 czerwca rozegrany został  turniej piłkarski: "O Puchar Dyrektora SP 28". Gratulujemy naszym chłopakom zdobycia pierwszego miejsca.

Drużyna SP 46 w zawodach zmierzyła się z zespołami ze szkół:  SP 22, SP 26, SP 28 i SP 57.

Naszą szkołę w zawodach reprezentowali:

Jakub Bosiacki
Jakub Stachowicz
Bartłomiej Bołka
Antoni Paluszkiewicz
Aleksander Kwiatkowski
Filip Ratajczak
Timur Shypov
Dawid Głębocki
Francieszek Domański
Gratulujemy!!!
Obrazy: th1.jpg

Obrazy: th.jpg

Mistrzyni ortografii

Maja Różek z klasy 3a jest finalistką 25 Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich ORT-BÓJ. Gratulujemy sukcesu.

Obrazy: uo.jpg

Kibicujemy młodym sportowcom

Klasy czwarte oraz delegacja z klas 8 wzięły udział w uroczystym zakończeniu Bydgoskiej Olimpiady Młodzieżowej. Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz.

Celem imprezy jest rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wśród uczniów aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Obrazy newsów: bom2018_1.jpg

Obrazy: cm.jpg

Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ 53 ̊N, 18 ̊E”

Tydzień przed rozpoczęciem wakacji będziemy mieli doskonałą okazję do zabawy nad rzeką w sercu Bydgoszczy.

Impreza Ster na Bydgoszcz odbędzie się już po raz czternasty, w tym roku w dniach 17 i 18 czerwca. Każda kolejna odsłona Festiwalu przyciąga tysiące turystów, bydgoszczan, wodniaków i pozwala ujrzeć Bydgoszcz jako miasto silnie związane z wodą.
Na gości festiwalu czeka „rzeka” atrakcji! "Ster na Bydgoszcz" to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej, organizowany od 2008 roku.
Na wszystkich uczestników podczas dwóch dni festiwalu czekać będzie wiele atrakcji. Wydarzeniom na wodzie towarzyszy bogata oprawa rozrywkowa i kulturalna. Nie zabraknie stałych elementów imprezy, jak uroczystej parady jednostek pływających, Wielkiego Wyścigu Butelkowego czy spotkań z wodniakami. „Ster na Bydgoszcz” to także muzyka szantowa, folkowa i marynistyczna. Na festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, na gości czekać będzie plaża jak z tropików i dwa dni zabawy nad rzeką, znakomite jedzenie, podróże i rozrywka dla wszystkich. Fanom gastronomii i nowych smaków na pewno przypadnie do gustu strefa foodtrucków z kuchnią z całego świata.
Dla dzieci przygotowano liczne warsztaty i zajęcia, a wszystko pod wspólnym mianownikiem – wodą.

To jednak nie wszystko!

więcej na: http://sternabydgoszcz.pl

FB https://www.facebook.com/SterNaBydgoszcz

Instagram https://www.instagram.com/sternabydgoszcz/

Obrazy: snb.png

W Muzeum Kanału Bydgoskiego

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Muzeum Kanału Bydgoskiego. Poznali historię miasta widzianego z perspektywy wody oraz ciekawostki związane z historią Kanału Bydgoskiego. Brali również udział w grze miejskiej. Mały przewodnik, syn śluzowego, Bonifacy oprowadził dzieci po zabytkach wodnego miasta.

Obrazy: ls1.jpg

Obrazy: ls2.jpg

W majsterkowie

Uczniowie z klasy 3a wzięli udział w warsztatach z majsterkowania w Castoramie. Były to bardzo kreatywne zajęcia. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać karmniki z drewnianych elementów oraz je ozdobić. Dowiedziały się też w jaki sposób dbać o naturalne środowisko.

Obrazy: maj.jpg

Sukces uczennic klasy 8a

Iga Derech i Zuzanna Zielińska zostały laureatkami I miejsca w powiatowym konkursie literackim "Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia".

Dziewczyny na I etapie zmagały się z zadaniami dotyczącymi treści książek Małgorzaty Musierowicz, a na II etapie stworzyły przepiekną kronikę z życia bohaterki. Ciężka praca została doceniona, w konkursie wzięło udział aż 305 uczestników, zatem konkurencja była duża. Gratulujemy sukcesu.

Obrazy: iz1.jpg

Festiwal Kultur - dookoła świata

5 czerwca uczniowie klasy 6a reprezentowali naszą szkołę w plenerowym festiwalu na Wyspie Młyńskiej.

Projekt, w ramach Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, zakładał pokazanie kultur całego świata. Nam przypadła w losowaniu kultura meksykańska.
Było kolorowo i wesoło.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Obrazy: mt3.jpg

Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie

22 maja 2023 r., na Stadionie Miejskim „Zawisza” odbyły się eliminacje dozwodów wojewódzkich „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

Nasza reprezentacja spisała się wyśmienicie. Pogoda i humory dopisały. Nasi lekkoatleci startowali w dwuboju. Do wyboru mieli bieg na 60m, 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Wszystkim startującym gratulujemy!!!

Obrazy: sb1.png

Obrazy: sb2.png