Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Realizowane projekty

Uniwersytet dzieci

Uczestniczymy w ogólnopolskich projektach, których organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

- Uczniowie klasy 3a uczestniczą projekcie "Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?". Dzięki projektowi dzieci przekonają się, że "królową nauk" mogą spotkać na każdym kroku - w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz. Podczas zajęć uczniowie poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych będzie sport. Zdobyta wiedza matematyczna z całą pewnością przyda się w życiu codziennym.
 
- Uczniowie klasy 3b uczestniczą w projekcie "Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?". Dzięki projektowi dzieci nauczą się dostrzegać różnorodność muzyki oraz zobaczą, jak mogą wyrazić siebie za pomocą melodii. Uczniowie rozwiną w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz poczują przyjemność z jej aktywnego słuchania i tworzenia. Podczas lekcji zagrają na własnoręcznie przygotowanych instrumentach oraz stworzą układ taneczny, dźwiękową scenografię teatralną i inne drobne utwory muzyczne.

- Uczniowie klasy 1a uczestniczą w projekcie „Mali detektywi, jakie tajemnice kryje światwokół nas”. Dzięki projektowi dzieci poznają tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwiną również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne (współpraca,praca w grupie). Część zajęć połączona jest ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudza ciekawość uczniów i zwiększa w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Za każdym razem uczniowie dostają inną zagadkę, którą „mali detektywi” starają się rozwiązać.Tematyka zajęć dotyczy różnych dziedzin nauki, ale łączy je potrzeba poszukiwania wiedzy i praca zespołowa. Wszystkie zajęcia rozwijają ponadto u uczniów umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń.

Leśna skrzynia skarbów

- Uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w projekcie edukacyjnym „Leśna Skrzynia Skarbów” – XI edycja. Jest to projekt polegający na realizowaniu tematyki leśnej, przyrodniczej i ekologicznej w oparciu o materiały dydaktyczne, które zawiera „Leśna skrzynia skarbów”. Partnerami projektu są: Nadleśnictwo Żołędowo, Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Projekt objęty jest honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.