Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
sticky

Obrazy: wsb.png

Obrazy: 7dw.png

Ważne dokumenty (kliknij i pobierz):

Wniosek - klasa dwujęzyczna

Opis sprawdzianu kompetencji

Harmonogram - oddział dwujęzyczny

Zgłoszenie można zeskanować i odesłać na adres: sp46.bydgoszcz@gmail.com.

Wszystkie aktualności dotyczące rekrutacji znajdują się również w zakładce: "Rekrutacja 2021/2022" (na górze strony).

Obrazy: ind1.png

Szczęśliwej drogi już czas!

Pamiętajcie, że dla Nas zawsze byliście, jesteście i będziecie wyjątkowymi młodymi ludźmi. Nie mówimy Wam żegnajcie, ale do zobaczenia Przyjaciele!

Obrazy: dd.png

Obrazy: uh.jpg

Obrazy: psz4.jpg

Dzień Rodzica w 3a

W ciągu 3 lat nauki klasa 3a nie przygotowała żadnego przedstawienia dla swoich kochanych Rodziców. Wszystko przez pandemię.

Uczniowie postanowili to nadrobić! Każdy się starał najlepiej, jak potrafi. Nikt nie narzekał na żmudne ćwiczenia i próby.

Zachęcamy do obejrzenia efektów.

Świętujemy sukcesy!

Usuń ze swojego słownika słowo problem i zastąp słowem wyzwanie.” – Donna Watson
Mieć fantazję, nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje.” –
Tomasz Mann

22 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się dzień świętowania sukcesu. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Poprzedzony był okresem przygotowań, podczas którego zastanawiano się, co znaczy słowo sukces i co za sukces można uznać. Uczniowie opracowywali swoje
pomysły i przemyślenia w różnych formach. Mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć we wszystkich dziedzinach, nie tylko „szkolnych”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na szkolnych korytarzach zawisły „balony sukcesów”. Na nich, w ciekawej formie zostały zapisane liczne osiągnięcia dzieci i młodzieży. Przed salami
lekcyjnymi stanęły przygotowane własnoręcznie wystawki. Pojawiły się na nich puchary, medale, gadżety wskazujące na różnorakie hobby i zainteresowania. Każdy mógł poczuć się ważny i doceniony.

Obrazy: col1.jpg

Obrazy: col2.jpg

Opowiastki o kozie

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach kreatywności. Obejrzeli teatrzyk pt. "Opowiastki o kozie", nauczyli się nowej piosenki, poznali anegdoty i ciekawostki o kozach. Dodatkowo mieli możliwość samodzielnego przygotowania przepysznych bułeczek oraz wyplatali "kozią brodę" techniką makramy. To były naprawdę kreatywne zajęcia.

Obrazy: mws.png

Obrazy: mws1.png

The Gruffalo - przedstawienie 2a

Uczniowie klasy 2A, wraz z nauczycielem, panią Pauliną Kamińską, przygotowali przedstawienie po angielsku: „The Gruffalo” na podstawie książki autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera o tym samym tytule. Samodzielne wykonane przez uczniów plakaty stworzyły doskonałą scenografię dla historyjki o stworku Gruffalo. Dzieci chętnie brały udział w próbach i planowaniu kostiumów. Cały występ okazał się cudownym doświadczeniem i bardzo dobrą zabawą.

Reading builds knowledge!

Dnia 23 kwietnia 2021 odbył się finał konkursu READING BUILDS KNOWLEDGE. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej z Nowej Wsi Wielkiej oraz przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej z Bydgoszczy. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Konkurs został objęty patronatem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Jesteśmy przyjazną szkołą!

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie "Przyjazna szkoła". W programie edukacyjnym brała udział klasa 8c wraz z wychowawcą.

Wśród zadań, z którymi zmierzyli się uczestnicy były m.in. tematy związane z tolerancją oraz migracją.

Obrazy: Erasmus.png

Mali aktorzy!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. "Help from friends" ("Przyjacielska pomoc") w ramach cyklu zajęć "In the world of fairy tales in English". Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było zaplanować scenografię, przygotować kostiumy i nauczyć się ról. Podczas prób uczniowie przekonali się, jak trudna jest praca aktora. Dodatkową trudnością był tekst w języku angielskim.

Okazało się, że uczniowie doskonale sobie z wszystkim poradzili a występ był niesamowitym przeżyciem i wielką przygodą.

Dzień mamy w SP46

Mali konstruktorzy!

Uczniowie klasy 1a zabawili się w konstruktorów. Tym razem postanowili sami zaprojektować i skonstruować własne roboty. Pomysłowość i efekty ich pracy są imponujące. Zobaczcie sami.

Roboty