Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Wakacyjne życzenia
Relacja z Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego klas ósmych

23 czerwca klasy ósme uroczyście pożegnały się ze Szkołą Podstawową. Zapraszamy do obejrzenia relacji. 


Zakończenie kursu pływania

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w kursie pływania w ramach programu "Umiem pływać". Nadszedł czas na podsumowanie zajęć na basenie "Piąta Fala". Zapraszamy na krótka filmową relację. 

Wielkie podziękowania dla pana Karola Filarskiego i Tomka Leszczyńskiego. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że są to najlepsi instruktorzy pływania.
Obrazy: bt.png

Together we are Europe!

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu eTwinning „TOGETHER WE ARE EUROPE”.

Był to projekt, w którym uczestniczyło 5 szkół partnerskich z Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Projekt realizowany był od września 2021 do czerwca 2022. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były panie: Grażyna Wojtach i Paulina Kamińska. Uczestnicząc w tym projekcie daliśmy szansę naszym uczniom komunikować się z rówieśnikami z innych krajów europejskich, poprawiliśmy ich umiejętności językowe i nauczyliśmy ich patrzenia na własną kulturę z perspektywy bycia częścią społeczności europejskiej. W projekcie zaplanowaliśmy wykonanie wspólnych zadań, dzieliliśmy się wiedzą i spotykaliśmy się online na platformie Teams. Projekt dotyczył spraw bliskich naszym uczniom, takich jak: życie w domu, szkole, formy spędzania czasu wolnego, moje miasto i kraj, nasze tradycje, a także innych treści, które były zintegrowane z treściami nauczanymi w szkole. W naszej szkole w projekcie uczestniczyła klasa 7a i 8a.


Młodzi aktorzy w akcji

W Naszej szkole działa Koło Teatralne, którego opiekunką jest Pani Agnieszka Kosicka. Młodzi aktorzy chętnie uczestniczą w próbach, przygotowują również scenografię, kostiumy i rekwizyty. 

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia pod tytułem "Zamieszanie w krainie bajek"!Let's go to the zoo!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim: "Let’s go to the zoo". Rodzice pomogli nam przygotować stroje i scenografię. Próby trwały przez kilka tygodni, ale wspólna praca przyniosła nam wiele frajdy! Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie!

Obrazy: wt.png

Obrazy: wt1.png


Wyprawka Pierwszaka!

W zakładce "Wyprawka Pierwszaka 2022/2023" można znaleźć informacje o niezbędnym wyposażeniu uczniów i uczennic, którzy od września rozpoczną naukę w Naszej szkole. 


Projekty edukacyjne w Naszej szkole

W Naszej szkole realizujemy wiele projektów edukacyjnych: krótszych (na jedną, dwie lekcje) oraz dłuższych. 

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich :)


2a i 2b w Toruniu

Klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Torunia. Na miejscu czekało wiele atrakcji. W Plantetarium obejrzeli seans "Cudowna podróż". Następnie, w Piernikarni Mistrza Bogumiła przygotowali i upiekli pierniki. Kolejną atrakcją był Młyn Wiedzy. Tam uczniowie poznawali tajniki nauki i techniki poprzez samodzielne doświadczenia. Nie zabrakło też wizyty na Starówce i pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. 

Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. 

Obrazy: tw1.jpg

Obrazy: tw2.jpg

Obrazy: tw3.jpg


Teatralne zmagania 2a

Uczniowie klasy 2a przygotowali dwa teatrzyki anglojęzyczne: "Cinderella" oraz "Thumbelina". Prace i próby trwały przez kilka tygodni. Trzeba było nauczyć się ról, przygotować stroje, rekwizyty i scenografię. Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. 

 

Obrazy: t1.jpg

Obrazy: t2.jpg

Obrazy: t3.jpg

Obrazy: t4.jpg