Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
sticky

Obrazy: 7dw.png

Ważne dokumenty (kliknij i pobierz):

Wniosek - klasa dwujęzyczna

Opis sprawdzianu kompetencji

Harmonogram - oddział dwujęzyczny

Zgłoszenie można zeskanować i odesłać na adres: sp46.bydgoszcz@gmail.com.

Wszystkie aktualności dotyczące rekrutacji znajdują się również w zakładce: "Rekrutacja 2021/2022" (na górze strony).

Obrazy: ind1.png

Sukces!

Z radością informujemy, że uczeń klasy 7, Mateusz Chrzanowski zajął III miejsce w X regionalnym konkursie "Niemcy - znani i lubiani" oragnizowanym przez bydgoski Zespół Szkół Budowalnych.

Gratulujemy!!

Obrazy: dl.png

Nasza szkoła jest przyjazna!

Uczniowie z klasy 8c wraz z wychowawcą brali udział w projekcie fundacji EMIC, który dotyczył wielokulturowości. Projekt "Przyjazna szkoła" składał się z wielu aktywności, warsztatów, spotkań oraz pracy uczniów.

Efekty prezentujemy w prezentacji, którą przedstawialiśmy podczas seminarium podsumowującego, które odbyło się 7 maja.

Prezentacja

Akademia Lubella

W ramach projektu edukacyjnego Akademia Lubella uczniowie klas VI-VIII mieli okazję zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Niektórzy przygotowali również smaczne kanapki i koktajle, które można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie w promowaniu zdrowego stylu życia.

Obrazy: linia.png

Lekturowe szaleństwo!

Uczniowie klasy 4a na zakończenie każdej lektury wykonują kreatywne projekty.

W ostatnim czasie powstały makiety z klocków, papieru i koralików prezentujące szkołę oraz  bohaterów z  "Akademii Pana Kleksa" J. Brzechwy oraz lekturowe pudełka pokazujące wszystko, co związane z "Przygodami Tomka Sawyera" M. Twaina. Zapraszamy do oglądania.

Sukces Naszej Uczennicy

Uczennica klasy 7a Julia Grzela zdobyła drugie miejsce w konkursie międzyszkolnym „GRAMMATIK AUF PLAKATEN” w kategorii klas 7-8, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy.

Gratulujemy Julii i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Sukces Naszego ucznia!

Gracjan Kurek, uczeń 2c został wyróżniony  w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Moja ulubiona książka”. Konkurs realizowany był w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Gratulujemy!

Obrazy: kb.jpg

Spisz się!

Informujemy, że rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (termin spisu: 1 kwietnia – 31 sierpnia z możliwością przedłużenia do 30 września).

Jedną z form spisu jest dokonanie samospisu przez internet. Jest to najdogodniejsza forma spisu, a co najważniejsze - najbezpieczniejsza w obecnych warunkach epidemicznych.

Wchodząc na stronę spis.gov.pl  można wypełnić formularz spisowy.

Obrazy: sp1.jpg

Obrazy: sp2.png

Życzenia świąteczne
Świąteczne przygotowania

Uczniowie klasy 1a rozpoczęli już wiosenno-świąteczne przygotowania. W swoich domowych "pracowniach" wyczarowali niesamowite prace literacko-plastyczne. Powstały wiersze o wiośnie, wiosenne rysunki oraz ozdoby wielkanocne. Teraz z całą pewnością wiosna już u nas zagości na stałe. Zobaczcie sami efekty pracy pierwszoklasistów.

Zobacz prace uczniów

Wiemy, jak dbać o planetę!

Drzewa ogromne, że nie widać szczytu,
Słońce zachodząc różowo się pali
Na każdym drzewie jakby na świeczniku,
A ludzie idą ścieżką, tacy mali.
Czesław Miłosz „Wyprawa do lasu”

Uczniowie klas piątych w ramach lekcji techniki przygotowali plakaty ekologiczne na temat: „Chrońmy naszą planetę – Ziemię”, wykazując się troską i wiedzą z zakresu rozwiązań technicznych, które w znaczny sposób mogą przyczynić się do dbałości o naszą planetę o jej czystość, a to z kolei przekłada się na nasze zdrowie.

Zobacz prace uczniów