Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
W laboratorium sensoplastyki

Uczniowie z klas 4A i 4B, w dniu 10 listopada uczestniczyli w laboratorium sensoplastyki. Kreatywnie bawili się kolorami, uzyskując następujące efekty: lampy lawowej, wybuchu wulkanu oraz malowania kolorowych wysp na mleku z uchwyceniem momentu wiru mlecznego. Każdy z uczestników warsztatów potrafi wyjaśnić zależności przyczynowo-skutkowe wykonanych doświadczeń. Zajęciami kierowała trener sensoplastyki Julita Witt.

Z radością dla Niepodległej!

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w działaniach z okazji Święta Niepodległości.

Żeby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zakładki "Szkoła kompetencji".

Święto Niepodległości w Naszej szkole!

Szkolne obchody Święta Niepodległości to m.in. wspólne śpiewanie hymnu, wykonywanie plakatów przypominających wydarzenia z 1918 roku oraz liczne lekcje, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak pielęgnować nasz patriotyzm.

Nauka na wesoło!

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały kolorowe doświadczenia. Była to świetna okazja do odkrywania w sobie pasji i zdobywania nowych doświadczeń. Zwiedzając różnorodne wystawy miały okazję do wspaniałej zabawy i odkrywania tajemniczego świata nauki. Było wspaniale!

Obrazy: mt.jpg Obrazy: mt1.jpg

Mistrzowie w rozpoznawaniu drzew!

26.10 odbył się miejski konkurs "Drzewa i krzewy bydgoskich parków". Pięcioosobowy zespół reprezentujący Naszą szkołę udał się do SP nr 56 i odniósł wielki sukces.

Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Tomasik z klasy 8a. Trzecie miejsce zajęły: Rozalia Kalinowska i Yeva Shpylova z klasy 8c. Natomiast Weronika Modrzejewska została wyróżniona.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Obrazy: bd.jpg

Na tropie jesieni

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Sienna. Tematem wyjazu była "Jesień w parku i w ogrodzie".
Dzieci wykonały własnoręcznie, z naturalnych okazów przyrodniczych, "łapacze dobrej energii", mieliły zboże na mąkę oraz piekły zdrowe bułeczki.

Dodatkowo stworzyły własny linoryt w jesiennych barwach. W parku rozpoznawały drzewa i ich owoce oraz pokonywały "pokrzywowy tor przeszkód". Wszystkim towarzyszył doskonały nastrój. Oj działo się, działo!

Obrazy: sma1.png

Obrazy: sma2.png

„Sportowy Zawrót Głowy”.

​​​​​​Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Doradcy metodyczni przedmiotu WF w MOEN Bydgoszcz serdecznie zapraszają nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na seminarium pod nazwą „Sportowy Zawrót Głowy”.

Termin spotkania środa 20.10.2021r. o godz. 16/00 na platformie MS Teams.

Link do spotkania poniżej:

European Language Day!

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W naszej szkole też go świętowaliśmy.

W tym roku dzień ten przypadł na niedzielę, więc nasze szkolne obchody rozpoczęliśmy w poniedziałek – 27 września.

Każda klasa miała do wykonania trzy zadania.

Pierwsze, dotyczyło wylosowanego przez przewodniczących z klas 4-8 państwa europejskiego. Na konturze tego państwa klasa miała umieści flagę, stolicę oraz zwroty w języku polskim i w języku wylosowanego kraju. Wśród nich były słowa: cześć, dzień dobry, jak się masz?; dobranoc, do widzenia, dziękuję, proszę.

Kolejne zdaniem klas było rozwiązanie quizu dotyczącego państw europejskich. Pytania wcale nie należały do najprostszych ;)

Ostatnim zadaniem było wybranie trzech challenges ze specjalnego „PODRĘCZNIKA ZADAŃ JĘZYKOWYCH TAJNEGO AGENTA”, które zostały wywieszone na holu.

Uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim sprawnym używaniem języka angielskiego.

Obrazy: ed.png

Pasowanie na Ucznia

13 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia.
Po ślubowaniu uczniowie przedstawili swoje talenty taneczne oraz językowe.

Witamy Uczniów klasy 1a i 1b w Naszej szkole!

Wybory do Samorządu Szkolnego

Z wielką przyjemnością informujemy, że w wyborach do Samorządu Szkolnego zwyciężyła Wiktoria Latos, z klasy 8a, która zdobyła 186 głosów.

Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zielińska z klasy 7a - 104 głosy.

Trzecie miejsce zajęła Dominika Przybylska z klasy 5b - 35 głosów.

Gratulujemy nowej przewodniczącej i liczymy na dobrą współpracę wszystkich kandydatów.

Święto Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji promującej znajomość tabliczki mnożenia. Uczeń znający tabliczkę mnożenia odpowiada niemal automatycznie na zadany przykład, nie potrzebuje się zastanawiać i nie powtarza po nas pytania.

Wszystkim, którzy bezbłędnie odpowiedzieli-gratulujemy. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Ponadto, w tym czasie odbył się rownież konkurs na naciekawszy plakat związany z tabliczką mnożenia. Oto wyniki:

I miejsce-klasa 5a

II miejsce- klasa 7d