„Zdolni znad Brdy”

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w październiku 2019 r. na warsztaty dla rodziców uczniów zdolnych a także na konferencję naukową dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP) i ponadgimnazjalnych:

- 25.10.2019, godz. 16.00

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

- „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - czyli jak się ze sobą skutecznie komunikować”. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Klinowska.

Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny zegarowe.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej (sala 115, I piętro) bydgoskiego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 27.

Zgłoszenia do 23 października 2019 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl  lub tel. 533 18 23 26.

- 28.10.2019, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych. Tematyka spotkania: geografia, kartografia, geodezja, budownictwo i architektura.

Odbiorca: uczniowie szkół podstawowych (klasy VII, VIII SP) i szkół ponadpodstawowych (klasy I-IV).

W ramach konferencji odbędą się:

• prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy.
  • prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk h przyrodniczych i technicznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Zaproszenie przyjęli: dr inż. Anna Kaczmarek (Katedra Budownictwa i Fizyki Budowli UTP) oraz dr Mirosław Rurek (Instytut Geografii UKW).

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy” a odbędzie się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 27.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do 24 października 2019 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl  lub tel. 533 18 23 26.

Terminarz i tematyka warsztatów na rok szkolny 2019/2020

Prowadząca: Magdalena Klinowska (psycholog, psychoterapeutka i socjoterapeutka)

- 25.10.2019 (piątek); 16:00-19:00 – „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” - czyli jak się ze sobą skutecznie komunikować

- 14.12.2019 (sobota); 10:00-13:00 – „Być rodzicem” - warsztaty poświęcone wzmacnianiu relacji rodzic-dziecko