Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w klasie 1b dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  Każde dziecko pochwaliło się swoimi misiami na spotkaniu w Teamsie. Wspólnie rozwiązywaliśmy interaktywne "misiowe" zadania. Poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszowego misia. Udało nam się ułożyć "misiowe" sudoku. Kodowaliśmy "misiowe" zadania matematyczne. Nauczyliśmy się "misiowego" tańca. Pomagaliśmy też Kubusiowi Puchatkowi odnaleźć prezent urodzinowy. Po zajęciach powstały "misiowe" prace plastyczne.

Obrazy: ac.png

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4a świętowali Dzień Pluszowego Misia Dzieci dowiedziały się, skąd wzięło się to święto. Wszystkich zaskoczyło, że pluszak, który w języku angielskim znany jest jako teddy bear wziął swoją nazwę od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta. Uczniowie pokazywali i opowiadali o swoich ukochanych misiach. Niektóre z nich można zobaczyć na zdjęciach.

Obrazy: mi2.png Obrazy: mi3.png

Również klasa 2b poznała historię Dnia Pluszowego Misia. Po zeprezentowaniu swoich ulubieńców gromadziliśmy przymiotniki, które je określały, następnie układaliśmy i zapisywaliśmy zdania. W trakcie zajęć śpiewaliśmy piosenkę o misiu i tańczyliśmy z nim. Po zajęciach przedstawiliśmy nasze misie plastycznie.

Obrazy: mis1.png Obrazy: mis2.png Obrazy: mis3.png