W świecie "Zaczarowanej zagrody"

Klasa 2 A realizuje Międzynarodowy Projekt „Czytam z Klasą, Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu realizujemy II moduł, na który składają się 3 części – jesienna, zimowa i wiosenna. W ramach każdej części jest wiele zadań do wykonania, najważniejszym z nich jest przeczytanie wybranej do każdej części lektury oraz zrealizowanie wielu zadań, które proponuje bohaterka projektu – Chmurka Tosia. W części zimowej uczniowie klasy 2A przeczytali „Zaczarowaną zagrodę”, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Biegunie Południowym i Antarktydzie i potrafili o nich opowiadać. Poznali też pracę  polarników, zaprzyjaźnili się z pingwinkiem Elegancikiem. Wykonali wiele prac plastycznych ozdabiając salę zimowym krajobrazem – powstały więc ekologiczne bałwanki, obrazki zaczarowanej zagrody i ulubieniec dzieci – pingwinek. Na gazetce znalazło się też zimowe drzewo czytelnicze – każdy wykonał swoją gałązkę i teraz dzieci przyczepiają do nich płatki śniegu za każdym razem, gdy przeczytają jakąś książeczkę. Zachęcają w ten sposób koleżanki i kolegów, by też ją przeczytali. Cieszymy się, bo nasze prace wyglądają imponująco, zobaczcie sami:

Obrazy: pz.pngObrazy: pz2.pngObrazy: pz3.pngObrazy: pz4.pngObrazy: pz5.png