Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Spotkanie z Wojewodą

Z okazji 60-lecia powstania SP 46, na spotkanie z uczniami przyjechał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, który jest absolwentem Naszej szkoły.

Grupa uczniów klasy 6a i 8a miała okazję zadać Panu Wojewodzie kilka pytań dotyczących wspomnień z lat szkolnych.

Sporo się dowiedzieliśmy też o pracy Wojewody.

Wywiad będzie można przeczytać już 9 maja, w specjalnym jubileuszowym wydaniu gazetki szkolnej.

Obrazy: w1.png

Dzień grecki

W związku akcją Dni Narodów i świętowaniem 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, klasa 7a przygotowała różne atrakcje, które miały przybliżyć uczniom kulturę grecką.

Klasy odpowiadały na pytania, wykonały krzyżówkę tematyczną. Na przerwach można było skosztować greckich przysmaków,  m.in.: owoców, chałwy, orzeszków czy sera.
Uczniowie mogli też wziąć udział w zawodach sportowych, kolorować bogów z mitologii greckiej, a także zatańczyć i posłuchać zorby.
Obrazy: gr.jpg

Obrazy: gr1.jpg

Sukces recytatorski

16.04 uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie recytatorskim „Lubimy wiersze z morałem”. Sześcioro z nich, 26.04 będzie reprezentowało szkołę w X Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim w MDK nr 1. Gratulujemyi trzymamy za Was kciuki.

Obrazy: rr.jpg

Rusza rekrutacja do klasy 7 dwujęzycznej

Obrazy: jez.png

Informujemy, że rekrutacja do klasy VII dwujęzycznej na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 15 kwietnia i potrwa do 7 maja.

Wypełnione wnioski o przyjęcie ucznia do klasy dwujęzycznej należy składać do sektretariatu szkoły w terminie do 7 maja.

Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się 09.05.2024 r. o godz. 15.00.

Szczegółowe informacje znajdują się w Zarządzeniu Prezydenta (załącznik nr 4) Zarządzenie - terminy

Wniosek o przyjęcie do klasy VII dwujęzycznej

Zasady rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych

Konkurs dla przyszłych programistów!

Ogłaszamy start II edycji Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji. Gigathon to nie tylko największy konkurs informatyczny w Polsce, ale również niezwykła szansa dla uczniów na wykazanie się swoimi technologicznymi umiejętnościami i wygranie nagród takich jak konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych.

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się na stronie: http://info.gigathon.pl/edu i w terminie od 6 do 26 maja rozwiązać krótki quiz online, na podstawie którego zapraszamy uczniów do kolejnego etapu.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 7-18 lat i odbywa się w czterech kategoriach.

W tym roku mamy również specjalną konkurencję dla szkół. W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły rywalizują o wspaniałe nagrody w specjalnie przygotowanym rankingu. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie zdobywają:

- bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny

- stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania

- zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins

- webinar o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://crm.giganciprogramowania.edu.pl/app/RankingSzkolGigathon

Sukcesy matematyczne

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły Igor Grochowski z klasy 8a oraz Alicja Żebrowska z klasy 8b zakwalifikowali się do etapu finałowego w wojewódzkim konkursie matematycznym "Matematyka na 6".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obrazy: pm.png

Z wizytą w XII LO

Chętni uczniowie z klas 8 uczestniczyli w drzwiach otwartych XII Liceum Ogólnokształcącego, które w nowym roku szkolnym otworzy dwie klasy: o profilu policyjnym oraz psychologiczno-prawnym. Można było wziąć udział w pokazie musztry, samoobrony a także w zajęciach strzeleckich czy kryminalistycznych.

Obrazy: pu.png

Dzień Świadomości Autyzmu

Nasza szkoła dołączyła do świętowania Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

W tym dniu uczniowie dowiedzieli się czym jest spektrum autyzmu oraz jak funkcjonują takie osoby. Skupiliśmy się na zmysłach, na ich poznaniu i bezpośrednim doświadczeniu. Gdyż to właśnie przez doświadczenia zapamiętujemy najwięcej.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klasy 8b we współpracy z pedagogiem specjalnym powstały "stacje zmysłowe", z których korzystali uczniowie.
Największa dla dzieci atrakcją była własnoręcznie wykonaną ścieżka sensoryczna.

Obrazy: au.jpg

Obrazy: ua1.png

Obrazy: ua2.png

Z wielkanocną wizytą w Biskupinie

Uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Poznali zwyczaje i tradycje związane ze świętami oraz samodzielnie wykonali ozdoby i mazurki wielkanocne.

Obrazy: bw.jpgObrazy: bi.jpg

Niezwykły gość w klasie

21 marca w klasie 2c odbyły się warsztaty „Podaj łapę, czyli jak życzliwym być dla psa. Podstawy komunikacji i bezpiecznego kontaktu z psem”. W ramach zajęć klasę odwiedził niezwykły gość – pies rasy golden retriever o imieniu Leo.

Dzięki takim zajęciom dzieci wiedzą jak zachowywać się w obecności psów.

Obrazy: kyn.png