Pomoc dla Ukrainy

Obrazy: ukr.png

Społeczność szkolna SP 46 w pełni solidaryzuje się z Naszymi sąsiadami z Ukrainy. Nie możemy być obojętni wobec tragedii, która ma miejsce za wschodnią granicą. Zachęcamy do włączenia się do akcji prowadzonych w szkole.

Szkolne Koło PCK prowadzi zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Ukraińców.

Można przynosić:

- materiały opatrunkowe, rękawiczki i maseczki jednorazowe

- żywność długoterminową

- środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itd.)

- środki czystości- nowy sprzęt kwatermistrzowski (prześcieradła, śpiwory, łóżka polowe, koceitd.)

- nowe ręczniki

Prosimy, aby przynosić posegregowane dary.

Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnieniepodstawowej pomocy materialnej.Najpotrzebniejsze rzeczy, będą przekazane do Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce to:

- koce,

- śpiwory,

- poduszki,

- kołdry,

- pościel,

- materace,

- środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne

- odzież (najlepiej nowa),

- artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),

- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

Rzeczy, te można przynosić do szkoły i zostawiać przy wejściu w wyznaczonym miejscu, a także do Caritas Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 22 w Bydgoszczy w godz. 8 – 16.