Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków

Co roku, na koniec września, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W naszej szkole też świętowaliśmy. Obchody przypadają na 26 września, ale u nas trwało to nieco dłużej.

Od 20 września, na holu pierwszego i drugiego piętra, pojawiały się informacje na temat EDJ. Część była w języku angielskim, część po polsku.Pojawiły się też łamańce językowe po angielsku, hiszpańsku i niemiecku oraz „wyrazy codzienne” w 10 językach europejskich. Dokładnie w dzień obchodów można było spróbować swoich sił w quizach wiedzy i umiejętności (łamańce językowe), które poprowadzili uczniowie klas 7A i 8A na holu szkolnym.

Zorganizowany też był Quizizz z „wyrazów codziennych”. W kolejnych dniach uczniowie, biorąc udział w Wielkim Szkolnym Europejskim Kahoot, mogli wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą Europejskiego Dnia Języków.

Obrazy: ed.jpg

Obrazy: edp.jpg