Sukcesy językowe!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas ósmych odnieśli sukcesy w XIX Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych!!
W tym roku konkurs dotyczył kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Przebiegał w trzech etapach: szkolnym, w którym wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły; międzyszkolnym, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów z naszej szkoły; finałowym, w którym znalazła się finałowa dziesiątka, w tym 3 uczniów z naszej szkoły.
Etap ten odbył się 2 grudnia 2022 w Urzędzie Miasta i polegał na przedstawieniu w języku angielskim 10-minutowej prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zagadnienia z kultury, sportu, literatury, geografii, historii lub polityki krajów Wielkiej Brytanii, USA lub Australii. Do końcowej punktacji doliczano wynik testu z etapu międzyszkolnego.
Oto miejsca naszych reprezentantów:

- I miejsce zajęła Wiktoria Jabłkowska z kl.8a,

- II miejsce zajął Michał Kiedrowski z k.8a - jego prezentacja okazała się najlepsza

- IV miejsce zajął Oskar Ciechanowski z kl.8a.

Gratulujemy!!!

Obrazy: go.png