Koduj z Gigantami

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie sobie to często przez brak czasu czy zrozumienia mocno się od siebie oddalają. Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieciw podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych rodziców.

Ucząc się skryptówi podstaw programowania dowiedzą się, jak nadać starym grom i programom nowe życie. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki wprogramowaniu oraz poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice, a także dowiedzieć sięwielu ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogliwybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

W Bydgoszczy warsztaty odbędą się: 11 i 18 lutego przy Placu Wolności 9.

Zapisy są już dostępne na stronie

Akcja edukacyjna potrwa od 4 do 26 lutego w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEiN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRMds. Cyfryzacji, NASK, ORE, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski i prawie 100 włodarzy miast.Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.