Konferencja podróżnicza - świat to globalna wioska
27 lutego przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji zorganizowanej w ramach działań Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej. Zaproszeni  eksperci - podróżnicy: Joanna Kotwicka, Dariusz Metel, Lech Zagłoba-Zygler i Jan Kwiatoń opowiadali jak zmienił się świat i ludzie w ciągu ostatnich czterech lat, jak wyglądają współczesne podróże oraz jak na tle innych krajów w kontekście tolerancji wypada Polska.
Uczniowie obecni na spotkaniu wypełnili ankietę, dotyczącą zmian i tolerancji. Wyniki były omówione przez podróżników, niektóre odpowiedzi  zaskoczyły.
Warto zapoznać się z wnioskami z konferencji:
  • Świat bardzo się zmienił przez ostatnie 4 lata, ale stosunek Polaków do otwartości i różnorodności nie.
  • Przed nami wciąż wiele pracy w kwestii nauki tolerancji i otwartego podejścia do drugiego człowieka.
  • Podróże kształtują otwarty umysł; zwłaszcza podróże nie nastawione na komercję.
  • Warto słuchać i szanować swoich nauczycieli.

Obrazy: akp.png