Konkurs kaligraficzny

W marcu chętni uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie kaligraficznym. Dzieci miały napisać  piórem wiersz "Marzec".

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali wiersze i gratulujemy zwycięzcom.

I miejsce- Amelia B., 4a, Maja Sz. 4b

II miejsce- Lena S., 4b

III miejsce- Jakub K., 4a

Obrazy: ma1.png Obrazy: ma2.png

Obrazy: ma3.png

Zabawa w teatr

Uczniowie klasy 2a przygotowali przedstawienia kukiełkowe w ramach cyklu zajęć o teatrze. Był to duży projekt, podczas którego dzieci dowiedziały się co to jest teatr, jakie są rodzaje teatru, kto, oprócz aktorów pracuje w teatrze i jak wiele pracy wymaga przygotowanie sztuki teatralnej. Ponadto uczniowie zrozumieli, że gra aktorska wiąże się z wieloma emocjami – tymi, nad którymi aktor musi zapanować i tymi, które aktor musi wyrazić swoją grą. Uczniowie pracowali w grupach i od podstaw przygotowywali krótkie teatrzyki kukiełkowe. Pisali scenariusze, wykonywali swoje lalki z drewnianej łyżki i skrawków materiału, przygotowali też scenografię, a następnie odgrywali swoje role poruszając lalkami i wcielając się w swoich bohaterów. Było to dla nich ogromnie fascynujące przeżycie.

Uwaga! Zmiana terminu konkursu matematycznego!

Informujemy, że Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych konkursu, przesuwa termin zawodów na dzień 22 kwietnia 2021 r., o godz. 9.00

Ekologiczne stworki

Uczniowie klas piątych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wykonali modele z tworzyw sztucznych. Wszystkie prace powstały w ramach lekcji techniki.

Zapraszamy do oglądania:

Obrazy: jw1.png

Na ścieżkach zdrowia - bądźmy aktywni!

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat aktywnego i zdrowego wypoczynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Poniżej przedstawiamy efekty Waszej pracy.

Obrazy: ch18.png

"Zemsta" na deskach teatru

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A.Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty". Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

Obrazy: akp.png

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A. Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty".  Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

W świecie "Zaczarowanej zagrody"

Klasa 2 A realizuje Międzynarodowy Projekt „Czytam z Klasą, Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu realizujemy II moduł, na który składają się 3 części – jesienna, zimowa i wiosenna. W ramach każdej części jest wiele zadań do wykonania, najważniejszym z nich jest przeczytanie wybranej do każdej części lektury oraz zrealizowanie wielu zadań, które proponuje bohaterka projektu – Chmurka Tosia. W części zimowej uczniowie klasy 2A przeczytali „Zaczarowaną zagrodę”, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Biegunie Południowym i Antarktydzie i potrafili o nich opowiadać. Poznali też pracę  polarników, zaprzyjaźnili się z pingwinkiem Elegancikiem. Wykonali wiele prac plastycznych ozdabiając salę zimowym krajobrazem – powstały więc ekologiczne bałwanki, obrazki zaczarowanej zagrody i ulubieniec dzieci – pingwinek. Na gazetce znalazło się też zimowe drzewo czytelnicze – każdy wykonał swoją gałązkę i teraz dzieci przyczepiają do nich płatki śniegu za każdym razem, gdy przeczytają jakąś książeczkę. Zachęcają w ten sposób koleżanki i kolegów, by też ją przeczytali. Cieszymy się, bo nasze prace wyglądają imponująco, zobaczcie sami:

Obrazy: pz.pngObrazy: pz2.pngObrazy: pz3.pngObrazy: pz4.pngObrazy: pz5.png

W karnawałowym nastroju

5 lutego pierwszaki miały  nietypowe lekcje. Uczniowie 1b przyszli do szkoły w strojach karnawałowych. Tego dnia oprócz tradycyjnych lekcji dzieci wykonały taniec kubeczków,  samodzielnie wycięły serpentyny, którymi przystroiły salę. Zakodowały tańce w programie "Potańcówka" oraz ścigały się w karnawałowych zawodach sportowych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz konkursów tanecznych.

Tak wyglądał "Karnawałowy dzień" w 1b.

Obrazy: kc.png

W zimowym nastroju

Uczniowie klasy 3a wykonali bałwanki i misie polarne. Prawda, że piękne?

Obrazy: mis.jpgObrazy: mmi.jpg

Kolejne zmiany!
Ósmoklasisto, bądź na bieżąco!

Przypominamy, że w zakładce: "Informator dla klas 8" zamieszczamy bieżące informacje dotyczące ósmoklasistów. Można tam znaleźć terminy postępowania rekrutacyjnego oraz oferty bydgoskich szkół ponadpodstawowych.