Bydgoskie półkolonie letnie - ważne informacje

Informujemy, że listy dzieci, które zakwalifikowały się na półkolonie letnie, zostały wywieszone w szkole 8 maja 2022r.

Chcemy również zaprosić rodziców dzieci, które biorą udział w wypoczynku letnim, organizowanym w naszej szkole, na zebranie organizacyjne.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w sali nr 28. Rodziców dzieci z pierwszego turnusu zapraszamy na godzinę 16.30. Opiekunów dzieci z drugiego turnusu zapraszamy na godzinę 17.15.

4a i 4b w Więcborku

Klasy 4a i 4b w dniach 7.06-8.06 pojechały na wycieczkę do Więcborka. Na miejscu czekało wiele atrakcji. W Krajeńskim Parku Krajobrazowym budowali domki dla pszczół, samodzielnie pozyskiwali papier czerpany oraz sprawdzali swoją wiedzę z przyrody.

W Domu Kultury zapoznali się z folklorem i wykonywali dekoracje na płóciennych plecakach.

Wieczorem wszyscy piekli kiełbaski przy ognisku, bawili się na trampolinie, grali w kometkę.

Drugiego dnia na wszystkich czekały alpaki. Dzieci karmiły je marchewkami.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Obrazy: was1.jpg

Obrazy: was.jpg

Z wizytą w OHP

Klasa 8b udała się z wizytą do Ochotniczego Hufca Pracy. Młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi oraz pośrednikami pracy. Dodatkowo też brali udział w warsztatach malowania na tkaninach.

Obrazy: ohp1.jpg

Obrazy: ohp2.jpg

Obrazy: ohp3.jpg

Kolejne sukcesy!

7 czerwca odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie Miejskiego Konkursu Historyczno-Przyrodniczego „Z biegiem czasu, z biegiem Brdy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 20 w Bydgoszczy.

III miejsce zdobyły Iga Derech i Zuzanna Zielińska z klasy 7a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: edb.png

Sukces literacki

Marcin Chrzanowski, uczeń kl. 8d został laureatem III miejsca Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowa, które uzdrawiają duszę". Marcin stworzył charakterystykę Jacka Soplicy, bohatera "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i zaprezentował ją w bardzo ciekawym pokazie multimedialnym. Jego praca została doceniona. Gratulujemy!

Obrazy: mch.png

Erasmus bez tajemnic!

Uczniowie klasy 8a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych, które dotyczyło realizacji projektu Erasmus. Dzięki temu mogli poznać kulturę innych państw europejskich oraz dowiedzieć się dlaczego warto brać udział w aktywnościach związanych z Erasmusem.

Obrazy: pe.jpg

Dzień Dziecka!!
Ważne informacje - półkolonie

Wpłaty za półkolonie od dnia 6.06.2022r.
Informacja o koncie na które będą wpłacane pojawi się 5.06.2022r.

Proszę nie wpłacać na konto które zostało podane

Koło Miłośników Czterech Łap podsumowuje swoje działania

Uczestnikami spotkań, z odpowiednio wyszkolonym psem rasy seter irlandzki – Jessy, byli uczniowie klas: 4A i 4B. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana terapeutka - Julita Witt.

Dogoterapia uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i psa. Wpływa korzystnie na stan emocjonalny, łagodzi stres i samotność. Zabawy z psem uczą również tolerancji oraz szacunku do zwierząt i ludzi. Wpajają zasady bezpiecznego postępowania z psami. Ponadto szereg zaplanowanych form i działań pozwalał na usprawnianie rozwoju: ruchowego, terapii ręki i wspomagania integracji sensorycznej, a możliwość spotkań z wymarzonym psem stała się nieoceniona.

Egzaminy klas ósmych

Od 24 do 26 maja, uczennice i uczniowie klas ósmych zmagali się z egzaminami z trzech przedmiotów: językiem polskim, matematyką i językiem angielskim.

Jesteśmy przekonani, że mimo nerwów wszyscy będą zadowoleni z wyników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: https://expressbydgoski.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-angielskiego-w-sp-nr-46-w-bydgoszczy-zdjecia/ar/c1-16361679

Obrazy: et.jpg

Obrazy: 5a6.jpg

Bydgoskie półkolonie 2022

Nabór na „Bydgoskie półkolonie 2022” rozpoczyna się w czwartek 26 maj br. i potrwa do piątku 3 czerwca br. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13 roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia w wysokości 150 zł/turnus (drugie śniadanie i obiad). Półkolonie będą realizowane w ramach ośmiu tygodniowych turnusów, w 37. szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz (wykaz w załączniku).

Chęć udziału dziecka w półkoloniach należy zgłosić poprzez złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z oświadczeniami w placówce (w załącznikach), w której dziecko ma uczęszczać na półkolonie. Dziecko powinno posiadać legitymację szkolną bydgoskiej szkoły oraz Bydgoską Kartę Miejską.

W Szkole Podstawowej nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Bydgoszczy półkolonie będą się odbywały w terminach:

I turnus od 27.06.2022r.-1.07.2022r.

II turnus od 4.07.2022r.- 8.07.2022r.

Wszystkie niezbędne dokumenty będzie można składać od czwartku 26.05.2022 r. w sali nr 7 w godzinach od 13.00  do 15.30. Dokumenty w formie papierowej będzie można otrzymać w placówce podczas zapisywania dziecka.

Szczegóły rekrutacji opisane są w Zasadach postępowania rekrutacyjnego do programu „Bydgoskie półkolonie 2022”.

Dokumenty do pobrania:

Zasady postępowania rekrutacyjnego do programu „Bydgoskie półkolonie 2022”

Załącznik – informacja o miejscach i terminach realizacji „Bydgoskich półkolonii 2022”

Karta kwalifikacyjna

Oświadczenia rodzica – szkoły/BORPA