Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Uczniowie śpewają "zakazane" piosenki

13 grudnia obchodzimy rocznicę stanu wojennego. Minęło już 40 lat od tamtych historycznych wydarzeń.

Dla upamiętnienia tego czasu klasy siódme uczyły się na muzyce dwóch "zakazanych" w tamtym czasie piosenek: "Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz "Przeżyj to sam" zespołu Lombard.

Zapraszamy do wysłuchania brawurowego występu klasy 7D.W świątecznym nastroju

Klasa 4a zadbała o świąteczny nastrój w szkole. Ich życzenia można przeczytać w sali 33 oraz na drzwiach pokoju nauczycielskiego.

 

Obrazy: 4asw.png


W pracowni Pani gliny

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Pod okiem instruktora poznawali tajniki tworzenia prac z gliny. Samodzielnie wykonali Mikołaja. Teraz już tylko pozostaje wypalenie prac w piecu ceramicznym. Zobaczcie sami jak przebiegały prace.

Obrazy: glin.png


1a już czuje magię świąt

3 grudnia uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Sienna. Tematem było poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas warsztatów dzieci wykonały stroiki, kartki oraz upiekły pierniczki.

1a już czuje zbliżające się święta.

Obrazy: sep.png

Obrazy: sep1.png


Mali aktorzy

Uczniowie klasy 2b przygotowali przedstawienie na podstawie wiersza Marii Kownackiej "Cztery wiatry". 

Każde dziecko mocno zaangażowało się w klasowy projekt. A oto efekt pracy uczniów. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.


Sukcesy w konkursie recytatorskim

W związku z setną rocznicą urodzin poety K.K. Baczyńskiego, uczniowie naszej szkoły, na lekcjach j. polskiego dowiadywali się, kim był  twórca znanego wiersza "Elegia o chłopcu polskim". Stworzyli piękne prezentacje multimedialne, plakaty i lapbboki.

Został również zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski, a  czworo naszych uczniów wzięło też  udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Amelia Brzostek z klasy 5a zajęła w nim III miejsce. 

Natomiast w konkursie szkolnym postanowiliśmy wyróżnić Martę Ostrowską z klasy 8B, za recytację wiersza "Noktrun" oraz Zuzannę Zielińską z 7a za przygotowanie wiersza "Pieśń o szczęściu".

Gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w obchody i uczczenie pamięci o polskim poecie.

Obrazy: bacz.jpg   Obrazy: bacz1.png

Miłośnicy czterech łap!

Czas na podsumowanie działań koła Miłośników Czterech Łap. Uczniowie klas 4A i 4B, współpracując z psem terapeutycznym rasy seter irlandzki Jessy, uczą się szkolić metodami pozytywnymi czworonożnego pupila. Wzbogacają wiedzę o rasach oraz roli psów pracujących z ludźmi i dla ludzi. Poznają zasady opieki i kontaktu z psem. Jessy jest motywatorem wszelkiej aktywności dzieci, a drugi piesek, który widoczny będzie również na niektórych zdjęciach socjalizuje się oraz dopiero uczy się zabaw i komend dzięki uczestnikom koła. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, które pokazują różnorodność naszych działań pod kierunkiem kynoterapeuty Julity Witt.W laboratorium sensoplastyki

Uczniowie z klas 4A i 4B, w dniu 10 listopada uczestniczyli w laboratorium sensoplastyki. Kreatywnie bawili się kolorami, uzyskując następujące efekty: lampy lawowej, wybuchu wulkanu oraz malowania kolorowych wysp na mleku z uchwyceniem momentu wiru mlecznego. Każdy z uczestników warsztatów potrafi wyjaśnić zależności przyczynowo-skutkowe wykonanych doświadczeń. Zajęciami kierowała trener sensoplastyki Julita Witt.


Z radością dla Niepodległej!

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w działaniach z okazji Święta Niepodległości.

Żeby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zakładki "Szkoła kompetencji".Święto Niepodległości w Naszej szkole!

Szkolne obchody Święta Niepodległości to m.in. wspólne śpiewanie hymnu, wykonywanie plakatów przypominających wydarzenia z 1918 roku oraz liczne lekcje, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak pielęgnować nasz patriotyzm.


Nauka na wesoło!

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały kolorowe doświadczenia. Była to świetna okazja do odkrywania w sobie pasji i zdobywania nowych doświadczeń. Zwiedzając różnorodne wystawy miały okazję do wspaniałej zabawy i odkrywania tajemniczego świata nauki. Było wspaniale!

Obrazy: mt.jpg Obrazy: mt1.jpg