Szkolne świętowanie

27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja. Klasa 1c z pomocą klas 1-3 wystawiła krótkie przedstawienie.

Klasy starsze również upamiętniły nadchodzące majowe święto. Przypomniały także drugą ważną datę - 19 kwietnia, czyli urodziny Bydgoszczy. Uczniowie z klas: 5a, 5b, 6a oraz 8d przygotowały program artystyczny, który przypomniał historię grodu nad Brdą oraz okoliczności uchwalenia konstytucji z 3 maja 1791 roku.

Obrazy: mj3.png

Obrazy: mj1.jpg

Egzamin na kartę rowerową

TERMINY EGZAMINÓW NA KARTĘ ROWEROWĄ ORAZ SZKOLENIA MEDYCZNEGO 2023 r.

Informujemy, że egzaminy na kartę rowerową (wyłącznie dla uczniów wcześniej zapisanych) oraz obowiązkowego szkolenia medycznego odbędą się w następujących terminach:

10.05.23 r – EGZAMIN TEORETYCZNY ZE ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

godz. 15:30 sala 0 – klasy: 4A, 5A,5B

godz. 16:15 sala 0 – klasy: 4B

godz. 16:45 sala 21 – klasy: 4C, 7B

godz. 17:30 sala 21 – klasy: 8B, 8D, 5C, 6B, 6C

Na egzamin teoretyczny uczniowie przychodzą z arkuszem zaliczeń (wypełnionym we wskazanych wcześniej miejscach) oraz długopisem. Uczniowie nieposiadający podczas egzaminu arkusza zaliczeń lub nieposiadający wymaganych podpisów na arkuszu zaliczeń, nie zostaną dopuszczeni do egzaminu.

17.05.23 r o godz. 14:30 w sali 0 – EGZAMIN POPRAWKOWY (wyłącznie dla uczniów, którzy spełnią wymagania, aby być dopuszczonym do egzaminu poprawkowego)

18.05.23 r o godz. 13:30 (holl pierwszego piętra) – SZKOLENIE MEDYCZNE dla uczniów wszystkich klas

Po zakończeniu szkolenia uczniowie podchodzą do pani pielęgniarki i potwierdzają swój udział  w szkoleniu.

22.05.23 r o godz. 16:00  (na boisku szkolnym) – EGZAMIN Z PRAKTYCZNEJ JAZDY NA ROWERZE

Uczniowie mogą zdawać egzamin na rowerze szkolnym lub na własnym. Własny rower musi być sprawny technicznie i posiadać obowiązkowe wyposażenie. Uczeń jest zobowiązany do pilnowania swojego roweru, szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rowery uczniów.

do 30.05.23 r - TERMIN DOSTARCZENIA ZDJĘĆ

Uczniowie, którzy zaliczą wymagane egzaminy mają obowiązek dostarczyć w wyznaczonym terminie aktualne zdjęcie legitymacyjne. Zdjęcia proszę dostarczyć do p. J. Jelonek.

Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach w ramach projektu Relacja – Komunikacja – Integracja. Dzieci uczyły się porozumiewania za pomocą obrazków oraz tworzyły kolorowe serca z puzzli.

Obrazy: aup.png

Obrazy: au1.png

Obrazy: au2.png

Sukcesy w konkursie recytatorskim

25.04 w MDK nr 1 odbył się IX Dziecięcy Przegląd Recytatorski pt. „Poezja budzi się wiosną”. Wzięło w nim udział 49 dzieci z klas 1-3 bydgoskich szkół oraz przedszkoli.

II. miejsce w konkursie zajęła Zosia Mac, która recytowała wiersz Tomasza Nowaczyka pt. „Papuga”, natomiast wyróżnienie za recytację wiersza „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy otrzymała Kinga Kuś. Obie dziewczynki są uczennicami klasy 1a naszej szkoły. Gratulujemy odniesionego sukcesu!

Obrazy: kb1.jpg

Obrazy: kb2.jpg

Obrazy: kb3.jpg

Mistrzowie matematyki

Czworo uczniów z klasy 3a zostało finalistami Miejskiej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich. Są to: Janek Lubiszewski, Maja Różek, Dominika Salomońska i Maksymilian Sergot. 20 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów.

Obrazy: ml.jpg

Obrazy: ml1.jpg

Poezja budzi się wiosną

We wtorek, 18.04, w klasie 1a odbył się konkurs recytatorski. Brało w nim udział 12 uczniów. Zwycięzcy konkursu: Zuzia Karczewska, Kinga Kuś i Zosia Mac będą reprezentować szkołę w IX Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim „Poezja budzi się wiosną”, który odbędzie się 25.04 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy. Mocno trzymamy za Was kciuki.

Obrazy: kr1.jpg

Forum CV

Klasy 8 wzięły udział w Bydgoskim Forum CV. Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą bydgoskich szkół ponapodstawowych. Wśród wystawców znalazły się licea, technika i szkoły branżowe z Bydgoszczy.

O szkołach opowiadali uczniowie oraz nauczyciele. Mamy nadzieję, że dzięki temu Nasi uczniowie klas 8 wiedzą już jaką szkołę wybrać.

Obrazy: cf.jpg

Karta rowerowa

Karta rowerowa - KARTA ROWEROWA | Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza  Słowackiego w Stargardzie

Od 17 do 21.04.2023 r. odbywać się będą  zapisy uczniów z klas 4-8 - chętnych do przystąpienia do egzaminów na kartę rowerową.
Zapisać można się u p.J.Jelonek, p. P.Cukrasa i u p.J.Witt.
Terminy egzaminów zostaną podane w późniejszym terminie.

Bierzemy udział! Jesteśmy aktywni!
Obrazy: pkl.png
Już 17 kwietnia rozpocznie się w naszej szkole Tydzień Sportu.
Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Trzymam formę - Ruszam się bo lubię".
Tydzień od 17 do 21 kwietnia będzie obfitował w wiele wydarzeń, wśród nich znajdą się:
  • Dzień tańca z Dance Crew;
  • Klasowe sparingi (koszykówka, piłka nożna, dwa ognie);
  • Mistrzostwa klas 8 w piłce nożnej;
  • Sportowe przerwy, a na nich:
    konkurs kręcenia hula-hop, plank, bijemy rekord w kręconce oraz w pajacykach;
  • przygotowanie plakatu "Trzymam formę - RUSZAM SIĘ BO LUBIĘ".

Obrazy: pac.png

Matematycy w finale

Uczniowie klas 8: Mikołaj Holka z 8b, Jakub Langowski z 8c i Nikodem Kawczyński z 8d, zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 6”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Obrazy: m6.png

Matematyka w plastyce

Uczniowie klas 4 wzięli udział w konkursie plastycznym "Zima w świecie trójkątów", którego organizatorem był Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Na konkurs wpłynęło 111 prac. Komisja Konkursowa przyznała 11 nagród, w tym 5 wyróżnień. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła uczennicy kl. 4c Kaja Michalska. Gratulacje!

Obrazy: mm.jpg