Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Znawcy bajek

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas III wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Czy znasz bajki Charles`a Perraulta”. Wszyscy uczestnicy w skupieniu rozwiązywali przygotowane zadania, dotyczące najbardziej znanych utworów tego autora. Największą wiedzą wykazały się: Dominika Salomońska z 3a, Milena Sotomska z 3b, Kaja Rummel z 3b oraz Klaudia Syrocka z 3a.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy miłej lektury!

Obrazy: cpb.jpg


Zabawy na śniegu

Klasa 4a wykorzystała śnieżną aurę i ulepiła kilka bałwanów na szkolnym boisku :)

Obrazy: 4a.jpg


Niesiemy pomoc

Bierzemy udział w projekcie edukacyjno-pomocowym „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”.

Cele projektu to: rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki, kształtowanie postawy zaangażowania społecznego oraz wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach projektu „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”  zapoznamy się z działaniami UNICEF w krajach leżących na Półwyspie Somalijskim – Etiopii, Somalii oraz Kenii.

 

Obrazy: rad.jpg


Makiety i gry klasy 5c

Klasa 5c na lekcjach języka polskiego wykonywała makiety i gry planszowe inspirowane światem przedstawionym lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara. Zadanie było bardzo twórcze, dzieci pracowały w grupach i świetnie sobie ze wszystkim poradziły. Gratulujemy pomysłów!

Obrazy: ch1.png

Obrazy: ch2.png

Obrazy: ch3.png


O wierszach Tuwima wiedzą wszystko

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie czytelniczym pt. „Ptasie radio nadało”. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z klasy IIa: Julian Obiała, Basia Mostowska oraz Blanka Szabłowska. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!

 

Obrazy: kb.png


Ulubieni bohaterowie książkowi

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater z książki dla dzieci”. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Nagrody książkowe otrzymały następujące dzieci: Lena Łakomy – 1a, WiktoriaKosicka – 1a, Alicja Musiał – 1a, Igor Szafrański – 1c, Zuzia Karczewska – 1a, Aniela Kozłowska – 1a, Kinga Kuś – 1a, Alicja Wojciechowska – 1a, Lena Lisowicz – 1b oraz Sandra Dopierawska – 1c. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: ba1.png

Obrazy: ba2.png


Rozkodujmy afazję

20 stycznia o godzinie 17 w Toruniu (w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Żwirki i Wigury 15) odbędzie się spotkanie Klubu dla Dzieci i Młodzieży z Afazją. 

Zaproszenie kierowane jest także dla rodziców takich dzieci. W programie: gry, zabawy oraz wymiana doświadczeń. 

Wstępną deklarację można przesłać mailowo: klub_torun@rozkodujmyafazje.pl

Obrazy: af.png


Koduj z Gigantami

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami-Retroprogramowanie''. 12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Zajęcia mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

W Bydgoszczy warsztaty odbędą się 11 i 18 lutego przy Placu Wolności 9.

Obrazy: gki.png


Karnawałowe zabawy

Uczniowie klas 1-3 bawili się podczas zabawy karnawałowej. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postacie i doskonale bawili się podczas balu. 


Teatrzyk najmłodszych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku stycznia młodsza społeczność szkolna miała okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Christmas at the zoo". Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 2A w wersji angielskiej pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego -  Pauliny Kamińskiej.

Specjalny występ odbył się dla zaproszonych rodziców. Naszą odwiedzili również najmłodsi widzowie - koledzy i koleżanki z pobliskich przedszkoli - Niepublicznego Przedszkola STEP oraz z Przedszkola nr 18.
Publiczność razem z aktorami mogła się przenieść do zoo i zobaczyć przygotowania zwierząt do świąt i do przywitania Gwiazdora.

 

Obrazy: pts.jpg


Świąteczny czas

Tuż przed świętami Naszą szkołę odwiedził Kuba Hojan - absolwent. Dzięki tej wizycie powstał krótki filmik prezentujący wigilijne spotkania klasowe oraz szkolne jasełka. Dziękujemy i zapraszamy częściej :)