Popisz się talentem!
Szkolne zawody

Uczniowie klas 8 wzięli udział w zawodach szkolnych na ergometrach wioślarskich. Turniej zorganizował klub RTW Bydgostia.

Obrazy: er.jpg

Ósmoklasisto - bądź na bieżąco!

Zachęcamy do śledzenia wiadomości dot. ofert bydgoskich szkół ponadpodstawowych. W poniższym padlecie będziemy prezentować informacje o terminach drzwi otwartych oraz profilach szkół z Bydgoszczy.

Informacje są aktualizowane na bieżąco, więc warto tam zaglądać.

Ósmoklasisto - pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, możesz zgłosić się do szkolnego doradzcy zawodowego.

Webinar dla uczniów klas 8

Ile pamiętasz z lektury “Kamienie na szaniec”? Warto odświeżyć tę wiedzę przed majowymi egzaminami!

Świetną okazją będzie webinar ZDAY, 29 lutego o 19:00. W trakcie spotkania nauczyciel i autor kursu przygotowującego do egzaminu z polskiego, Marek Lepczak, wyjaśni, jak „Kamienie na szaniec” mogą przydać się przy pisaniu egzaminu ósmoklasisty.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Dzięki takim powtórkom łatwiej będzie Ci osiągnąć dobry wynik na egzaminie i dostać się do wymarzonego liceum.

Obrazy: zd.jpg

Rekrutacja

Rekrutacja do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 26 lutego.

Nabór do placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.
Zgłoszenie lub wniosek w sprawie przyjęcia do klasy I szkoły podstawowej możecie Państwo zarejestrować  w elektronicznym systemie rekrutacji w dniach od 26 lutego do 8  marca 2024 r.

Nabór - link

Najważniejsze informacje

Kolorowy tydzień

Tydzień przed rozpoczęciem ferii zimowych upłynął pod znakiem kolorów. Codziennie królowały inne barwy. Uczniowie mieli do wykonania zadania tematyczne, w tym roku związane głównie z urodzinami Naszej szkoły.

Młodzież zorganizowała taneczne przerwy a także szkolny flash mob!

Muzyczne i językowe sukcesy

Uczniowie klas 6a i 7a uczestniczyli w Katoliadzie Językowej - Międzyszkolnym Konkursie Poezji, Prozy i Piosenki w Trzech Językach (angielskim, francuskim i niemieckim) organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Laureatami tego konkursu są:

- Mikołaj Żydowicz z kl.6a - II miejsce w kategorii klas 4-6, który zaśpiewał w języku francuskim piosenkę pt. „La Zarra” Evidement

- Hanna Klawitter, Kinga Mac i Anna Derech z kl.6a - III miejsce w kategorii klas 4-6, które zaśpiewały piosenkę pt. „Photograph” Eda Sheerana,

- Amelia Brzostek z kl.7a - wyróżnienie w kategorii klas 7-8, która zaśpiewała piosenkę pt. „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koszykarze na medal!

Nasza szkolna reprezentacja koszykarzy w składzie: Grzegorz Kuzimski, Adam Załęgowski, Mateusz Błażejewski, Jakub Kondracki, Mateusz Rachuba, Igor Grochowski oraz Igor Kowalczyk, którą trenuje pan Karol Filarski,  zdobyła trzecie miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy!

Obrazy: sz4.png

Obrazy: sz5.png

Spotkania karnawałowe

Uczniowie z klas 5a, 8a oraz 8b wraz z wychowawcami, zorganizowali klasowe spotkania karnawałowe.

Wszyscy bawili się przy muzyce. Nie zabrakło pizzy, gier oraz dobrej zabawy.

7a na spotkaniu z kulturą afrykańską

8 lutego  klasa 7a  uczestniczyła w niezwykle ciekawym wydarzeniu w  Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy.  Było to trzecie  "Spotkanie z kulturą".  Uczniowie mogli poznać różnorodność kultur afrykańskich.  Zobaczyć, że wśród nas żyją ludzie, którzy stamtąd  pochodzą, ale i tacy, co tam zamieszkali, a Bydgoszcz tylko czasami odwiedzają.

Afryka dla wielu to kontynent tajemniczy, dziki i związany ze stereotypami i uprzedzeniami, dlatego projekt „Razem Raźniej” daje szansę, by  poznawać nowe kultury i otwierać się na to, co nowe i nieznane.

Uczniowie wysłuchali wykładu o życiu w Afryce, dowiedzieli się jak ludzie tam żyją. Uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tworząc maski, w zajęciach tanecznych, kulinarnych czy związanych z mapą. Atrakcji było wiele, dzięki temu poznaliśmy ten różnorodny kontynent.

Obrazy: af.png

Obrazy: af1.png

Penpalling programme - kolejna odsłona

Klasa 5A, pod językowym kierunkiem pani Pauliny Kamińskiej, kolejny raz otrzymała listy od uczniów z Tajwanu. Tym razem uczniowie, oprócz listów i informacji o  święcie, w kopertach znaleźli drobne upominki związane ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem.

Były to charakterystyczne czerwone małe koperty oraz naklejki z symbolami przynoszącymi szczęście.

Piszemy, wysyłamy i czekamy na kolejne listy.

Obrazy: tp.png