Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Zbiórka darów rozpoczęta!

Wolontariuszki z klasy 7a zebrały już kilka paczek z darami dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz Domów Dziecka.

Zbiórka trwa nadal! Dary można przynosić do sali 30. Szczegóły na plakatach w szkole oraz u p. Agnieszki Bulińskiej. 

Obrazy: wl.jpg


Każdy może pomóc!

Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji charytatywnej Onko Mikołaje. Dzięki niej wspólnie będziemy mogli pomóc dzieciom z oddziałów onkologicznych, hematologicznych oraz Domów Dziecka. 

Dary zbieramy w sali 30, będzie je można też przekazywać do wolontariuszek z klasy 7a oraz A.Bulińskiej. 

Obrazy: on.png

Obrazy: on1.png


Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Wspólny spacer klas 2a i 2b pod pomnik pamięci przy kościele Polskich Braci Męczenników, gdzie  zapalono znicze dla upamiętnienia wszystkich zmarłych. #SzkołaPamięta

Obrazy: se.jpg


Dyniowy zawrót głowy

28 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni - Pumpkin Day. Z okazji tego dnia uczniowie ubierali się na pomarańczowo i żółto oraz przynosili do szkoły wydrążone dynie. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie, gratulujemy!

(Tekst i zdjęcia przygotowały Dominika Przybylska z 6b oraz Zuzanna Lange z 7a)

 

Obrazy: d1.png

Obrazy: d2.png

Obrazy: d3.png

Obrazy: d4.pngLekturowe pudełko o Narnii

Uczniowie klasy 5c mieli nietypową lekcję języka polskiego. Po omówieniu lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" C. S. Lewisa, dzieci w małych grupach wykonywały baśniowy świat z książki. Wykorzystały do tego różne materiały, np. plastelinę, watę, klocki lego. Po wykonaniu pudełek było omówienie i wspólna zabawa. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pokazali, że potrafią współpracować.

 

Obrazy: kn.png

Obrazy: kn1.png

Obrazy: kn2.png


Edukacja w plenerze

Klasy 2a i 2b wspólnie były na wycieczce w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej w Kozielcu. W trakcie wycieczki uczniowie poznali dawne życie ludzi na wsi,  spotkali się z wiejskimi zwierzętami oraz brali udział w tradycyjnych jesiennych wykopkach. Dzieci zbierały i sortowały ziemniaki, z których  samodzielnie wykonały Ziemniaki Cudaki. 

Obrazy: pp.jpg

Obrazy: pp1.jpg


W hołdzie poległym

#SzkołaPamięta! Uczniowie klasy 3a i 3b spotkali się przy Pomniku Pomordowanych Bydgoszczan, który zlokalizowany jest w Puszczy Bydgoskiej. Dzieci zapaliły lampki,  znicze i oddały hołd poległym. Była to interesująca lekcja historii.


Czas zadumy i refleksji

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych klasa 6a udała się na cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, by zapalić znicze. Uczniowie mogli zobaczyć pamiątkowe tablice zasłużonych dla naszego miasta bydgoszczan, a także wiele krzyży nieznanych bohaterów, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Była to nietypowa lekcja patriotyzmu i historii. #SzkołaPamięta

Obrazy: cm1.png

Obrazy: cm2.png


W świecie hobbita

Klasa 6a na lekcjach języka polskiego realizowała grupowy projekt na temat lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena.

Uczniowie jak zwykle mieli ciekawe pomysły na przedstawienie baśniowego świata z książki. 

 

Obrazy: hk.png


Mali majsterkowicze

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach w Castoramie pod hasłem Majsterkowo. Dzieci pod okiem specjalistów własnoręcznie wykonały i pomalowały drewnianą skrzyneczkę.

Dowiedzielismy się też w jaki sposób można wykorzystać drewno w codziennym życiu. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Obrazy: cp.jpg


"Rozchodzone" klasy

22 września, czyli Europejski dzień bez samochodu, był w naszej szkole dniem liczenia kroków. Wspólnie zrobiliśmy ich aż 4634724. 

Najwięcej, bo 536444 kroków zrobiła klasa 8b. Gratulujemy !!!

Zgadnijcie, ile to może być kilometrów? Podpowiedź: 10000 kroków to około 5 km :)
Obrazy: kk.jpg