Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
4c zachęca - czytajcie książki!

Na lekcjach języka polskiego często rozmawiamy o książkach. Uczniowie i uczennice z klasy 4c przygotowali krótkie nagrania, w których zachęcali do czytania swoich ulubionych lektur. Zachęcamy do obejrzenia.Całkiem fajny gang ;)

Uczniowie klasy 1a już doskonale wiedzą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo naszej planety. Wraz z ekipą "Fajniaków" odkrywali magię natury i poznawali tajemnice czterech żywiołów (powietrza, wody, ognia i ziemi). Teraz będą odważnymi strażnikami przyrody.

Obrazy: gf11.png Obrazy: gf22.png


Nasi uczniowie na ścieżkach zdrowia

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły napisali wiersze oraz teksty piosenek promujące pozytywne myślenie. Dziękujemy wszystkim uczniom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania i życzymy dużo optymizmu.

Mamy nadzieję na Waszą dalszą aktywność. Oto efekty Waszej pracy:

Prezentacja


Dzieci listy piszą...

Uczniowie i uczennice klasy 2c i 2b już napisały listy do Świętego Mikołaja. A Wy?

Obrazy: rr1.png Obrazy: rr2.pngObrazy: rr3.png

Obrazy: as1.png Obrazy: as2.png Obrazy: as3.pngObrazy: as4.png


Nietypowe mikołajki w 1b

Mikołajki w 1b były nietypowe, ale wniosły trochę świątecznego nastroju. Dzieci poznały historię św. Mikołaja, nauczyły się go rysować. Kodowały, układały mikołajowe sudoku, oglądały film pt. "Wywiad z Mikołajem", z którego dowiedziały się, gdzie mieszka ten tajemniczy gość. Mogły także zaprojektować świąteczne dekoracje oraz posłuchać piosenki o reniferach. Na koniec wykonały fantastyczne prace plastyczne.  Mikołajki - wersja online :)

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają..." tą piosenką rozpoczęły się mikołaki w 3a.

Uczniowie brali udział również w lekcji na żywo pt. "Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja", obejrzały prezentację, wykonały z papieru renifery, a czas umilały im mikołajkowe piosenki.

Brakowało jedynie loterii mikołajkowej, do której dzieci zdążyły się przyzwyczaić, ale mikołajki online na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

Mamy nadzieję, że mikołajki wszystkim upłynęły w świątecznym nastroju :)

Obrazy: mik1.png  Obrazy: mik2.png Obrazy: mik3.png


Sukcesy Naszej uczennicy

Nasza uczennica, Amelia Brzostek z klasy 4a, w niedzielę 29.11.20 r. brała udział w zawodach tanecznych juniorów Bajla Grand Prix.

Oto sukcesy, które odniosła:

I miejsce Jive Solo kategoria Juveniles 2 Silver (złoty medal)

II miejsce Salsa solo kategoria Juveniles 2 Silver (srebrny medal)

II miejsce Samba solo kategoria Juveniles 2 Silver (srebrny medal)

Serdecznie gratulujemy!

Obrazy: grat.jpg


A tymczasem w kopalni...

4 grudnia swoje święto obchodzą górnicy. Na zajęciach uczniowie klasy 3a poznali ich ciężką i niebezpieczną pracę oraz wykonali szkice węglem. Najbardziej jednak wszystkich zaskoczyła wiadomość, że w kopalni pracowali dziadkowie dwóch uczennic!

Obrazy: g1.png Obrazy: g2.png


Projekt "Przyjazna szkoła"

Nasi uczniowie z klasy 8c biorą udział w projekcie „Przyjazna Szkoła”, który jest programem realizowanym przez toruńską Fundację Emic w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!” realizowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Jest to program skierowany do szkół, do których uczęszczają uczniowie z doświadczeniem migracyjnym. Program ma celu wsparcie procesu integracji w społeczności szkolnej. Ideą jest m.in. kształtowanie postaw otwartych na różnorodność kulturową, zwiększenie aktywności społecznej uczniów i uczennic oraz wzmocnienie ich kompetencji niezbędnych podczas konstruowania projektu uczniowskiego oraz akcji oraz zachęcenie społeczności szkolnej do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat migracji i uchodźctwa.

W ramach projektu odbyły się już warsztaty dla klasy dotyczące migracji, seminarium dla grupy uczniów odpowiedzialnych za projekt oraz dla wychowawcy. 

Obrazy: em.png  Obrazy: psz4.jpg


Sięgnij po książkę!

Uczniowie klasy 4a w ramach lekcji języka polskiego wykonali plakaty swoich ulubionych książek. Warto skorzystać z tych propozycji i poczytać w jesienne wieczory.

Obrazy: k1.pngObrazy: k2.pngObrazy: k3.pngObrazy: k4.pngObrazy: k5.jpg


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w klasie 1b dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  Każde dziecko pochwaliło się swoimi misiami na spotkaniu w Teamsie. Wspólnie rozwiązywaliśmy interaktywne "misiowe" zadania. Poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszowego misia. Udało nam się ułożyć "misiowe" sudoku. Kodowaliśmy "misiowe" zadania matematyczne. Nauczyliśmy się "misiowego" tańca. Pomagaliśmy też Kubusiowi Puchatkowi odnaleźć prezent urodzinowy. Po zajęciach powstały "misiowe" prace plastyczne.

Obrazy: ac.png

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4a świętowali Dzień Pluszowego Misia Dzieci dowiedziały się, skąd wzięło się to święto. Wszystkich zaskoczyło, że pluszak, który w języku angielskim znany jest jako teddy bear wziął swoją nazwę od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta. Uczniowie pokazywali i opowiadali o swoich ukochanych misiach. Niektóre z nich można zobaczyć na zdjęciach.

Obrazy: mi2.png Obrazy: mi3.png

Również klasa 2b poznała historię Dnia Pluszowego Misia. Po zeprezentowaniu swoich ulubieńców gromadziliśmy przymiotniki, które je określały, następnie układaliśmy i zapisywaliśmy zdania. W trakcie zajęć śpiewaliśmy piosenkę o misiu i tańczyliśmy z nim. Po zajęciach przedstawiliśmy nasze misie plastycznie.

Obrazy: mis1.png Obrazy: mis2.png Obrazy: mis3.png