W karnawałowym nastroju

5 lutego pierwszaki miały  nietypowe lekcje. Uczniowie 1b przyszli do szkoły w strojach karnawałowych. Tego dnia oprócz tradycyjnych lekcji dzieci wykonały taniec kubeczków,  samodzielnie wycięły serpentyny, którymi przystroiły salę. Zakodowały tańce w programie "Potańcówka" oraz ścigały się w karnawałowych zawodach sportowych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz konkursów tanecznych.

Tak wyglądał "Karnawałowy dzień" w 1b.

Obrazy: kc.png

W zimowym nastroju

Uczniowie klasy 3a wykonali bałwanki i misie polarne. Prawda, że piękne?

Obrazy: mis.jpgObrazy: mmi.jpg

Kolejne zmiany!
Ósmoklasisto, bądź na bieżąco!

Przypominamy, że w zakładce: "Informator dla klas 8" zamieszczamy bieżące informacje dotyczące ósmoklasistów. Można tam znaleźć terminy postępowania rekrutacyjnego oraz oferty bydgoskich szkół ponadpodstawowych.

"Kangur matematyczny" - ruszają zapisy

Informujwmy, że 18 marca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas II - VIII, którzy opłacą wpisowe 10zł.

Jeżeli Państwo chcą, aby dziecko wzięło udział konkursie, to należy wpłacić 10zł na konto Rady Rodziców.

Bank Millennium S.A.

25 1160 2202 0000 0004 6751 3776

W tytule wpłaty należy wpisać KANGUR i dane dziecka IMIĘ NAZWISKO i KLASA - proszę nie dopisywać żadnych innych informacji.

Następnie wydrukować i wypełnić dwustronne OŚWIADCZENIE o wyrażeniu zgody na udział w konkursie. Zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać do mnie na adres wroobel.marcin1981@gmail.com. TERMIN dokonania wpłaty do 2 lutego do godz. 23:59

Oświadczenie pod linkiem

Szkolny koordynator konkursu, Marcin Wróblewski

Sukcesy Naszych uczniów!

W grudniu odbył się finał konkursu dla klas szóstych – My Unusual Town. Celem konkursu było poszerzenie świadomości kulturowej oraz językowej uczestników.
Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej niezwykłego miasta. Należało podać informacje o tym co można w tym ciekawym miejscu zobaczyć, co robić oraz co to jest za miasto i gdzie się ono znajduje.
Jury w składzie nauczycieli języków obcych zadecydowało, że na podium znalazły się cztery prace o Wrocławiu, Krakowie, Londynie i Jerozolimie.
Oto nagrodzeni uczniowie:
miejsce I – Martyna Białecka z klasy 6e oraz Natan Czeszewski z klasy 6d
miejsce II – Daria Potrzebowska z klasy 6e
miejsce III – Iga Derech z klasy 6a
Gratuluję oraz dziękuję za udział w konkursie
Paulina Kamińska

Obrazy: conp.jpg

Komunikat

Informujemy, że w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III wracają na zajęcia do szkoły. Uczniowie klas IV-VIII nadal pracują zdalnie.

Dzieci przychodzą do szkoły 18 stycznia 2021 r. zgodnie ze "stacjonarnym" planem lekcji, obowiązującym przed przerwą świąteczną i feriami.

Od pierwszego dnia po feriach czynna będzie świetlica i wydawane będą obiady.

Świąteczny prezent od ósmoklasistów

Najstarsi uczniowie w szkole składają wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne:

Świąteczny eTwinning

Projekt zatytułowany „Christmas is just around the corner 2” jest drugą edycją projektu eTwinning i realizowany jest od 1 grudnia 2020. Ma na celu uatrakcyjnienie treści edukacyjnych poprzez wybór tematu zintegrowanego z podstawą programową z kilku przedmiotów nauczania: język angielski, język niemiecki, muzyka, plastyka, religia, informatyka; podkreślenie, że nauka języków i komunikowanie się w różnych językach umożliwia upowszechnianie różnorodności kulturowej oraz wzajemne zrozumienie; poszerzenie wiedzy dzieci na temat tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia w innych krajach europejskich; dzielenie się zwyczajami związanymi ze świętami poprzez śpiewanie piosenek świątecznych i wysyłanie kartek pocztowych z życzeniami świątecznymi; poszerzenie słownictwa w języku angielskim z zakresu tematyki świątecznej; doskonalenie umiejętności pracy zespołowej; podniesienie kompetencji informacyjno- komunikacyjnych zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W projekcie biorą udział: szkoła z Polski, szkoła z Litwy, Macedonii Północnej i Portugalii. Koordynatorem projektu jest szkoła polska. W projekcie zaplanowano i zrealizowano następujące działania: wykonanie interaktywnych kartek świątecznych i ozdób świątecznych; nagranie piosenki na koncert świąteczny; sporządzenie listy wskazówek, jak spędzać święta w czasie pandemii. Wszystkie szkoły wykonują zaplanowane działania, współtworząc bezpieczną platformę – TwinSpace.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Naszej zabawie:

Link do wersji polskiej:

lub przez joinmyquiz.com  kod 428514

Link -wersja angielska, klasy starsze

i klasy 1-4

Zobacz prace świąteczne uczniów: https://trello.com/b/YUz0IE7M/christmas-ornaments

Literacka choinka

Uczniowie klasy 8a przygotowali literackie wersje choinek. W środku każdej z nich można znaleźć symbole związane z lekturami.

Obrazy: g2.pngObrazy: a.pngObrazy: aga.pngObrazy: as4.pngObrazy: bk.pngObrazy: eg.pngObrazy: a.png

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dawno, dawno temu w pewnym tajemniczym mieście, (…) mieszkał Mikołaj. Codziennie śniła mu się Fabryka pełna kolorów, którymi można ubarwić i zaczarować nawet najbardziej smutne i ponure miejsca na świecie…

Miejsce to owiane jest tajemnicą. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda… Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja ponownie zostało udostępnione dzieciom! Do Fabryki udali się uczniowie klasy 1a. Emocje były ogromne. Sami zobaczcie co się działo.

Obrazy: fsw.png