Konkurs - ojcowie założyciele Unii Europejskiej

9 maja 2020 roku będziemy obchodzić 70 rocznicę ogłoszenia Deklaracji Schumana – uznawanej za jeden z pierwszych etapów integracji europejskiej, która doprowadziła do powstania Unii Europejskiej. Zapraszamy do wziecia udziału w konkursie plastycznym, którgo celem jest upowszechnienie wiedzy o ojcach założycielach Unii Europejskiej i o ideach, które im przyświecały. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, dlatego w piątek uczniowie z klas 8a i 8c wraz z nauczycielami historii, udali się na skwer Aleksandra Krzyżanowskiego-Wilka, jednego z bohaterów oraz więźnia politycznego okresu stalinowskiego.

Uczniwie przypomnieli jego biografię oraz zapalili znicze przed głazem upamiętniającym Krzyżanowskiego.

Obrazy: zw.jpg

Komunikat

W związku z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej, zwracamy się z prośbą o to, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.

Prosimy też o zapoznanie się z aktualną informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch.

Informacja GIS

Jednocześnie przypominamy, jak skutecznie myć ręce.

Obrazy: r.png

Sukcesy w konkursie języka angielskiego
W dniu 26.02.2020 braliśmy udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Reading builds knowledge" organizowanym przez Szkołę Podstawową z Nowej Wsi Wielkiej. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana  Rejewskiego w Bydgoszczy. Celami konkursu były upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych i popularyzacja literatury angielskojęzycznej i autorów anglojęzycznych.
Nasza szkoła wyłoniła dwa czteroosobowe zespoły konkursowe:

- jeden zespół na etapie klas 5-6: Mikołaj Tomasik kl.6a, Marianna Balcer kl.6a, Vanessa Oleksy kl.5a, Wikoria Jabłkowska kl.5a

- drugi zespół na etapie klas 7-8: Melania Semrau kl.7a, Dominika Olszewska kl.7a, Izabela Orwat kl.7a, Gracjan Olesky kl.7a.

Podczas konkursu nasi uczniowie wykazali się świetną wiedzą z przeczytanych w języku angielskim książek, głośno zaprezentowali wybrany fragmentu tekstu i odczytali go z podziałem na role. W przerwie konkursu uczestnicy spotkali się z uczniami międzynarodowej szkoły dla dzieci oficerów NATO.

Nasza szkoła odniosła dwa sukcesy: zespół kl.5-6 zdobył 3 miejsce, a zespół klas 7 zajął 2 miejsce w konkursie. Gratulujemy!!!

Obrazy: a1.jpg

Niecodzienny gość w szkole

26 lutego uczniowie z klas młodszych mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawostek o alpakach.

Alpak, który odwiedził naszą szkołę był bardzo przyjazny, można było go śmiało pogłaskać, co dzieci czyniły z wielką radością.

Obrazy: ll.jpg

Oswajamy język polski

Koło polonistyczne rozpoczyna prace nad blogiem. Można już zobaczyć pierwsze efekty pracy. Zachęcamy do zaglądania na blog oraz do współtworzenia.

Szczegóły tutaj:

Marcowa propozycja dla "Zdolnych znad Brdy"

Przedstawiamy ofertę Pałacu Młodzieży na marzec 2020 r.

- 25.03.2020, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: biologia, chemia, biotechnologia, genetyka, nauka o żywności i żywieniu.

Odbiorcy: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP).

Klasa 4b z wizytą w świecie książek

Uczniowie klasy 4b w ramach lekcji języka polskiego wybrali się na bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne, gdzie najważniejsza była książka. Pani bibliotekarka opowiedziała jak zbudowana jest książka oraz w jaki sposób powstaje. Oprócz tego dzieci ćwiczyły pamięć, wykonały zakładki do książki i ustalały rady, jak należy książkę traktować.
W bibliotece znajduje się wiele interesujących pozycji czytelniczych i na pewno odwiedzimy jeszcze to miejsce.

Obrazy: 4b.jpg

Ósmoklasiści poznają rynek pracy

Zajęcia doradztwa zawodowego mają pomóc w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Żeby ułatwić ten wybór zaprosiliśmy ekspertkę Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Panią Katarzynę Marszałkowską, która opowiedziała o rynku pracy, przyszłościowych zawodach oraz oczekiwaniach pracodawców.

Obrazy: czestochowa.jpg

Przedszkolaki w naszej szkole!

W czwartek 13 lutego naszą szkołę odwiedziły szcześciolatki z Przedszkola nr 61, Przedszkola nr 18 oraz Przedszkola STEP.

Dzieci obejrzały teatrzyk w języku angielskim pt. "Help for Father Christmas" przygotowany przez uczniów klasy 3a oraz wysłuchały angielskich piosenek w wykonaniu uczniów klasy 5a. Dodatkowo sześciolatki poznały naszą szkołę wędrując w poszukiwaniu "magicznych gwiazdek" oraz "tajemniczego skarbu".

Obrazy: przed.jpg

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Logowanie  -  https: //naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

- Rejestracja od 19 lutego 2020 r. od godz. 8:00 do 11 marca 2020 r. do godz.24:00

- Złożenie wniosków/zgłoszeń do 12 marca 2020 r. do godziny 12:00sekretariacie szkoły/termin ostateczny/

- Dziecko z rejonu - rekrutacja obwodowa - drukujemy zgłoszenie

- Dziecko spoza rejonu - drukujemy wniosek oraz stosowne oświadczenia

- Klasa z rozszerzonym językiem angielskim: podania rodziców składamy do 11 marca 2020 r. do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły; decydujące są wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych /test zaliczeniowy/

Prosimy o zgłaszanie w szkole rejonowej dzieci, które rozpoczną naukę w szkołach  niepublicznych w innym mieście lub za zagranicą.