Wspólnie możemy więcej!

Drogi Rodzicu i Przyjacielu Szkoły!

• DZIĘKUJEMY, jeżeli już zagłosowałeś na KREATYWNE PODWÓRKO
  • DZIĘKUJEMY, jeżeli zagłosowała już Twoja rodzina
  • DZIĘKUJEMY, za to, że zachęciłeś znajomych by głosowali na KREATYWNE PODWÓRKO
  • DZIĘKUJEMY, jeżeli zmobilizowałeś przynajmniej 5 osób do zagłosowania na KREATYWNE PODWÓRKO

Jeżeli jeszcze nie głosowałeś,

ZMOBILIZUJ SIĘ - ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU!!

31 października już blisko

!!! TWÓJ GŁOS MA MOC !!!

Projekt nr 276 - KAPUŚCISKA

Elektroniczna karta do głosowania

Obrazy: szkola_2.jpg

Boisko zostało wyremontowane dzięki ubiegłorocznym głosom w Budżecie Obywatelskim.

Wiersze z uśmiechem, czyli młodzi recytują

15.10.2019 w naszej szkole odbyły się eliminacje do VIII Dziecięcego Przeglądu Recytatorskiego „Wiersze z uśmiechem”. Wybrani uczniowie klas 1–3 przedstawiali wesołe wierszyki różnych autorów. Liczył się dobór tekstu, sposób interpretacji, ogólny wyraz artystyczny oraz pomysł na sceniczną ilustrację utworu. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, jednak najwyższe noty i tym samym zakwalifikowanie się do finału tego konkursu uzyskali następujący uczniowie:

I miejsce – Kinga Mac – klasa 2A

II miejsce – Julia Lewicka – klasa 1A

Jakub Romiński – klasa 3A

III miejsce – Hanna Klawitter – klasa 2A

Oliwia Czyżak – klasa 3B

Wyróżnienia – Vanessa Ciesielska – klasa 1B

Finał odbędzie się 22.10.2019 o godzinie 10:00 w MDK nr 1

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki Smile

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Uczniowie z klas 1-3 biorą udział w konkursie "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego celem jest budowanie nawyku codziennego głośnego czytania. Dodatkowo uczniowie z klasy 3a zorganizowali Święto Głośnego Czytania. Dzieci stworzyły ekologiczną wykonaną z surowców wtórnych dekorację sali i przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Sala lekcyjna zamieniła się w magiczny las wypełniony małymi czytelnikami. Wszyscy głośno czytali ksiązki.

Wielkie świętowanie

W czwartek, 10 października świętowaliśmy dwa ważne wydarzenia. W tym dniu, Nasze Pierwszaki zostały pasowane na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 46. W obecności rodziców i nauczycieli, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Jesteśmy pewni, że dotrzymają danego słowa i będą pracowici, wytrwali oraz życzliwi.

Tego dnia świętowaliśmy także Dzień Komisji Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczystość uczniom, którzy umilili nam popołudnie.

Gratulujemy także wyróżnonym nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz obejrzenia filmu Laughing

Telefon, który pomaga
Informujemy, że od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Obrazy: infolinia.png

Klasa 3b i historia miasta

Wczoraj dzieci z 3b miały wyjątkowe lekcje. Poznały historię powstania naszego miasta. Odwiedziły ratusz, salę obrad. Były nawet w pokoju prezydenta Bydgoszczy. Dowiedziały się jak wyglądał kiedyś rynek, jakie stały tam budynki, których już nie ma. Poznały legendę Pana Twardowskiego i wiele innych ciekawych historii. Rozwiązywały zagadki i zdobywały dukaty. Na koniec zwycięzcy dostali drobne upominki. Ależ to było ciekawe. Polecamy!

Zobacz film

Klasa 3b na warsztatach w MDK1

W piątek 4 października pani Weronika z MDK1 przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci z 3 b wykonały dwie prace plastyczne " Kolorowe szkiełka" i " Ananasa". Malowały farbami eksperymentując kolorami podstawowymi oraz wykonały kolorowe ananasy stosując ciekawe techniki: druku i wycinanki. Dzieci napracowały się , ale efekt był naprawdę wspaniały.

Pasowanie Pierwszoklasistów
Z matematyką za pan brat

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowani byli także do zrobienia gazetek szkolnych. Z tej okazji nauczyciele matematyki, przy pomocy uczniów przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięły udział klasy III-VIII. Uczniowie, którzy bezbłędnie napisali test otrzymali Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy:)

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia: Zobacz film

Obrazy: tabliczka.png

Zostań cyberautorytetem dla Twojego dziecka!

Serdecznie zapraszamy rodziców i wychowawców na webinarium, które w prosty sposób wytłumaczy jak, niezależnie od poziomu wiedzy "technicznej" o cyberprzestrzeni, możemy stać się dla swoich dzieci/uczniów autorytetem, a przynajmniej partnerem w kwestii zachowań online czy gier komputerowych itp. Webinar odbędzie się 10.10.2019 godz. 18.00-20.00.

In real life

4.10.2019 nasi uczniowie z klasy 8 A udali się do IX LO w Bydgoszczy na finał projektu profilaktycznego „In real life”. Nasza młodzież musiała nakręcić film o tym, w jaki sposób spędzamy wolny czas bez komórek i komputerów. Dwoje z naszych uczniów zdobyło nagrody za specjalne uzdolnienia: Maria Blacha za jazdę na rolkach i Oliwier Baranowski za jazdę na rowerze.

Gratulujemy!

Obrazy: irl1.jpg           Obrazy: irl2.jpg