Pasowanie Pierwszoklasistów
Z matematyką za pan brat

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowani byli także do zrobienia gazetek szkolnych. Z tej okazji nauczyciele matematyki, przy pomocy uczniów przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięły udział klasy III-VIII. Uczniowie, którzy bezbłędnie napisali test otrzymali Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy:)

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia: Zobacz film

Obrazy: tabliczka.png

Zostań cyberautorytetem dla Twojego dziecka!

Serdecznie zapraszamy rodziców i wychowawców na webinarium, które w prosty sposób wytłumaczy jak, niezależnie od poziomu wiedzy "technicznej" o cyberprzestrzeni, możemy stać się dla swoich dzieci/uczniów autorytetem, a przynajmniej partnerem w kwestii zachowań online czy gier komputerowych itp. Webinar odbędzie się 10.10.2019 godz. 18.00-20.00.

In real life

4.10.2019 nasi uczniowie z klasy 8 A udali się do IX LO w Bydgoszczy na finał projektu profilaktycznego „In real life”. Nasza młodzież musiała nakręcić film o tym, w jaki sposób spędzamy wolny czas bez komórek i komputerów. Dwoje z naszych uczniów zdobyło nagrody za specjalne uzdolnienia: Maria Blacha za jazdę na rolkach i Oliwier Baranowski za jazdę na rowerze.

Gratulujemy!

Obrazy: irl1.jpg           Obrazy: irl2.jpg

Nie bądź obojętny - pomóż!
Razem możemy więcej!
Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 30.09.2019, klasa VII a uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych w IX LO przy ul. Nałkowskiej 9 w Bydgoszczy. Spotkanie miało formę turnieju, na którym nasza szkoła przygotowała prezentację o Anglii. Wykazaliśmy się dużą wiedzą na temat różnych języków i ciekawych miejsc w Europie. Zajęliśmy trzecie miejsce. Bawiliśmy się bardzo dobrze!!!

Obrazy: europjezyk.jpg  Obrazy: europojezyk.jpg

"Leśna skrzynia skarbów'

Dnia 24 września uczniowie z klasy 3a wybrali się na wycieczkę do lasu w ramach projektu "Leśna skrzynia skarbów'. Nad całością wyprawy czuwał pan leśniczy, który odkrył przed dziećmi tajemnice lasu. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, odkrywali kryjówki zwierząt i wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek i mnóstwo zabawy u kolegi. Było fantastycznie, dziękujemy.

Mała galeria zdjęć

Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To świetna okazja, żeby poznać języki świata a także kulturę i tradycję wielu państw. Drzwi naszych sal zamieniły się w podręczne rozmówki językowe.

Obrazy: jezyk8.jpg

„Zdolni znad Brdy”

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pałacu Młodzieży dotyczącą uczniów zdolnych w ramach programu "Zdolni znad Brdy".

Warsztaty plastyczne z klasa 3a

Uczniowie z klasy 3a rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej jesieni uczestnicząc w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Było wiele radości i zabawy. Powstały fantastyczne prace plastyczne o tematyce jesiennej. To dopiero początek przygody z plastyką w MDK-u. Kolejne spotkanie w październiku.