Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Sukces literacki

Uczennica klasy 8d - Inga Nowacka, zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Twórca rodzi się w Tobie". 

Inga napisała opowiadanie, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy. Tekst poruszał ważne kwestie: asertywność oraz wartość prawdziwej przyjaźni. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Obrazy: in.jpeg


Wodne mikołajki

Mikołajkowe zabawy w wodzie sprawiły wiele frajdy młodym pływakom. Podczas cotygodniowych zajęć na basenie uczniowie z klas 5a i 5c mogli skorzystać z wielu wodnych atrakcji. 

Obrazy: bb1.png

Obrazy: bb.jpg


Książki pod choinkę

Obrazy: nb.png

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Za otrzymane środki finansowe zakupiony został zestaw komputerowy dla biblioteki oraz dużo nowych książek: nowości wydawniczych, książek przygodowych, historycznych i tak lubianej przez uczniów fantastyki.

Biblioteka zaprasza do oglądania wystawy i wypożyczania książek, wśród których znajdują się także te, o których uczniowie pisali w swoich „Marzeniach czytelniczych”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Obrazy: bn.png


Mistrzowie łamania szyfrów

Uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Holka (8b), Ernest Januszewski (8c) i Jakub Langowski (8c) brali udział drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie „Twierdza szyfrów i zagadek logicznych Mariana Rejewskiego”. Rywalizacja odbywała się w przestrzeni internetowej. Zadanie polegało na odbyciu wirtualnej podróży po budynku Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy, gdzie patronem jest właśnie Marian Rejewski - wybitny polski kryptolog, człowiek, który rozszyfrował kod niemieckiej Enigmy. W różnych częściach szkoły ukryte było 15 zadań z zakresu matematyki, historii i wiedzy ogólnej, mających postać szyfrów, rebusów i logicznych zagadek. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli II miejsce! Gratulujemy!!!

 

Obrazy: km.jpg

Obrazy: km1.jpg


W poszukiwaniu magii świąt

Klasy 1a i 3a odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kozielcu. Uczestniczyli tam w warsztatach, podczas których dzieci robiły kartki i ozdoby świąteczne. Nie zabrakło informacji o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniowie spotkali również zwierzęta, które można było poczęstować marchewką.

Obrazy: kw.jpg


Mikołajkowy zawrót głowy

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Z tej okazji było wiele różnych zabaw i gier związanych z tym świętem.

Obrazy: md.jpg

Obrazy: mp.jpg

Zdjęcia i tekst autorstwa Dominiki z 6b.


Wesołe zabawy przy choince

Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. Zabawy przy choince, organizowanych przez Fundację Stacja Akceptacja. Były to zajęcia edukacyjne przeplatane zabawami ruchowymi z wykorzystaniem kolorowych akcesoriów sportowych i plastycznych.

 

Obrazy: pb.jpg


Wycieczka do Berlina

9 grudnia mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyjeździe do Berlina. Mimo wczesnej pory wyjazdu humory dopisywały. Po Berlinie oprowadziła nas Pani przewodnik, która ciekawie opowiedziała o historii miasta oraz zdradziła wiele ciekawostek. Następnie mogliśmy poczuć świąteczny klimat podczas spaceru po jarmarkach. 


 


Poznając zawody...z wizytą w "budowlance"

Uczniowie klasy 3a udali się do bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych, aby poznać w jaki sposób uczą się zawodu ich starsi koledzy. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w pracowniach szkoły oraz własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną.

 

Obrazy: bm.jpg


Dajemy dzieciom uśmiech!

Upominki dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zostały już dostarczone do siedziby fundacji "Uśmiech nadziei dzieciom" przez uczniów z klasy 7a. Wśród prezentów znalazło się dużo książek, pluszaków, przyborów plastycznych, artykułów higienicznych, gier oraz puzzli. 

Szkolni koordynatorzy akcji z klasy 7a bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz włączenie się do akcji!

Obrazy: om1.jpeg

Obrazy: om.jpg


W pracowni Pani Gliny

Klasa 2a wzięła udział w zajęciach w pracowni ceramicznej Pani Gliny. W czasie zajęć uczniowie poznali sposoby pracy z gliną, co  pozwoliło nam  samodzielnie wykonać piękne renifery.

 

Obrazy: pd.jpg