Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Pedagog i psycholog szkolny

Wiemy, że zarówno Uczniowie jak i Rodzice potrzebują czasem wsparcia. Prosimy o zapoznanie się z informacjami o tym, gdzie go szukać:

Dla Ucznia

Dla Rodzica

Komunikacja z dzieckiem

Jak wspierać dziecko podczas epidemii

Jak chwalić dzieci

Dzieci w "sieci"

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna cz2

Jak zorganzować naukę w domu

Pomysły na spędzenie wolnego czasu

- Na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 znajdują się bajki dotyczące epidemii. Zachęcamy do wykorzystania:

http://www.poradnia.bydgoszcz.pl/images/Poradnia/bajka_o_koronawirusie.pdf

- Zachęcamy Rodziców, aby czas wolny spędzony w domu poświęcić na wspólne CZYTANIE. Podsyłamy Wam stronę, na której znajdziecie listę książek, które warto przeczytać z dziećmi. Ze strony można również bezpłatnie pobrać e-booka poprzez rejestrację konta. Dowiecie się, także dlaczego warto codziennie czytać.

Kliknij w link

- Przez stronę internetową Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy można się kontaktować z psychologiem, pedagogiem, terapeutą, logopedą. Zachęcamy Rodziców do konsultowania się ze specjalistami. 

Kliknij w link

 

- Drodzy Rodzice, czas spędzony w domu z Waszymi dziećmi może być dla Was okazją do lepszego poznania własnego dziecka i korzystania z różnych zabaw. Zarówno dla Was jak i dla dzieci może to być bardzo efektywny czas. Zapraszamy do zajrzenia na stronę, na której znajdziecie, aż milion pomysłów na zabawy z dziećmi. Na razie jest ich 130, ale będą systematycznie uzupełniane, aby dzieci się nie nudziły i mogły miło spędzić z Wami czas! 

Kliknij w link  

Pod linkiem znajdą Państwo kolejną propozycję książki dla dzieci na temat koronawirusa stworzonej przez pediatrów immunologów:

https://sklep.poradniak.pl/blog/aktualnosci/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-pobierz-za-darmo  

ROZWIJANIE SPRAWNOŚCI MANUALNEJ I GRAFOMOTORYCZNEJ U DZIECI