Z matematyką za pan brat

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowani byli także do zrobienia gazetek szkolnych. Z tej okazji nauczyciele matematyki, przy pomocy uczniów przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięły udział klasy III-VIII. Uczniowie, którzy bezbłędnie napisali test otrzymali Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy:)

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia: Zobacz film

Obrazy: tabliczka.png