Nie możesz się zalogować?

Edu(R)Ewolucja

Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy

Mikołajkowe szaleństwo

Jak każdego roku, 6 grudnia obchodziliśmy szkolne mikołajki. To dzień, w którym na stołach królowały słodkości, uczniowie mieli mikołajkowe stroje oraz licznie brali udział w loterii. Nie zabrakło też kiermaszu oraz sportowych zabaw na sali gimnastycznej.

Obrazy: k.jpg

Obrazy: zz.png

Z wizytą w radiu Pik

12 grudnia klasa 8b udała się do rozgłośni Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Dowiedzieliśmy się  wielu interesujących rzeczy na temat historii radia, zobaczyliśmy dawne mikrofony, radioodbiorniki. Wiemy już, że radio PiK ma swoją siedzibę od 1945 r. w Bydgoszczy, a powstało 1935 w Toruniu. Zobaczyliśmy też jak wygląda studio i jak pracuje dziennikarz radiowy. Kto wie, może ktoś z naszych uczniów zostanie dziennikarzem radiowym?

Obrazy: r.jpg

Obrazy: r2.jpg

Nasza stypendystka

Obrazy: m.png

Coraz bliżej święta!

Przy strojeniu tegorocznej choinki pomagali dzielni pomocnicy z najmłodszych klas. Efekty można podziwiać na parterze, przy sekretariacie. Obrazy: collagemaker_20191208_145055943.jpg

Christmas is just around the corner

Uczniowie z klasy 3a uczestniczą w projekcie eTwinning pt. "Christmas is just around the corner". Dzieci przygotowały już i wysłały kartki świąteczne z życzeniami do koleżanek i kolegów z innych państw oraz zaprezentowały świąteczne piosenki w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Mamy nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów i zawarcie znajomości.

Obrazy: et.jpg

Bydgoszcz - nasz fyrtel

Uczniowie z klasy 3a w ramach udziału w projekcie "Bydgoszcz - mój fyrtel" uczestniczyli w dwóch kolejnych wycieczkach. Pierwsza z nich miała miejsce w "Muzeum mydła i brudu". Tu uczniowie zapoznali się z tajemnicami gwary bydgoskiej. Nie było to łatwe wyzwanie. Kolejna wycieczka prowadziła na Wyspę Młyńską. Tutaj dzieci wcieliły się w rolę detektywów i poszukiwały prawdziwego skarbu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, skarb został odnaleziony. Teraz już wiemy ile tajemnic i ciekawostek można znaleźć w muzeach. Zaprosimy tam naszych rodziców i przyjaciół.

Obrazy: b.jpg

Mistrz czytania

Uczeń z klasy 3a, Julian Bartosiewicz zajął pierwsze miejsce w miejskim konkursie cichego czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas trzecich pt. "Fordońska Dolina Smierci - czytam ze zrozumieniem". Gratulujemy sukcesu.

Obrazy: l_2.jpg

Przyjaciele zwierząt

1A powitała kolejnego pupila. Tym razem był to pies o imieniu Bursztyn. Dawid Głębocki wraz z rodzicami opowiedział nam o przeuroczym kundelku, który został zaadaptowany ze schroniska. Dziś odwdzięcza się swoją miłością. Dzięki tej wizycie wiemy już jak być odpowiedzialnym za pieska i jak wiele możemy otrzymać od niego w zamian.Obrazy: zw.jpg

Miłośnicy czterech łap - klasa 4b z wychowawcą Julitą Witt

Czas podsumowań współpracy z seterem irlandzkim Jessy (klasa 4b z wychowawcą Julitą Witt) , która jest motywatorem wielu naszych  działań. Szkolimy metodami pozytywnymi naszego czworonożnego pupila, poznajemy zasady opieki i bezpiecznego zachowania w kontaktach z psem, poruszamy problem bezdomności, porzucania zwierząt oraz sposoby pomagania im. W trakcie zajęć doskonalimy naszą sprawność ruchową, stymulujemy zmysły i uwalniamy pozytywne emocje, co można dostrzec w naszej galerii.

Zostań Świętym Mikołajem

Obrazy: i_ty_moesz_zosta_witym_mikoajem.png