Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Aktualności
sticky

UWAGA!

 

NOWY ADRES STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY:

 

sp46.edu.bydgoszcz.pl

 

ZAPRASZAMY!


Święto szkoły

9 maja szkoła obchodziła podwójne święto: 60-lecie powstania placówki oraz 20-lecie nadania jej imienia Unii Europejskiej. Podczas oficjalnych uroczystości w szkole obecnych było wielu gości: Michał Sztybel - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Iwona Waszkiewicz - Zastępczyni Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Zdzisław Tylicki - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, Anna Borysiak - Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Edukacji Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Magdalena Buschmann - Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Katarzyna Delbowska - Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele Rady Osiedla Kapuściska, dyrektorzy szkół podstwowych z Kapuścisk i Wyżyn oraz emerytowani nauczyciele SP 46. 

Podczas uroczystości na sali gimnastycznej dyrektor szkoły wręczyła statuetki "Przyjaciela Szkoły", tym, którzy od lat wspierają działalność szkoły. Odbyło się też uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas 7. 

O oprawę muzyczną zadbał zespół z Pałacu Młodzieży - Jazz Big Band pod kierownictwem pana Piotra Dąbrowskiego. 

Goście mogli zobaczyć poloneza w wykonaniu klas 7 i 8 oraz kujawiaka przygotowanego przez klasę 2 i 3. 

Tuż po części oficjalnej, zaproszeni goście mogli skosztować urodzinowego tortu, wpisać się do Księgi Pamiątkowej, obejrzeć stare kroniki oraz powspominać historię szkoły. 

Natomiast druga część była zorganizowana na boisku szkolnym i wzięli w niej udział wszyscy uczniowie. Na klasy czekały lody, zadania sprawdzające wiedzę o historii szkoły oraz Unii Europejskiej. Nie zabrakło również zadań muzycznych oraz zawodów sportowych. 

Tę część uświetniły pokazy taneczne zaprzyjaźnionej ze szkołą grupy tanecznej - Dance Crew - bardzo dziękujemy!

10 maja podsumowaliśmy "urodzinowe" konkursy oraz przeprowadziliśmy debatę "Jestem Europejczykiem" dla uczniów klas 8. Natomiast młodsi uczniowie z klas 1-3 udali się na warsztaty do Bydgoskiego Parku Przemysłowego. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w wielu zmaganiach oraz zaangażowanie w "urodzinowe" działania.  

Informacje o jubileuszu szkoły w lokalnych mediach:

Bydgoszcz.pl

Express bydgoski

Bydgoszcz informuje

Radio PiK

 

 


Bydgoskie półkolonie

Nabór na „Bydgoskie półkolonie” rozpocznie się od 13 maja 2024 r. od godz. 8.00 do 19 maja 2024 r. do godz. 16:00.

Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonie jest rejestracja elektroniczna. Dostęp do strony naborowej: tutaj

W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie wraz z terminami. 
W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Wyjątek stanowią rodzeństwa – jeżeli jedno z dzieci stanowiących rodzeństwo zakwalifikuje się na półkolonie do danej szkoły, pozostałe dzieci tego rodzeństwa zgłoszone na dalszych pozycjach zostaną również zakwalifikowane w pierwszej kolejności. Grupa zostanie utworzona w przypadku dokonania pełnego naboru do grupy.
Po dokonaniu rejestracji dziecka w programie naborowym nie będzie możliwe dokonanie zmian w zakresie wprowadzonych danych.   

Biegi przełajowe

11 kwietnia na Polanie Różopole w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe.

W biegach naszą szkołę reprezentowali:
Alicja Żebrowska
Lena Lewandowska
Julia Rozwadowska-Walczak
Wiktoria Wiśniewska
Agnieszka Popielarz
Sara Gzella
Gracjan Ossowicki
Jakub Bosiacki
Dawid Izbaner
Jakub Stachowicz
Fabian Mrozowicz
Dawid Głębocki
 
Gratulujemy !!!


Czwartki lekkoatletyczne

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym - 30 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w "Czwartku Lekkoatletycznym". Na stadionie Zawiszy nasi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w biegu na 60, 300, 600 i 1000 m, w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.
W zawodach naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Potka, Michalina Stefankiewicz, Magdalena Tuczkowska, Hanna Klawitter, Nika Bandoszek, Oliwia Adamczewska, Jan Lubiszewski, Maksymilian Sergot, Dawid Głębocki, Marianna Smarzyk, Klaudia Syrocka, Marta Urban, Zuzanna Jaszewska, Marcelina Piotrowska, Oliwia Olejnik, Wiktoria Klajbor, Nadia Rajchert, Maja Kurkiewicz, Marta Kuś, Kinga Mac, Iga Twardowska.

Na podium tego dnia stanęli:

Oliwia Olejnik - II miejsce – Bieg 60m

Wiktoria Klajbor – III miejsce – Bieg 60m

Nadia Rajchert – III miejsce – Rzut piłeczką palantową

Maksymilian Sergot – II miejsce – Skok w dal

Gratulujemy!!!!


Dzień bez windy

24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole dziesiątą, jubileuszową edycję Dnia Bez Windy (No Elevators Day). W ostatnią środę miesiąca ruchome
schody i windy w wielu miejscach na całym świecie zostały wyłączone. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na znaczenie aktywności fizycznej i pokazać jak łatwo jest być aktywnym fizycznie na co dzień. To symboliczny gest, który ma celu uświadomienie większej liczbie ludzi, jak łatwo jest wprowadzić aktywność
fizyczną do pękającego w szwach harmonogramu dnia. Wybór schodów zamiast windy może być pierwszym krokiem ku wielkim zmianom.
W naszej szkole tego dnia na przerwach jak zwykle dużo się działo.
#NoElevatorsDay #NoElevatorsDayPoland #UseTheStairs #BeActive

 


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych!

Informujemy, że rekrutacja do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025, rozpocznie się 13 maja 2024r. o godz. 8:00  Link do strony

Szczegółowy harmonogram rekrutacji został określony w Zarządzeniu Nr 4/2024 Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 22 stycznia 2024 roku, którego pełna treść znajduje się tutaj

Aby ułatwić podjęcie decyzji, którą szkołę wybrać podczas rekrutacji, opublikowaliśmy informacje dot. przebiegu rekrutacji w poprzednich latach, kliknij.

10 maja 2024 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na pierwszą część bezpłatnego webinarium w ramach cyklu Akcja Rekrutacja 2024. W trakcie spotkania pokażemy, jak korzystać z systemu elektronicznej rekrutacji - jak przeglądać oferty szkół, założyć konto i złożyć wniosek do szkół średnich.

 

Obrazy: wo.jpg


Wiedzą, jak recytować

W piątek, 26.04, sześcioro uczniów z klas: 2a i 1a reprezentowało naszą szkołę w X Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim pt. „Lubimy wiersze z morałem”, który odbył się w MDK 1.
II miejsce w konkursie zajęła Alicja Musiał z klasy 2a, a III – Zosia Rabanowska, uczennica klasy 1a. Serdecznie gratulujemy!

 

Obrazy: rb.jpg

Obrazy: rb1.jpg


Wyróżnienie dla Naszego ucznia

Dnia 23.04.2024 w IX LO im Tadeusza Nowakowskiego odbył się w finał XI miejskiego konkursu "English is everywhere". Spośród ponad 500 uczniów zostało wyłonionych 15 osób, które przedstawiały prezentacje w języku angielskim z kultury krajów anglojęzycznych. Nasz uczeń Igor Grochowski z klasy 8a dostał wyróżnienie za prezentację o herbacie, która jest  głównym napojem Anglików. 

Serdecznie gratulujemy.
Obrazy: ki.jpg

Obrazy: ki1.jpg

Przedstawienie 4a
W irlandzkich klimatach