Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
sticky

Obrazy: pcs.png

Zapraszamy do klasy pierwszej!

Zgłoszenie można zeskanować i odesłać na adres: sp46.bydgoszcz@gmail.com.

Wszystkie aktualności dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce: "Rekrutacja 2021/2022" (na górze strony).

UWAGA, NOWY TERMIN!!!!

Sprawdzian umiejętności językowych odbędzie się
o godzinie 16.

Regulamin naboru do klasy pierwszej językowej jest dostępny w zakładce "Rekrutacja 2021/2022"

Kliknij i pobierz: zgłoszenie do klasy 1

Obrazy: ind1.png

Ekologiczne stworki

Uczniowie klas piątych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wykonali modele z tworzyw sztucznych. Wszystkie prace powstały w ramach lekcji techniki.

Zapraszamy do oglądania:

Obrazy: jw1.png

Na ścieżkach zdrowia - bądźmy aktywni!

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat aktywnego i zdrowego wypoczynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Poniżej przedstawiamy efekty Waszej pracy.

Obrazy: ch18.png

"Zemsta" na deskach teatru

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A.Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty". Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

Obrazy: akp.png

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A. Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty".  Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

W świecie "Zaczarowanej zagrody"

Klasa 2 A realizuje Międzynarodowy Projekt „Czytam z Klasą, Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu realizujemy II moduł, na który składają się 3 części – jesienna, zimowa i wiosenna. W ramach każdej części jest wiele zadań do wykonania, najważniejszym z nich jest przeczytanie wybranej do każdej części lektury oraz zrealizowanie wielu zadań, które proponuje bohaterka projektu – Chmurka Tosia. W części zimowej uczniowie klasy 2A przeczytali „Zaczarowaną zagrodę”, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Biegunie Południowym i Antarktydzie i potrafili o nich opowiadać. Poznali też pracę  polarników, zaprzyjaźnili się z pingwinkiem Elegancikiem. Wykonali wiele prac plastycznych ozdabiając salę zimowym krajobrazem – powstały więc ekologiczne bałwanki, obrazki zaczarowanej zagrody i ulubieniec dzieci – pingwinek. Na gazetce znalazło się też zimowe drzewo czytelnicze – każdy wykonał swoją gałązkę i teraz dzieci przyczepiają do nich płatki śniegu za każdym razem, gdy przeczytają jakąś książeczkę. Zachęcają w ten sposób koleżanki i kolegów, by też ją przeczytali. Cieszymy się, bo nasze prace wyglądają imponująco, zobaczcie sami:

Obrazy: pz.pngObrazy: pz2.pngObrazy: pz3.pngObrazy: pz4.pngObrazy: pz5.png

W karnawałowym nastroju

5 lutego pierwszaki miały  nietypowe lekcje. Uczniowie 1b przyszli do szkoły w strojach karnawałowych. Tego dnia oprócz tradycyjnych lekcji dzieci wykonały taniec kubeczków,  samodzielnie wycięły serpentyny, którymi przystroiły salę. Zakodowały tańce w programie "Potańcówka" oraz ścigały się w karnawałowych zawodach sportowych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz konkursów tanecznych.

Tak wyglądał "Karnawałowy dzień" w 1b.

Obrazy: kc.png

W zimowym nastroju

Uczniowie klasy 3a wykonali bałwanki i misie polarne. Prawda, że piękne?

Obrazy: mis.jpgObrazy: mmi.jpg

Kolejne zmiany!
Ósmoklasisto, bądź na bieżąco!

Przypominamy, że w zakładce: "Informator dla klas 8" zamieszczamy bieżące informacje dotyczące ósmoklasistów. Można tam znaleźć terminy postępowania rekrutacyjnego oraz oferty bydgoskich szkół ponadpodstawowych.

"Kangur matematyczny" - ruszają zapisy

Informujwmy, że 18 marca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas II - VIII, którzy opłacą wpisowe 10zł.

Jeżeli Państwo chcą, aby dziecko wzięło udział konkursie, to należy wpłacić 10zł na konto Rady Rodziców.

Bank Millennium S.A.

25 1160 2202 0000 0004 6751 3776

W tytule wpłaty należy wpisać KANGUR i dane dziecka IMIĘ NAZWISKO i KLASA - proszę nie dopisywać żadnych innych informacji.

Następnie wydrukować i wypełnić dwustronne OŚWIADCZENIE o wyrażeniu zgody na udział w konkursie. Zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać do mnie na adres wroobel.marcin1981@gmail.com. TERMIN dokonania wpłaty do 2 lutego do godz. 23:59

Oświadczenie pod linkiem

Szkolny koordynator konkursu, Marcin Wróblewski

Sukcesy Naszych uczniów!

W grudniu odbył się finał konkursu dla klas szóstych – My Unusual Town. Celem konkursu było poszerzenie świadomości kulturowej oraz językowej uczestników.
Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej niezwykłego miasta. Należało podać informacje o tym co można w tym ciekawym miejscu zobaczyć, co robić oraz co to jest za miasto i gdzie się ono znajduje.
Jury w składzie nauczycieli języków obcych zadecydowało, że na podium znalazły się cztery prace o Wrocławiu, Krakowie, Londynie i Jerozolimie.
Oto nagrodzeni uczniowie:
miejsce I – Martyna Białecka z klasy 6e oraz Natan Czeszewski z klasy 6d
miejsce II – Daria Potrzebowska z klasy 6e
miejsce III – Iga Derech z klasy 6a
Gratuluję oraz dziękuję za udział w konkursie
Paulina Kamińska

Obrazy: conp.jpg