Nie możesz się zalogować?
Edu(R)Ewolucja
Technologie
Taekwondo
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Uczniowie z klas 1-3 biorą udział w konkursie "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego celem jest budowanie nawyku codziennego głośnego czytania. Dodatkowo uczniowie z klasy 3a zorganizowali Święto Głośnego Czytania. Dzieci stworzyły ekologiczną wykonaną z surowców wtórnych dekorację sali i przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Sala lekcyjna zamieniła się w magiczny las wypełniony małymi czytelnikami. Wszyscy głośno czytali ksiązki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Wielkie świętowanie

W czwartek, 10 października świętowaliśmy dwa ważne wydarzenia. W tym dniu, Nasze Pierwszaki zostały pasowane na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 46. W obecności rodziców i nauczycieli, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Jesteśmy pewni, że dotrzymają danego słowa i będą pracowici, wytrwali oraz życzliwi.

Tego dnia świętowaliśmy także Dzień Komisji Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczystość uczniom, którzy umilili nam popołudnie.

Gratulujemy także wyróżnonym nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz obejrzenia filmu Laughing

Telefon, który pomaga
Informujemy, że od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Obrazy: infolinia.png

Klasa 3b i historia miasta

Wczoraj dzieci z 3b miały wyjątkowe lekcje. Poznały historię powstania naszego miasta. Odwiedziły ratusz, salę obrad. Były nawet w pokoju prezydenta Bydgoszczy. Dowiedziały się jak wyglądał kiedyś rynek, jakie stały tam budynki, których już nie ma. Poznały legendę Pana Twardowskiego i wiele innych ciekawych historii. Rozwiązywały zagadki i zdobywały dukaty. Na koniec zwycięzcy dostali drobne upominki. Ależ to było ciekawe. Polecamy!

Zobacz film

Klasa 3b na warsztatach w MDK1

W piątek 4 października pani Weronika z MDK1 przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci z 3 b wykonały dwie prace plastyczne " Kolorowe szkiełka" i " Ananasa". Malowały farbami eksperymentując kolorami podstawowymi oraz wykonały kolorowe ananasy stosując ciekawe techniki: druku i wycinanki. Dzieci napracowały się , ale efekt był naprawdę wspaniały.

Pasowanie Pierwszoklasistów
Z matematyką za pan brat

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowani byli także do zrobienia gazetek szkolnych. Z tej okazji nauczyciele matematyki, przy pomocy uczniów przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięły udział klasy III-VIII. Uczniowie, którzy bezbłędnie napisali test otrzymali Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy:)

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia: Zobacz film

Obrazy: tabliczka.png

Zostań cyberautorytetem dla Twojego dziecka!

Serdecznie zapraszamy rodziców i wychowawców na webinarium, które w prosty sposób wytłumaczy jak, niezależnie od poziomu wiedzy "technicznej" o cyberprzestrzeni, możemy stać się dla swoich dzieci/uczniów autorytetem, a przynajmniej partnerem w kwestii zachowań online czy gier komputerowych itp. Webinar odbędzie się 10.10.2019 godz. 18.00-20.00.

In real life

4.10.2019 nasi uczniowie z klasy 8 A udali się do IX LO w Bydgoszczy na finał projektu profilaktycznego „In real life”. Nasza młodzież musiała nakręcić film o tym, w jaki sposób spędzamy wolny czas bez komórek i komputerów. Dwoje z naszych uczniów zdobyło nagrody za specjalne uzdolnienia: Maria Blacha za jazdę na rolkach i Oliwier Baranowski za jazdę na rowerze.

Gratulujemy!

Obrazy: irl1.jpg           Obrazy: irl2.jpg

Nie bądź obojętny - pomóż!
Razem możemy więcej!