Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
KOMUNIKATY
sticky

Obrazy: wr.png  Obrazy: wu.png

A tymczasem w szkole .. :)

W sali 34 zamontowaliśmy tablicę interaktywną Laughing

Pasowanie na ucznia
Z najlepszymi życzeniami!
Wybraliśmy Samorząd Uczniowski

8 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego dla klas 4-6. W tym roku uczniowie wybierali spośród 17 kandydatów.

Informujemy, że:

przewodniczącym został Mateusz Urbański z klasy 8a

zastępcą - Antonina Bagniewska z klasy 6d

sekretarzem - Julia Bzdawska z klasy 8c

członkiem - Nikola Krzeszewska z klasy 8c

Pozostałych kandydatów prosimy o współpracę i wspomaganie Samorządu Uczniowskiego w działaniach.

Gratulujemy!

Obrazy: logo.jpg

Mistrzowie tabliczki mnożenia!

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć
sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Obrazy: mn1.jpg Obrazy: mn2.jpg

Obrazy: mn3.jpg

Okiem ucznia. Subiektywny przegląd tygodnia.

Obrazy: img_20201004_201604.jpg

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Kochani Rodzice,

Jesteśmy zaangażowani w prace koła polonistycznego, które zajmuje się także dziennikarstwem. Postaramy się raz w tygodniu opisywać szkolne wydarzenia. A zatem, zaczynamy. W ostatnim tygodniu zauważyliśmy, że:

- Pilnujemy się i pamiętamy o maseczkach.

- Staramy się dbać o porządek w salach.

- Najmłodsze klasy spacerują i poszukują pierwszych oznak jesieni.

- Wielu z Nas przygotowuje się do konkursów kuratoryjnych. Czasmi naprawdę trudno połączyć to z codzienną nauką.

- Rozpoczęła się kampania wyborcza. Pierwsze plakaty wiszą już na tablicy samorządu uczniowskiego. Cieszymy się, że wielu kandydatów zwraca uwagę na tolerancję. A propozycję Dnia Muminków szczerze popieramy.

- Zaczęła się zbiórka nakrętek, do której wszystkich bardzo zachęcamy.

Przeglądu tygodniowych wydarzeń dokonało koło polonistyczne :)

Zostań Arcymistrzem Mnożenia!

Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie matematyczno-logicznym Arcymistrz Mnożenia, który jest organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Obrazy: tm.jpg

Zdrowa lekcja gotowania

Uczniowie klasay 1b już wiedzą, jak mogą zadbać o swoje zdrowie. Na lekcjach nauczyły się robić sałatkę owocowo-warzywną. Przekonały się, że to nie jest trudne oraz, że włsanoręcznie wykonana sałatka smakuje najlepiej.

Mali artyści

Klasa 1a odwiedziła osiedlowe laboratorium sztuki, czyli Galerię MDK-1, aby wziąć udział w warsztatach malowania dziwnymi technikami. Malowaliśmy patyczkami, nakrętkami i miotełkami z rolek. Zabawa była przednia i powstały niesamowite arcydzieła.

Obrazy: wp1.jpg Obrazy: wp2.jpg

Obrazy: wp3.jpg

Leśna wyprawa

Uczniowie klas pierwszych udali się na wyprawę do pobliskiego lasu i ogrodu w poszukiwaniu "Pani Jesieni". Wszyscy mieli oczy i uszy szeroko otwarte i bacznie obserwowali przyrodę.