Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
KOMUNIKATY
sticky

Szanowni Rodzice!

Informuję, że Miasto Bydgoszcz przygotowuje się do otwarcia szkół w celu prowadzenia działalności opiekuńczo-wychowawczej i konsultacji dla uczniów.

Szkoła będzie funkcjonowała w zaostrzonym reżimie sanitarnym w oparciu  o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Cały czas obowiązują rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o pozostawieniu dzieci w domu i zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 30.04.2020r w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 mają Państwo możliwość w dalszym ciągu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 8.

Szczególną uwagę zwracam na obowiązujące obostrzenia sanitarne. Nowa sytuacja organizacyjna szkoły, w ograniczonych warunkach lokalowych,  nie gwarantuje pobytu dziecka w jednej sali świetlicowej. Szkoła jest w trakcie opracowywania szczegółowych procedur, które zostaną opublikowane na stronie internetowej po wcześniejszym zaopiniowaniu przez SANEPID. Otwarcie szkoły nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania naszej placówki. To  pomoc rodzicom, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku z powodów konieczności podjęcia stacjonarnej pracy.

Ostateczna decyzja o otwarciu szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i konsultacje dla uczniów klas ósmych zostanie podjęta po uzyskaniu opinii Państwowej Inspekcji Sanitarnej, iż placówka spełnia wytyczne epidemiologiczne GIS oraz możliwości kadrowe do zapewnienia opieki nad dziećmi oraz po wyrażeniu zgody przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta (wymogi BHP).

O terminie wznowienia działalności szkoły poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej.

Z poważaniem,

Elżbieta Śmigielska

Informujemy, że wniosek zgłoszenia ucznia do klasy siódmej dwujęzycznej w Szkole Podstawowej
nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
na rok szkolny 2020/2021, należy złożyć do 8 lipca.

Można to zrobić pocztą na adres:
ul. Kombatantów 2; 85-829 Bydgoszcz
lub pocztą elektroniczną: sp46.bydgoszcz@gmail.com

Wniosek - zgłoszenie dziecka do klasy siódmej dwujęzycznej

Regulamin rekrutacji do klasy  VII dwujęzycznej na rok szkolny 2020-2021

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Opis sprawdzianu kompetencji językowych dla kandydatów do klas dwujęzycznych

Obrazy: a.png

Obrazy: ws1.png

Ważne terminy dla ósmoklasistów!

Informujemy, że w zakładce "Informator dla klas 8" (można ją znaleźć na górze strony) opublikowaliśmy terminy postępowania rekrutacyjnego oraz składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Rodziców i uczniów klas 8 prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Dziękujemy - to dzięki Waszym głosom „JUŻ JEST”

Dziękujemy - to dzięki Waszym głosom „JUŻ JEST

Zapraszamy do obejrzenia

Thank you! Danke! Dziękujemy!

W ramach godziny wychowawczej, języka angielskiego i niemieckiego uczniowie z klas: 5b, 6a, 6d, 7a, 8a, 8b i 8c przygotowali kartki z podziękowaniami dla służby zdrowia oraz informacjami o WHO.

Również uczniowie z klasy 1c przyłączyli się do podziękowań:

Obrazy: r1.png

Wybitni matematycy!

Uczniowie klas siódmych i ósmych świętowali Dzień Europy, poznając wybitnych europejskich matematyków.

Stworzyli bardzo ciekawe prezentacje. Zamieszczamy ich skrót, dzięki któremu wszyscy będą mogli poznać tych wybitnych uczonych.

Poezja jest wszędzie!

Uczniowie klas siódmych zmierzyli się z bardzo poetyckiem zadaniem. Sfotografowali swój widok z okna, lub najbliższą okolicę i skometowali, używając dowolnego fragmetu poezji lub prozy.

Powstały bardzo poetyckie obrazy. Zapraszamy do oglądania.

Jedzmy zdrowo!

Zadbajmy aby w Naszych posiłkach nie było „pustych kalorii”. Pamiętaj! – „Jestem tym - co jesz”.

Zapraszamy do śledzenia padletu: https://padlet.com/smacznywf/tqn7y32whqwj (znajdziecie go również po prawej stronie strony).

Zamieszczamy tam Wasze propozycje, na smaczny i zdrowy posiłek.

Jeżeli chcesz, aby i Twoja propozycja na zdrową przekąskę, zdrowy deser, albo zdrowe śniadanie znalazła się na  stronie: zrób zdjęcie, podaj przepis i prześlij je do swojego nauczyciela Wf-u.

Zapraszamy!

Lekcje online

Zachęcamy do uczestniczenia w lekcjach online "na żywo" z możliwością zadawania pytań.

Projekt jest realizowany pod auspicjami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i odbywa się codziennie dla szkół podstawowych oraz liceów.

- Na YouTubie można zobaczyć program lekcji, zajęcia nagrane, oraz zapowiedzi nadchodzących lekcji:

- Na Facebooku również można obejrzeć te same lekcje i zadawać pytania na żywo.

Zachęcamy do zapoznania się z tą możliwością nauki.

Informator dla klas 8

Drodzy uczniowie klas 8 oraz ich rodzice

Specjalnie dla Was powstała zakładka "Informator dla klas 8" dostępna na górze strony w panelu nawigacyjnym.

Będziemy tam umieszczać ważne dla Was informacje.

Guzikowa wiosna

Zachęcamy do obejrzenia wiosennych prac uczniów 1b.

Obrazy: as1.jpg

Uczniowie zachęcają - ZOSTAŃ W DOMU!

Jednym z dodatkowych zadań w klasach 7A,7B, 7C i 8A było wzięcie udziału w akcji #zostańwdomu.

Oto efekty: