Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Indywidualne doradztwo zawodowe
sticky

Nasza szkoła realizuje projekt "Zadanie Planowanie", którego celem jest pomoc dla uczniów z klas 7 i 8 w dokonaniu wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

Nabór cały czas trwa! Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym mogą pomóc w wyborze przyszłego kierunku kształcenia.

Aby zgłosić się na zajęcia należy wypełnić i dostarczyć formularz zgłoszeniowy do sekretariatu lub koordynatora projektu - Agnieszki Bulińskiej (szkolny doradca zawodowy).

Więcej informacji w zakładce "Zadanie planowanie" (na górze strony).

Obrazy: zp.png

Dajemy dzieciom uśmiech!

Upominki dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zostały już dostarczone do siedziby fundacji "Uśmiech nadziei dzieciom" przez uczniów z klasy 7a. Wśród prezentów znalazło się dużo książek, pluszaków, przyborów plastycznych, artykułów higienicznych, gier oraz puzzli.

Szkolni koordynatorzy akcji z klasy 7a bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz włączenie się do akcji!

Obrazy: om1.jpeg

Obrazy: om.jpg

W pracowni Pani Gliny

Klasa 2a wzięła udział w zajęciach w pracowni ceramicznej Pani Gliny. W czasie zajęć uczniowie poznali sposoby pracy z gliną, co  pozwoliło nam  samodzielnie wykonać piękne renifery.

Obrazy: pd.jpg

Z wizytą w operze

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Opery Nova na spektakl pt. "Alicja w krainie czarów". Przedstawienie było fantastyczne. Widzów oczarowała gra aktorów i scenografia. Dodatkowe emocje budził fakt, iż na scenie występował kolega z klasy - Maksymilian. Przed spektaklem dzieci miały okazję udać się za kulisy i dokładnie poznać wszystkie zakamarki i tajemnice opery.

Obrazy: op.jpg

Dyskoteka andrzejkowa

23 listopada została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa dla uczniów z klas IV-VI. Klasy starsze (VII-VIII) bawiły się 25 listopada.

Starsi i młodsi bawili się przy rytmach znanych i lubianych piosenek. Był to doskonały czas na integrację między klasami i miłe spędzenie wolnego czasu.

Obrazy: dn.jpg

I Ty możesz zostać humanistą!
Spotkanie z muzyką

Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w audycji muzycznej w  Filharmonii Pomorskiej. Słuchaliśmy fragmentów arii operowej Straszny dwór. Spotkanie zakończylo się wspólnie zatańczonym polonezem. Na koniec obie klasy udały się na spacer do pobliskiego parku J.Kochanowskiego.

Obrazy: fe.jpg

The Bear Educational Theatre

W środę, 16 listopada, w naszej szkole pojawiła się grupa teatralna The Bear Educational Theatre.

Aktorzy zaprezentowali trzy przedstawienia.

Dla klas 1 – 3 – Jackie and the Giant

Dla klas 4 – 6 - The Alien Grammar show

Dla klas 6a, 7 – 8 – The History of England part 1

Uczniowie chętnie wzięli udział w tych przedstawieniach, nie tylko jako widzowie, ale też jako aktorzy.

Młodsi widzowie zostali wciągnięci w sam środek akcji i mogli być... tortem urodzinowym, gośćmi na herbatce u Jackie lub rekinami, uczyli się też piosenek i rymowanek.

Starsi uczniowie wykazali się umiejętnością układania pytań, pomagali agentom znaleźć kosmitów, a dwóch uczniów, okazało się...kosmitami.

Najstarsi przenieśli się do roku 1066 i brali udział w bitwie pod Hastings i poznali wszystkie żony Króla Henryka VIII.

A wszystko to w języku angielskim. Słownictwo zostało utrwalone, uczniowie osłuchali się z językiem mówionym, sprawdzili swoją umiejętność rozumienia, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Zobacz, jak bawili się uczniowie

Obrazy: at.jpg

Teatr inny niż wszystkie

Klasa 2a miała okazję poznać Teatr Kamishibai. Tym razem uczniowie zapoznali się z inna techniką czytania. KAMISHIBAI to książka w formie teatru ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Nazwa „kamishibai” pochodzi od: KAMI to papier, SHIBAI to teatr. KAMISHIBAI to Papierowy Teatr

Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali obrazek postaci, którą mieli opisać w trzech zdaniach. Ich zadaniem również było narysować własną propozycję tego, co lubi dana postać.

Każda grupa zaprezentowała swoje opisy.

Obrazy: km1.jpg

Szkolny konkurs - matematyczna bombka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy uczniów kl. IV-VIII do udziału w konkursie: „Bombka matematyczna” - praca plastyczna.
Regulamin konkursu:

1.Bombka może być wykonana w dowolnej technice jednak ma być to praca przestrzenna, jej forma lub motywy powinny nawiązywać do matematyki. Bombka powinna posiadać zawieszkę, która umożliwi umieszczenie jej na choince.

2.Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie.

3.Bombkę należy oddać swojemu nauczycielowi matematyki do 9 grudnia 2022 r.

4.Jury, dokonując oceny będą kierować się następującymi kryteriami: technika wykonania, zgodność pracy z tematem, oryginalność, pomysłowość, estetyka wykonania.

5.Najciekawsze projekty będą nagrodzone niespodziankami oraz ocenami celującymi z matematyki (I miejsce - waga 3, II i III miejsce - waga 2). Nagrody przyznane będa w kategorii: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

6.Bombki zostaną zawieszone na choince szkolej :)

Zapraszamy - nauczyciele matematyki.

Obrazy: bm.png