Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
sticky

Informujemy, że w czasie ferii zimowych (30.01.2023 - 12.02.2023) sekretariat będzie czynny w godzinach od 9 do 13.

Obrazy: fz.png

INDYWIDUALNE DORADZTWO ZAWODOWE - ZAPRASZAMY!

Nasza szkoła realizuje projekt "Zadanie Planowanie", którego celem jest pomoc dla uczniów z klas 7 i 8 w dokonaniu wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

Nabór cały czas trwa! Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym mogą pomóc w wyborze przyszłego kierunku kształcenia.

Aby zgłosić się na zajęcia należy wypełnić i dostarczyć formularz zgłoszeniowy do sekretariatu lub koordynatora projektu - Agnieszki Bulińskiej (szkolny doradca zawodowy).

Więcej informacji w zakładce "Zadanie planowanie" (na górze strony).

Obrazy: zp.png

FERIE NA SPORTOWO

Ferie zimowe rozpoczną się w naszym regionie 30 stycznia i potrwają do 12 lutego 2023 r. W tym czasie wstęp na wszystkie baseny dla uczniów bydgoskich będzie bezpłatny.

Bez biletu, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej można korzystać z pływalni (zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu), z basenu w Pałacu Młodzieży, pływalni przy Zespole Szkół nr 5 - od poniedziałku do piątku od godziny otwarcia do godz. 14.00.
Darmowe będzie też lodowisko. Torbyd zaprasza uczniów na bezpłatne ślizgawki w następujących termiach:
1 tydzień ferii:
poniedziałek, środa, piątek 11.00 do 14.30
wtorek, czwartek - 9.30 do 12.30
2 tydzień ferii:
poniedziałek, czwartek 8.00 - 12.30
wtorek, środa, piątek 9.30 - 12.30

Ślizgawki trwają 1,5 h.

Na lodowisku przy ul. Golloba 7 w Fordonie za darmo korzystać będzie można od godziny otwarcia do godz. 14 (od poniedziałku do piątku przez całe ferie).

Zachęcamy do aktywnego spędzania ferii!

Obrazy: bsi.jpg

Karnawałowa zabawa w...filharmonii!

Klasa 2a i 2b wybrały się na koncert karnawałowy do filharmonii. Bawiły się świetnie.

Obrazy: fn.jpg

Znawcy bajek

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas III wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Czy znasz bajki Charles`a Perraulta”. Wszyscy uczestnicy w skupieniu rozwiązywali przygotowane zadania, dotyczące najbardziej znanych utworów tego autora. Największą wiedzą wykazały się: Dominika Salomońska z 3a, Milena Sotomska z 3b, Kaja Rummel z 3b oraz Klaudia Syrocka z 3a.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy miłej lektury!

Obrazy: cpb.jpg

Zabawy na śniegu

Klasa 4a wykorzystała śnieżną aurę i ulepiła kilka bałwanów na szkolnym boisku :)

Obrazy: 4a.jpg

Niesiemy pomoc

Bierzemy udział w projekcie edukacyjno-pomocowym „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”.

Cele projektu to: rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki, kształtowanie postawy zaangażowania społecznego oraz wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach projektu „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”  zapoznamy się z działaniami UNICEF w krajach leżących na Półwyspie Somalijskim – Etiopii, Somalii oraz Kenii.

Obrazy: rad.jpg

Makiety i gry klasy 5c

Klasa 5c na lekcjach języka polskiego wykonywała makiety i gry planszowe inspirowane światem przedstawionym lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara. Zadanie było bardzo twórcze, dzieci pracowały w grupach i świetnie sobie ze wszystkim poradziły. Gratulujemy pomysłów!

Obrazy: ch1.png

Obrazy: ch2.png

Obrazy: ch3.png

O wierszach Tuwima wiedzą wszystko

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie czytelniczym pt. „Ptasie radio nadało”. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z klasy IIa: Julian Obiała, Basia Mostowska oraz Blanka Szabłowska. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!

Obrazy: kb.png

Ulubieni bohaterowie książkowi

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater z książki dla dzieci”. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Nagrody książkowe otrzymały następujące dzieci: Lena Łakomy – 1a, WiktoriaKosicka – 1a, Alicja Musiał – 1a, Igor Szafrański – 1c, Zuzia Karczewska – 1a, Aniela Kozłowska – 1a, Kinga Kuś – 1a, Alicja Wojciechowska – 1a, Lena Lisowicz – 1b oraz Sandra Dopierawska – 1c. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: ba1.png

Obrazy: ba2.png

Rozkodujmy afazję

20 stycznia o godzinie 17 w Toruniu (w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Żwirki i Wigury 15) odbędzie się spotkanie Klubu dla Dzieci i Młodzieży z Afazją.

Zaproszenie kierowane jest także dla rodziców takich dzieci. W programie: gry, zabawy oraz wymiana doświadczeń.

Wstępną deklarację można przesłać mailowo: klub_torun@rozkodujmyafazje.pl

Obrazy: af.png

Koduj z Gigantami

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami-Retroprogramowanie''. 12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Zajęcia mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

W Bydgoszczy warsztaty odbędą się 11 i 18 lutego przy Placu Wolności 9.

Obrazy: gki.png

Karnawałowe zabawy

Uczniowie klas 1-3 bawili się podczas zabawy karnawałowej. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postacie i doskonale bawili się podczas balu.