Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Wakacyjne życzenia
Informacja o posiłkach w SP46 na rok 2022/2023
Od dnia 22 .08.2022r. można zapisywać dzieci na obiady szkolne na rok 2022/2023
 plik do pobrania znajduje się w zakładce obiady.
Deklarację i oświadczenie można dostarczać do szkoły i wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy wejściu głównym budynku lub elektronicznie na podany adres znajdujący się w deklaracji

Półkolonie w Naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano dwa turnusy półkolonii letnich (w terminie 27.06-8.07.2022 r.). Uczestniczyło w nich 90 dzieci pod opieką wychowawców: Agnieszki Kosickiej, Małgorzaty Abramowskiej, Bożeny Nowak, Alicji Gach i czuwającej nad całością półkolonii kierownikiem Anną Brzostek.

Półkoloniści brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z zajęć rekreacyjnych oraz zajęć o charakterze profilaktycznym, które prowadziła pani Maria Strabel. Odpowiednie metody i formy pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do aktywnego wypoczynku. Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice i opiekunowie naszych uczniów. A gdzie byliśmy i co robiliśmy, obejrzycie na fotografiach poniżej :)

Obrazy: pa.png

Obrazy: pa1.png

Podręczniki do religii - informacja

Uczniów,  którzy będą uczęszczali na lekcje religii obowiązują  podręczniki, zeszyty ćwiczeń lub karty pracy, które należy zakupić samodzielnie:

Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

Klasa I

Poznaję Boży świat, red. K.Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa II

Odkrywam Królestwo Boże ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa III

Poznaję Jezusa, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność

Klasa IV

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Miejsce pełne Bogactw, ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa V

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy, red. K.. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VI

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno, red. ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VII

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy czynią dobro, red. K.. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VIII

Podręcznik i karty pracy

Aby nie ustać w drodze, red. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań

klasa 3
Poznaję Jezusa
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo Jedność

Relacja z Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego klas ósmych

23 czerwca klasy ósme uroczyście pożegnały się ze Szkołą Podstawową. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Zakończenie kursu pływania

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w kursie pływania w ramach programu "Umiem pływać". Nadszedł czas na podsumowanie zajęć na basenie "Piąta Fala". Zapraszamy na krótka filmową relację.

Wielkie podziękowania dla pana Karola Filarskiego i Tomka Leszczyńskiego. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że są to najlepsi instruktorzy pływania.
Obrazy: bt.png

Together we are Europe!

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu eTwinning „TOGETHER WE ARE EUROPE”.

Był to projekt, w którym uczestniczyło 5 szkół partnerskich z Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Projekt realizowany był od września 2021 do czerwca 2022. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były panie: Grażyna Wojtach i Paulina Kamińska. Uczestnicząc w tym projekcie daliśmy szansę naszym uczniom komunikować się z rówieśnikami z innych krajów europejskich, poprawiliśmy ich umiejętności językowe i nauczyliśmy ich patrzenia na własną kulturę z perspektywy bycia częścią społeczności europejskiej. W projekcie zaplanowaliśmy wykonanie wspólnych zadań, dzieliliśmy się wiedzą i spotykaliśmy się online na platformie Teams. Projekt dotyczył spraw bliskich naszym uczniom, takich jak: życie w domu, szkole, formy spędzania czasu wolnego, moje miasto i kraj, nasze tradycje, a także innych treści, które były zintegrowane z treściami nauczanymi w szkole. W naszej szkole w projekcie uczestniczyła klasa 7a i 8a.

Młodzi aktorzy w akcji

W Naszej szkole działa Koło Teatralne, którego opiekunką jest Pani Agnieszka Kosicka. Młodzi aktorzy chętnie uczestniczą w próbach, przygotowują również scenografię, kostiumy i rekwizyty.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia pod tytułem "Zamieszanie w krainie bajek"!

Let's go to the zoo!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim: "Let’s go to the zoo". Rodzice pomogli nam przygotować stroje i scenografię. Próby trwały przez kilka tygodni, ale wspólna praca przyniosła nam wiele frajdy! Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie!

Obrazy: wt.png

Obrazy: wt1.png

Wyprawka Pierwszaka!

W zakładce "Wyprawka Pierwszaka 2022/2023" można znaleźć informacje o niezbędnym wyposażeniu uczniów i uczennic, którzy od września rozpoczną naukę w Naszej szkole.