Szkolny bookcrossing
Linia Dzieciom
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
Ferie ze sportem - informacja
sticky

       Podczas tegorocznych ferii zimowych (od 27 stycznia do 7 lutego) uczniowie bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Bydgoszcz, będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych oraz lodowiska przy SP nr 65. Będzie to możliwe w każdy dzień roboczy, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej od chwili otwarcia do godz. 14.00. 

Również bydgoski Torbyd będzie otwarty dla uczniów bezpłatnie w każdy dzień roboczy od chwili otwarcia do godz. 13.30. Oczywiście po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. 

Zachęcamy do aktywnego spędzania ferii zimowych. 

Obrazy: s.jpg


Ferie zimowe 2020
Czas podsumowań

W piątek przed feriami odbyły się apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Wyróżnienia otrzymały klasy, które przez cały semestr zmagały się w wielu zadaniach. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy byli finalistami licznych konkursów. 

Wielu uczniów zostało uhonorowanych szczególnymi wyróżnieniami - Syriuszami. To nagrody przyznawane m.in. za 100% frekwencję czy wyjątkowe zaangażowanie na rzecz szkoły. 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: s12.jpgSukces literacki

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, Liceum nr VII zorganizowało konkurs literacki "Ojczyzna moja wolna, wolna..."

Małgosia Rachuba z kl. 8a wzięła w nim udział, napisała wiersz, odwołując się do historii swojej rodziny i zajęła II miejsce. 
20 stycznia uczennica, wraz z panią Kosicką, wzięła udział w uroczystości w LO nr VII, podczas której  wygłoszono wykład o historii Bydgoszczy oraz wręczono nagrody.

Obrazy: mal.jpg

Podsumowanie semestru w najmłodszych klasach

22.01.2020 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwszy semestr. Było dużo nagród, dyplomów i wyróżnień. W konkursie na Super Klasę, pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a, drugie miejsce - klasa1a, a trzecie - klasa 2a.

Najważniejsze wyróżnienie, czyli Syriusza, wręczyła Pani Dyrektor. Jest to szczególna nagroda za wzorową postawę uczniowską oraz aktywną działalność na rzecz klasy i szkoły. Z każdej klasy wyróżniony został jeden uczeń. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Obrazy: p.png


Wspólne sadzenie choinki

Klasa 7a wraz z wychowawcą, zasadziła choinkę, która w okresie świątecznym zdobiła klasę nr 28. 

Choinka rośnie już na szkolnym placu zabaw. 

Obrazy: ch.jpg


Z twórczą wizytą w MDK nr 1

17 stycznia uczniowie klasy 1c wybrali się do MDK nr 1, w którym brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Weronikę Gozdek. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały laurki dla swoich Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. 

Obrazy: plas.jpg


Świętujemy powrót Bydgoszczy do Polski

20 stycznia uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w obchodach 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Pochód  niepodległościowy  zorganizowany został w ramach programu edukacji regionalnej Bydgoszcz - mój fyrtel. Była to ostatnia aktywność klas przewidziana w tym projekcie.

Uczniowie przeszli z Placu Wolności przez Most Staromiejski na Stary Rynek, gdzie spotkali się z Prezydentem Miasta Bydgoszcz Rafałem Bruskim. Po przemówieniu prezydenta wszyscy uczestnicy pochodu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Dzieci na pamiątkę wydarzenia otrzymały koszulki i flagi Bydgoszczy.


Bezpieczne ferie - garść ważnych informacji

Ferie to okres kiedy młodzież w wolnym od szkoły czasie nie zawsze pamięta o bezpiecznym zachowaniu, dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zamieszcza zbiór rad, które mogą pomóc rodzicom i dzieciom spędzić bezpieczne ferie. 

Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.


Zebrania
Szachowi mistrzowie

Nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Szachach, nie przegrywając żadnego meczu. Ich opiekunem jest pan Mariusz Stoppel.

Drużyna złotych medalistów szachowych to: Kacper Grzechowiak z 8c, Szymon Hołyński z 8c, Dominik Bagniewski z 7b i Michalina Rasmus z 8a.

Gratulujemy!

Obrazy: arrow.png