Rozwijamy czytelnictwo

Obrazy: nb.png

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia bibliotek. W 2022 r. biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe na realizację wyżej wymienionych celów w kwocie 15 000 zł, w tym 12 000 zł to wsparcie pochodzące ze środków budżetu państwa oraz 3 000 zł to wkład własny organu prowadzącego – Miasta Bydgoszcz. Dzięki realizowanemu projektowi księgozbiór biblioteki wzbogaci się o książki będące nowościami wydawniczymi, książki o tematyce historycznej, książki ukazujące wartości rodziny oraz lektury. Zakupione zostaną również elementy wyposażenia biblioteki. Zgodnie
z zaleceniami zawartymi w programie nauczyciele podejmują różnorodne działania, które będą rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów.

Klasowa integracja

Uczniowie klasy 1b poznają się i integrują w trakcie zabaw z chusta animacyjną. Wspaniale się bawiliśmy :)

Obrazy: ch.png

Z wizytą w filharmonii

Uczniowie z klasy 3a i 3b wybrali się do Filharmonii Pomorskiej na audycję muzyczną: "Wrzeszczy wrzesień, że jesień". Dzieci poznały liczną rodzinę instrumentów perkusyjnych oraz sposoby na spędzanie jesiennych wieczorów. Mogły też aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Obrazy: f.jpg

Wycieczka do Biskupina

Uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w XXVII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzytsując różne dostępne surowce. Poznali narzędzia wytwarzane z drewna, krzemienia, kości czy poroża oraz sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób.

Klasowa integracja

Korzystając z dobrej pogody, uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą wybrali się na piknik integracyjny. Wspólny czas spędzili na poznawaniu się, rozmowach i zabawie. Uśmiechy dopisywały wszystkim!

Obrazy: sul.jpg

Jesienne inspiracje

Uczniowie klas piątych już znaleźli pierwsze oznaki jesieni. Kolaże z liści zdobią korytarze Naszej szkoły.

Obrazy: was.jpg

Taneczny sukces Naszych uczennic

Miło Nam poinformować, że uczennice Naszej szkoły odniosły sukces podczas Międzynarodowych Zawodów Tanecznych IDO World Street Dance Show Championship&World Cup Disco Dance:

ViceMistrz Disco Dance Disco Stars - Hanna Rozmarynowska z klasy 3a

4 miejsce Disco Dance Disco Stars - Oliwia Tobolewska z klasy 3a

1 miejsce IDO Puchar Świata Duo - Hanna Rozmarynowska i Oliwia Tobolewska

5 miejsce IDO Disco Dance Groups Children - Wiktoria Klajbor z klasy 4a Kaja Michalska z klasy 4c

Wszystkie dziewczynki są tancerkami Szkoły Tańca Dance Crew w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: gr.png

Spotkania z Rodzicami
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września uroczyście przywitaliśmy nowy Rok Szkolny 2022/2023. Mamy nadzieję, że uśmiechy i dobra energia będą towarzyszyć wszystkim przez cały rok.

Obrazy: nr.png

Informacja o posiłkach w SP46 na rok 2022/2023
Od dnia 22 .08.2022r. można zapisywać dzieci na obiady szkolne na rok 2022/2023
 plik do pobrania znajduje się w zakładce obiady.
Deklarację i oświadczenie można dostarczać do szkoły i wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy wejściu głównym budynku lub elektronicznie na podany adres znajdujący się w deklaracji

Półkolonie w Naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano dwa turnusy półkolonii letnich (w terminie 27.06-8.07.2022 r.). Uczestniczyło w nich 90 dzieci pod opieką wychowawców: Agnieszki Kosickiej, Małgorzaty Abramowskiej, Bożeny Nowak, Alicji Gach i czuwającej nad całością półkolonii kierownikiem Anną Brzostek.

Półkoloniści brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z zajęć rekreacyjnych oraz zajęć o charakterze profilaktycznym, które prowadziła pani Maria Strabel. Odpowiednie metody i formy pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do aktywnego wypoczynku. Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice i opiekunowie naszych uczniów. A gdzie byliśmy i co robiliśmy, obejrzycie na fotografiach poniżej :)

Obrazy: pa.png

Obrazy: pa1.png