Bombka matematyczna

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ozdoby świąteczne mogą być również matematyczne. Uczestnicy konkursu „Bombka matematyczna” wykazali się wielką kreatywnością i pracowitością.
Zadaniem było wykonanie bombki z motywami matematycznymi. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe.

Zwycięzcami zostali:

z klas IV-VI

I miejsce: Vanessa Ciesielska z kl.4B oraz Amelia Brzostek z kl. 6a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska z kl.5C oraz Oskar Brudnicki z kl.5A

III miejsce: Kaja Michalska z kl.4C oraz Michalina Stefankiewicz z kl.5A

z klas VII-VIII

I miejsce: Zuzanna Zielińska z kl.8A oraz Lena Skalska z kl.7A

II miejsce: Marcel Michalski z kl.8D

III miejsce: Nikodem Kawczyński z kl.8D

Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwszy semestr.

Obrazy: sa.png

Obrazy: sa1.png

Sukces literacki

Uczennica klasy 8d - Inga Nowacka, zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Twórca rodzi się w Tobie".

Inga napisała opowiadanie, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy. Tekst poruszał ważne kwestie: asertywność oraz wartość prawdziwej przyjaźni.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: in.jpeg

Wodne mikołajki

Mikołajkowe zabawy w wodzie sprawiły wiele frajdy młodym pływakom. Podczas cotygodniowych zajęć na basenie uczniowie z klas 5a i 5c mogli skorzystać z wielu wodnych atrakcji.

Obrazy: bb1.png

Obrazy: bb.jpg

Książki pod choinkę

Obrazy: nb.png

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Za otrzymane środki finansowe zakupiony został zestaw komputerowy dla biblioteki oraz dużo nowych książek: nowości wydawniczych, książek przygodowych, historycznych i tak lubianej przez uczniów fantastyki.

Biblioteka zaprasza do oglądania wystawy i wypożyczania książek, wśród których znajdują się także te, o których uczniowie pisali w swoich „Marzeniach czytelniczych”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Obrazy: bn.png

Mistrzowie łamania szyfrów

Uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Holka (8b), Ernest Januszewski (8c) i Jakub Langowski (8c) brali udział drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie „Twierdza szyfrów i zagadek logicznych Mariana Rejewskiego”. Rywalizacja odbywała się w przestrzeni internetowej. Zadanie polegało na odbyciu wirtualnej podróży po budynku Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy, gdzie patronem jest właśnie Marian Rejewski - wybitny polski kryptolog, człowiek, który rozszyfrował kod niemieckiej Enigmy. W różnych częściach szkoły ukryte było 15 zadań z zakresu matematyki, historii i wiedzy ogólnej, mających postać szyfrów, rebusów i logicznych zagadek. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli II miejsce! Gratulujemy!!!

Obrazy: km.jpg

Obrazy: km1.jpg

W poszukiwaniu magii świąt

Klasy 1a i 3a odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kozielcu. Uczestniczyli tam w warsztatach, podczas których dzieci robiły kartki i ozdoby świąteczne. Nie zabrakło informacji o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniowie spotkali również zwierzęta, które można było poczęstować marchewką.

Obrazy: kw.jpg

Mikołajkowy zawrót głowy

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Z tej okazji było wiele różnych zabaw i gier związanych z tym świętem.

Obrazy: md.jpg

Obrazy: mp.jpg

Zdjęcia i tekst autorstwa Dominiki z 6b.

Wesołe zabawy przy choince

Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. Zabawy przy choince, organizowanych przez Fundację Stacja Akceptacja. Były to zajęcia edukacyjne przeplatane zabawami ruchowymi z wykorzystaniem kolorowych akcesoriów sportowych i plastycznych.

Obrazy: pb.jpg

Wycieczka do Berlina

9 grudnia mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyjeździe do Berlina. Mimo wczesnej pory wyjazdu humory dopisywały. Po Berlinie oprowadziła nas Pani przewodnik, która ciekawie opowiedziała o historii miasta oraz zdradziła wiele ciekawostek. Następnie mogliśmy poczuć świąteczny klimat podczas spaceru po jarmarkach.

Poznając zawody...z wizytą w "budowlance"

Uczniowie klasy 3a udali się do bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych, aby poznać w jaki sposób uczą się zawodu ich starsi koledzy. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w pracowniach szkoły oraz własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną.

Obrazy: bm.jpg

Dajemy dzieciom uśmiech!

Upominki dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zostały już dostarczone do siedziby fundacji "Uśmiech nadziei dzieciom" przez uczniów z klasy 7a. Wśród prezentów znalazło się dużo książek, pluszaków, przyborów plastycznych, artykułów higienicznych, gier oraz puzzli.

Szkolni koordynatorzy akcji z klasy 7a bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz włączenie się do akcji!

Obrazy: om1.jpeg

Obrazy: om.jpg