O wierszach Tuwima wiedzą wszystko

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie czytelniczym pt. „Ptasie radio nadało”. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z klasy IIa: Julian Obiała, Basia Mostowska oraz Blanka Szabłowska. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!

Obrazy: kb.png

Ulubieni bohaterowie książkowi

Obrazy: nb.png

Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater z książki dla dzieci”. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Nagrody książkowe otrzymały następujące dzieci: Lena Łakomy – 1a, WiktoriaKosicka – 1a, Alicja Musiał – 1a, Igor Szafrański – 1c, Zuzia Karczewska – 1a, Aniela Kozłowska – 1a, Kinga Kuś – 1a, Alicja Wojciechowska – 1a, Lena Lisowicz – 1b oraz Sandra Dopierawska – 1c. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: ba1.png

Obrazy: ba2.png

Rozkodujmy afazję

20 stycznia o godzinie 17 w Toruniu (w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Żwirki i Wigury 15) odbędzie się spotkanie Klubu dla Dzieci i Młodzieży z Afazją.

Zaproszenie kierowane jest także dla rodziców takich dzieci. W programie: gry, zabawy oraz wymiana doświadczeń.

Wstępną deklarację można przesłać mailowo: klub_torun@rozkodujmyafazje.pl

Obrazy: af.png

Koduj z Gigantami

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami-Retroprogramowanie''. 12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Zajęcia mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

W Bydgoszczy warsztaty odbędą się 11 i 18 lutego przy Placu Wolności 9.

Obrazy: gki.png

Karnawałowe zabawy

Uczniowie klas 1-3 bawili się podczas zabawy karnawałowej. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postacie i doskonale bawili się podczas balu.

Teatrzyk najmłodszych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku stycznia młodsza społeczność szkolna miała okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Christmas at the zoo". Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 2A w wersji angielskiej pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego -  Pauliny Kamińskiej.

Specjalny występ odbył się dla zaproszonych rodziców. Naszą odwiedzili również najmłodsi widzowie - koledzy i koleżanki z pobliskich przedszkoli - Niepublicznego Przedszkola STEP oraz z Przedszkola nr 18.
Publiczność razem z aktorami mogła się przenieść do zoo i zobaczyć przygotowania zwierząt do świąt i do przywitania Gwiazdora.

Obrazy: pts.jpg

Świąteczny czas

Tuż przed świętami Naszą szkołę odwiedził Kuba Hojan - absolwent. Dzięki tej wizycie powstał krótki filmik prezentujący wigilijne spotkania klasowe oraz szkolne jasełka. Dziękujemy i zapraszamy częściej :)

Życzenia od...
Sukcesy językowe!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas ósmych odnieśli sukcesy w XIX Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych!!
W tym roku konkurs dotyczył kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Przebiegał w trzech etapach: szkolnym, w którym wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły; międzyszkolnym, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów z naszej szkoły; finałowym, w którym znalazła się finałowa dziesiątka, w tym 3 uczniów z naszej szkoły.
Etap ten odbył się 2 grudnia 2022 w Urzędzie Miasta i polegał na przedstawieniu w języku angielskim 10-minutowej prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zagadnienia z kultury, sportu, literatury, geografii, historii lub polityki krajów Wielkiej Brytanii, USA lub Australii. Do końcowej punktacji doliczano wynik testu z etapu międzyszkolnego.
Oto miejsca naszych reprezentantów:

- I miejsce zajęła Wiktoria Jabłkowska z kl.8a,

- II miejsce zajął Michał Kiedrowski z k.8a - jego prezentacja okazała się najlepsza

- IV miejsce zajął Oskar Ciechanowski z kl.8a.

Gratulujemy!!!

Obrazy: go.png

Obrazy: go1.png

Coraz bliżej Święta!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w wyjątkowej atmosferze. Wychowawcy razem ze swoimi uczniami zorganizowali klasowe spotkania wigilijne. Był to czas na rozmowy, wspólne kolędowanie oraz obdarowanie się upominkami.

Mogliśmy też uczestniczyć w Jasełkach, które wprowadziły wszystkich w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Obrazy: j1.jpg

Bombka matematyczna

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ozdoby świąteczne mogą być również matematyczne. Uczestnicy konkursu „Bombka matematyczna” wykazali się wielką kreatywnością i pracowitością.
Zadaniem było wykonanie bombki z motywami matematycznymi. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe.

Zwycięzcami zostali:

z klas IV-VI

I miejsce: Vanessa Ciesielska z kl.4B oraz Amelia Brzostek z kl. 6a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska z kl.5C oraz Oskar Brudnicki z kl.5A

III miejsce: Kaja Michalska z kl.4C oraz Michalina Stefankiewicz z kl.5A

z klas VII-VIII

I miejsce: Zuzanna Zielińska z kl.8A oraz Lena Skalska z kl.7A

II miejsce: Marcel Michalski z kl.8D

III miejsce: Nikodem Kawczyński z kl.8D

Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwszy semestr.

Obrazy: sa.png

Obrazy: sa1.png