SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny18.05.2024 21:48:23
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele uczący
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
pomoc doradcza
doradca poleca
Ciekawe strony
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16

Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!

''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stanąć na szczycie świata
Darek Suchomski i Łukasz Karpiński jako pierwsi w historii bydgoskiego Klubu Wysokogórskiego
pod koniec lipca planują wejść na ośmiotysięcznik.

Darek po górach chodził, kiedy miał już 6 lat. Kiedy skończył 13 - postanowił: "Wejdę na oś-miotysięcznik”. Wtedy zdobywał dopiero szczyty w Tatrach.
Do wyprawy przygotowywałem się latami - mówi Dariusz Suchomski, który jedzie zdobyć 13 ośmiotysięcznik.

DAREK JEST NAUCZYCIELEM GEOGRAFII W GIMNAZJUM nr 16 w BYDGOSZCZY.
Dodajmy dla porządku, że nauczycielem bardzo lubianym przez uczniów ! :)

W ostatnich miesiącach, kiedy nie miał lekcji, to albo trenował, albo dorabiał na wyprawę pracując na wysokościach.

Na zdobycie Gasherbrum II dali sobie sporo czasu. 17 czerwca lecą do Skardu, stolicy Baltistanu w Pakistanie. - Później ruszamy lodowcem, który ma 60 kilometrów do podstawy góry, na 5150 metrów i tam zakładamy bazę. Dotarcie do niej zajmie nam około 7 dni, ponieważ musimy się zaaklimatyzować - podkreśla. Sam szczyt zdobędą najszybciej trzy tygodnie później. - Scenariusz nakreśli pogoda, bo nie wiadomo, co może się stać. Zrobimy wszystko, żeby wejść, ale nie będziemy ryzykować. Najważniejsze, to obserwować swój organizm - tłumaczy Dariusz Suchomski. Na szczycie spędzą tylko kilkanaście minut, ale planują zostawić tam flagę Bydgoszczy !

ZAPRASZAMY DO LEKTURY:

Wspinaczka wysokogórska to już nie jest sport. To raczej styl życia. Za dużo trzeba wiedzieć, za wiele może się stać. Nie walczy się z przeciwnikiem, ale ze sobą. Ten, kto mierzył się z potęgą przyrody wie, że znajdzie wyjście z każdej sytuacji - mówi Dariusz Suchomski.

Dariusz Suchomski– członek Klubu Wysokogórskiego w Bydgoszczy. Wspina się od 1995 roku, latem i zimą w różnych górach świata (Tatry, Dolomity, Alpy, Pamir, Atlas, Góry Dynarskie, Apeniny, Sierra Nevada). Zdobył między innymi tak słynne góry jak Mount Blanc (4810 m n.p.m), Matterhorn (4478m n.p.m.), Piz Badile(3308m n.p.m.), Pik Lenina (7134m n.p.m.) -- RELACJA Z WYPRAWY.
W Tatrach był przeszło 50 razy a w górach całego świata przeszło 200 razy.

DARKU... JESTESMY DUMNI Z TWOICH SUKCESÓW !
DZIĘKUJEMY, ŻE ROZSŁAWIASZ TYM SAMYM BYDGOSZCZ i NASZĄ SZKOŁĘ !

am dnia 15.06.2011 · Drukuj
Bezpieczne wakacje

Galerie zdjęć

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO

druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne

edukacyjne

Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :

na szkolną witrynę

W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.