SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny18.05.2024 21:00:18
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele uczący
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
pomoc doradcza
doradca poleca
Ciekawe strony
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16

Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!

''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zajęcia opiekuńcze w 2011/2012 r
We wrześniu 2011 r. Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ustalili dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych na rok szkolny 2011 / 2012.

Będą to: 31 października 2011 r. , 24, 25 i 26 kwietnia 2012 r. – czyli trzy dni egzaminu gimnazjalnego, 30 kwietnia 2012 r. 02 maja 2012 r., 04 maja 2012 r., oraz Święto Szkoły połączony ze Świętem Patrona – 22 czerwca 2012 r..

Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych nie oznaczają dni wolnych od pracy, dlatego nauczyciele naszego gimnazjum zaproponowali uczniom ciekawe zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.
Uczniowie, którzy chcieliby brać w nich udział proszeni są o zgłaszanie się do wychowawcy swojej klasy oraz nauczyciela organizującego dane zajęcia.
A oto propozycje:
31. 10. 2011 r.
• Spacer po Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy - opiekunowie Panie Ewa Wadyńska, Małgorzata Kowalczyk, Bogumiła Bokiej.
• Pełnienie ról organizatora, sędziego, zawodnika i kibica w zespołowych grach sportowych (piłka nożna) – opiekunowie Panowie Tomasz Leszczyński i Robert Wrzesiński.

30. 04. 2012 r.
• Pokaz zdjęć i filmów z Bydgoskiej Wyprawy Gasherbrumz 2011 – zaprasza Pan Dariusz Suchomski.
• Pokaz filmów przyrodniczych w sali 202 – miłośnicy flory i fauny zgłaszają się do Pań Marii Majewskiej i Darii Mazalon.
• Zajęcia komputerowe – opiekun Pani Julita Witt
- Efekty i fotomontaże w fotografii – sala 5
- Rozrywka w sieci – gry sieciowe – sala 205
• Wiosenna kartka – zajęcia artystyczne pod kierunkiem Pani Barbary Majewskiej – sala 321.
• Wyprawa do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – organizator Pani Alfreda Piatenko, zbiórka w sali 109.

02. 05. 2012 r.
• Zabawa z językiem niemieckim: rebusy, krzyżówki, wykreślanki, rymowanki, dowcipy, dopasowanki, domino leksykalne – prowadząca Pani Ewelina Kaniewska, sala 110.
• Quizy i zagadki w języku angielskim – źródła internetowe (zajęcia w sali multimedialnej 203) – prowadząca Pani Jolanta Piotrowska.
• Zajęcia pod hasłem „Konstytucja 3 Maja w anegdocie, pieśni, twórczości literackiej i plastycznej” – prowadząca Pani Alicja Szachowicz, czytelnia.
• Sportowe gry drużynowe – prowadzący Pani Danuta Kalitowska i Pan Waldemar Chodorski, sala gimnastyczna.
• Gry i zabawy komputerowe – prowadzący Pan Mirosław Rywak, sala 4.

04. 05. 2012 r.
• Przygotowanie projektu strony do księgi absolwentów (propozycje przedstawicieli klas trzecich) – prowadzące Panie Alicja Jastrzębska i Małgorzata Wąsikowska – sala 111.
• Warsztaty literacko-plastyczne „Wiosna! … Tak, ale co to znaczy?” (tworzenie metodą kolażu obrazu poetyckiego po wysłuchaniu wiersza, układanie tekstu piosenki do melodii, wiosenne kwiaty - wykorzystanie techniki origami) – prowadzące Panie Joanna Sowińska-Rydyńska i Małgorzata Wojciechowska - sala 9.
• Plener fotograficzny „Wiosna w obiektywie” – zgłoszenia u organizatora Pana Krzysztofa Jarockiego, zbiórka w sali 103.

Również 14 października 2011 r., czyli Dzień Edukacji Narodowej nasza młodzież mile spędziła czas.
Zorganizowane zostały dwie jednodniowe wycieczki do Warszawy dla uczniów, którzy biorą udział w dwuletnim programie „Gimnazjum z przyszłością”, finansowanym przez Unię Europejską.
Celem pierwszej wycieczki było zwiedzanie nowoczesnego muzeum, które oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem – Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zapoznanie się z eksponatami w Centrum Nauki KOPERNIK.
W warsztatach uczestniczyło 51 uczniów klas drugich i trzecich, którzy podczas dodatkowych zajęć w szkole rozwijają swoje zainteresowania przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi.
Celem drugiej wycieczki była wizyta w ambasadzie USA, zwiedzanie stolicy oraz seanse filmowe 5D: „Animowana historia Polski” Tomasza Bagińskiego oraz „Przygoda w starej kopalni” o kulturze Stanów Zjednoczonych.
Uczestnikami tej wycieczki było 42 uczniów klas 1 – 3, którzy rozwijają swoje zainteresowania językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych.

Dla uczniów, którzy nie mogli jechać do Warszawy zostały zorganizowane zajęcia w szkole.
A były to:
• Szybkie „korepetycje” z matematyki dla wszystkich uczniów chętnych prowadziła Pani Anna Mackiewicz.
• Na fotograficzny spacer po Bydgoszczy zaprosiły panie Bożena Dura i Anna Langowska.
• Zajęcia relaksacyjne przy muzyce zaproponowała Pani Małgorzata Skupińska.
• Pani Renata Kania zaprosiła na mini artystyczne zajęcia w bibliotece.

admin dnia 27.10.2011 · Drukuj
Bezpieczne wakacje

Galerie zdjęć

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO

druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne

edukacyjne

Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :

na szkolną witrynę

W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.