SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny05.05.2024 22:44:37
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele uczący
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
pomoc doradcza
doradca poleca
Ciekawe strony
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16

Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!

''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYNIKI EGZAMINÓW
EXPRESS BYDGOSKI
Lenie ciągną nas w dół?
Monika Żuchlińska, Piątek, 16 Czerwca 2006

Nasi gimnazjaliści nie popisali się na ogólnopolskim egzaminie. W części humanistycznej zdobyli 29,97 punktu. To najgorszy wynik w kraju.Dyrektorzy bydgoskich szkół spodziewali się wyniku gorszego niż rok temu. Tuż po egzaminie uczniowie przyznali, że nie najlepiej poradzili sobie z dużą liczbą zadań z fizyki i wysoko punktowaną rozprawką o śmiechu, który niekiedy może być nauką. Niewielu jednak sądziło, że średnia w regionie wyniesie 29,97 z części humanistycznej i 23,36 z matematyczno-przyrodniczej. Oba wyniki uplasowały Kujawsko-Pomorskie poniżej średniej krajowej (odpowiednio 31,4 i 23,9), zaś punkty zdobyte w części humanistycznej okazały się najniższymi w kraju.

Na tym tle zdecydowanie lepiej wypadły duże miasta. Średnie wypracowane przez młodych bydgoszczan to 32,26 i 25,79. Choć nie należą do najgorszych, i tak są niższe od zeszłorocznych (34,98 i 26,06). Całkiem spora grupa szkół wyniku wstydzić się nie musi. W części humanistycznej 15 gimnazjów zdobyło wynik wyższy od miejskiej średniej, a w części matematyczno-przyrodniczej takich szkół było 18. Były jednak i „rejonówki”, ulokowane w większości w tak zwanych trudnych dzielnicach, które o takiej średniej mogły tylko pomarzyć. - Obok niemałej grupy pracowitych i całkiem dobrych uczniów, zawsze znajdzie się grupka, która na egzamin przychodzi tylko po to, żeby skończyć szkołę. Wiedzą, że muszą go napisać, by dostać świadectwo. Ale wynik ich już nie interesuje. Zakreślają w karcie odpowiedzi, na przykład wszystkie literki A i na chybił trafił zdobywają 3-5 punktów. Kilku takich uczniów ciągnie średnią w dół o kilka punktów - tłumaczy Andrzej Wojtyna, dyrektor Gimnazjum nr 27.

Kłopotu z takimi uczniami nie mają gimnazja autorskie. Tu o przyjęciu do klasy decyduje najwyższa średnia, uzyskana na sprawdzianie szóstoklasistów i świadectwie ukończenia podstawówki. Na tym wzorowym tle, zdecydowanie wyróżniają się jednak trzecioklasiści z Gimnazjum nr 50 przy VI LO. Swoich konkurentów wyprzedzili o co najmniej 5 punktów, a średnia placówki z egzaminu z przedmiotów ścisłych - 46,89 punktu - należy do najlepszych w kraju.

GAZETA POMORSKA
Bydgoskie gimnazja - ranking po testach

Gimnazjum nr 6 z ulicy Karłowicza najlepsze wśród placówek rejonowych. Gimnazjum nr 50 przy "szóstce" - na pierwszym miejscu wśród gimnazjów autorskich i niepublicznych.
W środę do szkół dotarły wyniki egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie pisali pod koniec kwietnia. Egzamin składał się z dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Za każdą z nich można było zdobyć maksymalnie 50 punktów.
Lepiej humanistyczna
W Bydgoszczy średni wynik uzyskany przez uczniów w części humanistycznej to 32,26. Gorzej poradziła sobie młodzież z zadaniami matematyczno-przyrodniczymi, bo średnia wyniosła tylko 25,79.
Dziś przedstawiamy ranking bydgoskich gimnazjów, jaki sporządziliśmy właśnie w oparciu o wyniki, jakie uzyskali uczniowie tych szkół.
W zestawieniu podajemy średnią z każdej części egzaminu oraz sumę zdobytych punktów. Ten ostatni wskaźnik, obliczony przez nas, decydował o miejscu, które zajęła dana szkoła.
Różnice pod uwagę
Osobno ujęliśmy gimnazja rejonowe oraz autorskie, działające przy liceach ogólnokształcących i placówki niepubliczne. Do tych pierwszych uczęszcza bowiem znacznie więcej uczniów, prezentujących różny poziom wiedzy niż do klas przy ogólniakach, do których dostają się najlepsi czy placówek, w których trzeba zapłacić czesne. Wzięliśmy w ten sposób pod uwagę sugestie, przekazane nam przez wielu szefów szkół.
Najwyższy wynik - ponad 90 - spośród wszystkich szkół uzyskało Gimnazjum nr 50 przy VI LO. Wśród placówek obwodowych najlepszy wynik, także z poszczególnych części egzaminu, uzyskało Gimnazjum nr 6 Sportowe przy ul. Karłowicza. Wśród szkół niepublicznych najlepsze jest Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego.
W rankingu uwzględniliśmy w sumie 42 gimnazja. Nie znalazły się w nim szkoły integracyjne, specjalne oraz dla dorosłych. Zabrakło Gimnazjum nr 22, ponieważ szkoła nie podała wyników.

Ewa Abramczyk-Boguszewska, (asz)
16 Czerwca 2006

am dnia 16.06.2006 · Drukuj
Bezpieczne wakacje

Galerie zdjęć

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO

druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne

edukacyjne

Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :

na szkolną witrynę

W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.