SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny18.05.2024 21:00:18
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele uczący
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
pomoc doradcza
doradca poleca
Ciekawe strony
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16

Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!

''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Szkoła w ruchu - dokumentacja działań
Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie, w tym aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, bardzo ważne przy tym jest wsparcie udzielane szkołom przez organy służby publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. W celu wsparcia przedsięwziętej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Roku Szkoły w Ruchu zawiązuje się Koalicję na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów.
Nasza szkoła od lat cechuje się wysokim zaangażowanie w kulturę fizyczną i sport, osiągamy wysokie wyniki sportowe jak i bierzemy udział w dziesiątkach akcji związanych z kulturą fizyczną i rekreacją. Dlatego z przyjemnością bierzemy udział w ww akcji, a działania szkoły na rzecz kultury fizycznej wychodzą szeroko poza jej regulamin.

Dnia 11.01.2014 korzystając z nadarzającej się okazji w postaci całkiem znośnej pogody zorganizowaliśmy spacer za miastem. Był to kolejny rajd w ramach działającego w naszej szkole klubu turystów pieszych. W klubie tym łączymy przyjemne z pożytecznym, odkrywamy nieznane zakątki okolicy dalszej i bliższej , spędzając czas w ruchu i przy całkiem sporym wysiłku fizycznym. Towarzyszy nam zawsze uśmiech i dobra zabawa.
I tak było tym razem. Na rozpoczęcie nowego roku wybraliśmy się na 10 kilometrowy spacer po lasach fordońskich. A jak było można zobaczyć na fotografiach.
Nadmienię tylko, że tym razem wycieczka ta została zgłoszona do akcji "Rok Szkoły w Ruchu", w którym bierzemy udział.

Dnia 08.03.2014 nasz klub po raz kolejny wyruszył na piesze szlaki krzewić kulturę fizyczną i poznawać najbliższa okolicę. Tym razem pod hasłem szukania trójkątów i twierdzenia Pitagorasa w przyrodzie. Wybraliśmy się pociągiem do Maksymilianowa, stamtąd pieszo z mapą i bez kompasu przez lasy i pola do Smukały. Jakieś 15 km. Tym razem nóżki już trochę bolały. Wycieczka odbyła się w szalonym wręcz nastroju, a jaką mieliśmy pogodę zobaczcie sami i żałujcie, że was nie było.

Dnia 21.03.2014 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole "wypad rowerowy". Celem było miłe spędzenie popołudnia w ruchu. Jeździliśmy po lasach Puszczy bydgoskiej. Teren jest tam bardzo urozmaicony. Można jechać płasko jak i po ostrych podjazdach i zjazdach. Każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie coś dla siebie. My wybraliśmy trasę mieszaną. Pogoda i humory dopisały. Szykujemy się na kolejną jazdę.

W sobotę 22.03.2014 nasz klub turystów pieszych po raz kolejny wyruszył na szlak. Tym razem we współpracy z "dużymi" turystami z klubu PTTK "Piętaszki". Szliśmy doliną Brdy i malowniczymi lasami północnych rubieży Bydgoszczy. Przeszliśmy około 12 km. Na zakończenie każdy zjadł kiełbasę z grilla, a rajd zakończyliśmy topieniem marzanny. Pogoda znowu dopisała. A jak było ? Spójrzcie na zdjęcia.

Dnia 10.03.2014 nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły przeprowadził i udokumentował przykładową lekcję wychowania fizycznego. Lekcja ta pokazuje dobre praktyki naszej szkoły takie jak: elementy oceniania kształtującego, wysoką frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego, przyjazną atmosferę, nauczyciel ćwiczy razem z uczniami, uczniowie ćwiczą poprzez zabawę, mają wpływ na to co się dzieje na lekcjach wychowania fizycznego, uczniowie ćwiczą bawiąc się. Lekcja została udokumentowana w postaci fotograficznej oraz w postaci scenariusza, który można wyświetlić klikając w Link. Dokumentacja z przeprowadzenia lekcji została wykorzystana do realizacji programu "rok szkoły w ruchu". Temat lekcji brzmiał: Gry i zabawy bieżne ze zwróceniem uwagi na współpracę w grupie. Przez większą część lekcji uczniowie ćwiczyli bawiąc się w rozmaite zabawy, w których trzeba było wykazać się umiejętnością współdziałania, lub kierowania grupą.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym zobaczycie jak nauczyciel wychowania fizycznego Pan Waldemar Chodorski zachęca uczniów do podejmowania aktywności fizycznej. W naszej szkole odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty. Zapraszamy do obejrzenia i na treningi

W marcu odbyła się kolejna lekcja zgłoszona przez naszą szkołę do udziału w programie "Rok szkoły w ruchu". Była to lekcja kształtująca zwinność i szybkość. Uczniowie pokonywali tor przeszkód i wybierali różnorakie zadania "niespodzianki". Duchowi sportowej rywalizacji towarzyszył uśmiech i zabawa.

Scenariusz lekcji 1

Scenariusz lekcji 2

admin dnia 18.03.2014 · Drukuj
Bezpieczne wakacje

Galerie zdjęć

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO

druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne

edukacyjne

Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :

na szkolną witrynę

W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.