SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny18.05.2024 22:20:34
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele uczący
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
pomoc doradcza
doradca poleca
Ciekawe strony
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16

Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!

''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYCIECZKA DO STRASBURGA OCZAMI NAUCZYCIELI
W dniach 6 - 10 czerwca 2016r mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym organizowanym przez posła do Parlamentu Europejskiego Kosmę Złotowskiego. Wyjazd był nagrodą dla 4 uczniów naszego gimnazjum, którzy aktywnie włączali się we wszystkie działania związane z wychowaniem patriotycznym ( np. uroczystości szkolne i pozaszkolne, konkursy, poczet sztandarowy itp.)
.
Naszym „kierownikiem” był radny Rady Miasta Bydgoszczy – przesympatyczny Rafał Piasecki zwany Piaskiem.
Ruszyliśmy 6 czerwca wieczorem i po 17!!! godzinach ( 7 czerwca )przybyliśmy do hotelu
w Landgasthof Ratz w Niemczech. Tam błyskawicznie przygotowaliśmy się do wizyty w PE, gdzie obowiązywał nas strój dyplomatyczny ( w PE odbywała się sesja ). W PE najpierw uczestniczyliśmy w wykładzie poświęconym funkcjonowaniu PE, później było spotkanie z europosłem Kosmą Złotowskim ( odpowiadał na pytania uczestników wycieczki ), następnie byliśmy w sali, gdzie odbywała się sesja PE – akurat przemawiała europosłanka z Wielkiej Brytanii- poświęcona uchodźcom. Poseł K. Złotowski zasiadł na swoim miejscu, a my na galeryjkach. Potem zrobiliśmy sobie zdjęcia w miejscu gdzie fotografują się znani politycy przebywający w PE. Na zakończenie spotkania poseł wręczył każdemu uczestnikowi wyjazdu upominki. Wieczorem jedliśmy smaczną obiadokolację i strasznie zmęczeni poszliśmy spać.
8 czerwca , po pysznym śniadaniu, ruszyliśmy zwiedzać Strasburg. Najpierw katedra Notre Dame – przepiękna, ze słynnym zegarem, przy którym polski akcent – obraz przedstawiający Mikołaja Kopernika. Wrażenia absolutnie niesamowite, katedra romańsko – gotycka ze wszystkimi charakterystycznymi cechami, w tym z piękną rozetą. Potem zwiedzaliśmy Petit France, podążając za sympatyczną panią przewodnik – Ewą i trzymanym przez Rafała Jarosławem. Jarosław to biało – czerwony bocian –symbol Alzacji ( krainy we Francji ). O godz. 15 był lunch – zjedliśmy coś
w rodzaju naleśników z boczkiem i serem. Po jedzeniu – kolejna atrakcja – rejs Batoramą po rzece Il
i mogliśmy obejrzeć jeszcze raz starą część Strasburga oraz gmach PE z innej perspektywy. Sam rejs był bardzo wesoły, komentarze uczestników tak nas rozbawiły, że długo jeszcze będziemy je pamiętać. Po rejsie wreszcie kilkadziesiąt minut wolnego czasu, mogliśmy „zwiedzić” kilka sklepów, żeby przekonać się, że ceny np. sukienek, bluzek itp. są nie dla nas. O godz. 19 europoseł Kosma Złotowski podejmował nas kolacją, po której podano również deser. Miła atmosfera, dobre jedzenie
i „występ” naszych uczniów ( mieliśmy upominek – lalkę przedstawiającą I.J. Paderewskiego –
i podziękowania dla K. Złotowskiego ) zakończyły kolację. W drodze powrotnej do hotelu zrobiliśmy drobne zakupy w supermarkecie.

Ostatni dzień rozpoczął się pysznym śniadaniem ( jedzenie było smaczne i dużo ), a potem udaliśmy się do Muzeum Techniki SPEYER ( Niemcy ). Najbardziej podobała nam się hala, w której zgromadzono pojazdy ( przede wszystkim auta ) najstarsze z pocz. XX w. a także te z lat 70 i 80 XXw.
Byłyśmy we wnętrzach samolotu, łodzi podwodnej helikoptera. Niestety, wszystko ( jak w piosence ) ma swój kres i około godz. 15.30 ruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem nie było korków, pokonaliśmy ją zatem w 14 godzin.

Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do szkoły. Jak twierdził Rafał byliśmy na „wyjeździe życia”
i rzeczywiście w PE chyba nie mielibyśmy okazji przebywać, gdyby nie zaproszenie Kosmy Złotowskiego. Dziękujemy europosłowi!!!!! Dziękujemy też Rafałowi – było bezpiecznie, ciekawie
i wesoło!!!! Podziękowania kierujemy również do radnego Rady Miasta Bydgoszczy, a zarazem naszego absolwenta – Pawła Bokieja, który wystąpił z inicjatywą nagrodzenia uczniów biorących udział w uroczystościach i akcjach patriotycznych .Dziękujemy Paweł!!!!

hosting hostinghosting hosting hosting hosting hosting

admin dnia 16.06.2016 · Drukuj
Bezpieczne wakacje

Galerie zdjęć

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO

druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne

edukacyjne

Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :

na szkolną witrynę

W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.