Święto Niepodległości. Pamiętamy!

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień. Każdego roku wspólnie świętowaliśmy odzyskanie niepodległości. W tym roku będzie inaczej. Choć nie będziemy razem, to i tak możemy uczcić ten ważny dzień. Wywieśmy flagę, zróbmy kotyliony, pośpiewajmy pieśni patriotyczne. Pokażmy, że pamiętamy!

Z okazji Święta Niepodległości życzmy sobie wzajemnie dużo zdrowia, nadziei i codziennego uśmiechu. Bądźmi wrażliwi na drugiego człowieka i nie bójmy się pomagać.

Obrazy: 11.jpg

11 Listopada
11 listopada obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali na lekcjach i w czasie wolnym różne prace, np. prezentacje multimedialne, quizy, zadania do filmów, rysunki, strój, makijaż, tło pulpitu, chmury wyrazowe i rankingi. Prezentujemy część prac.

Na ścieżkach zdrowia

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły z wychowawcami wykonali plakaty dotyczące sposobów radzenia sobie ze strachem i lękiem. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Mamy nadzieję na Waszą dalszą aktywność. Oto efekty Waszej pracy ☺

Świętujemy Dzień Origami

Uczniowie z klasy 1a bardzo lubią papierowe składanki origami. Z uwagi na przypadający 24 października Światowy Dzień Origami, przygotowali wystawkę swoich prac.

Obrazy: o1.jpg

Obrazy: o2.jpg

A tymczasem w szkole .. :)

W sali 34 zamontowaliśmy tablicę interaktywną Laughing

Z najlepszymi życzeniami!
Wybraliśmy Samorząd Uczniowski

8 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego dla klas 4-6. W tym roku uczniowie wybierali spośród 17 kandydatów.

Informujemy, że:

przewodniczącym został Mateusz Urbański z klasy 8a

zastępcą - Antonina Bagniewska z klasy 6d

sekretarzem - Julia Bzdawska z klasy 8c

członkiem - Nikola Krzeszewska z klasy 8c

Pozostałych kandydatów prosimy o współpracę i wspomaganie Samorządu Uczniowskiego w działaniach.

Gratulujemy!

Obrazy: logo.jpg

Mistrzowie tabliczki mnożenia!

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć
sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Obrazy: mn1.jpg Obrazy: mn2.jpg

Obrazy: mn3.jpg

Okiem ucznia. Subiektywny przegląd tygodnia.

Obrazy: img_20201004_201604.jpg

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Kochani Rodzice,

Jesteśmy zaangażowani w prace koła polonistycznego, które zajmuje się także dziennikarstwem. Postaramy się raz w tygodniu opisywać szkolne wydarzenia. A zatem, zaczynamy. W ostatnim tygodniu zauważyliśmy, że:

- Pilnujemy się i pamiętamy o maseczkach.

- Staramy się dbać o porządek w salach.

- Najmłodsze klasy spacerują i poszukują pierwszych oznak jesieni.

- Wielu z Nas przygotowuje się do konkursów kuratoryjnych. Czasmi naprawdę trudno połączyć to z codzienną nauką.

- Rozpoczęła się kampania wyborcza. Pierwsze plakaty wiszą już na tablicy samorządu uczniowskiego. Cieszymy się, że wielu kandydatów zwraca uwagę na tolerancję. A propozycję Dnia Muminków szczerze popieramy.

- Zaczęła się zbiórka nakrętek, do której wszystkich bardzo zachęcamy.

Przeglądu tygodniowych wydarzeń dokonało koło polonistyczne :)

Zostań Arcymistrzem Mnożenia!

Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie matematyczno-logicznym Arcymistrz Mnożenia, który jest organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Obrazy: tm.jpg