Sukcesy sportowe
Newsy

1 i 5 lutego nasza reprezentacja dziewcząt rozegrała cykl spotkań Mistrzostw Bydgoszczy w Piłce Nożnej. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta zajęły 3 miejsce.
Naszą szkołę w rozgrywkach reprezentowały:
Jaśmina Kubanek
Kornelia Michalik
Nina Kowalska
Izabela Ryczek
Dominika Towcik
Wiktoria Czyż
Aleksandra Znajmiecka

Gratulujemy!!! Sealed

Rekrutacja do klas pierwszych rok szkolny 2018/2019

W dniach od  01.03.2018r. od  godziny 12:00  do  22.03.2018r. do godziny  24:00

nabór elektroniczny do szkół podstawowych

logowanie : http://www.bydgoszcz.podstawowe.vnabor.pl

Dziecko z rejonu – rekrutacja obwodowa – drukujemy zgłoszenie

Dziecko spoza rejonu – wybieramy rekrutację do szkoły  poza obwodem, drukujemy wniosek   + stosowne oświadczenia

Klasa z rozszerzonym językiem angielskim :

od   01.03.2018r. do  15.03.2018r. do godziny 24:00

Rodzice  logując dziecko do  klasy z rozszerzonym językiem angielskim wybierają również rekrutację do szkoły poza obwodem.

Decydujące są wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych    /test zaliczeniowy/

Prosimy o zgłoszenie w szkole rejonowej dzieci, które rozpoczną naukę w szkołach niepublicznych oraz w innym mieście za granicą .

„Nie krzywdź - humanitarne traktowanie zwierząt”
Klasy piąte uczestniczyły w zajęciach pt. „Jak zacieśniać więź z własnym psem”, w których motywatorem wszelkiej aktywności uczniów był pies certyfikowany, terapeutyczny seter
irlandzki – Jessy. Organizatorem tematycznej prelekcji była pani Julita Witt kynoterapeuta.
Czas upłynął nam niezwykle przyjemnie i pożytecznie, a uczniowie przekonali się, że pies ma-jąc odpowiedzialnego opiekuna, staje się przyjacielem człowieka.
Pamiętaj, że pies nie jest zabawką, nie jest na chwilę. Dwa totalnie odległe gatunki (czło-wiek – pies), a potrafią żyć pod jednym dachem i uzupełniać nawzajem swoje dni swoją obecnością.

Sprawdzian kompetencji językowych
Newsy

27 lutego we wtorek o godzinie 17.oo odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych do przyszłej klasy 1A z rozszerzonym językiem angielskim. Sprawdzian odbędzie w salach na parterze szkoły. Prosimy zaopatrzyć dzieci w kolorowe kredki i ołówek.

"DŁUGOPISOWY PRZYJACIEL"

26 stycznia odbył się finał akcji „Długopisowy przyjaciel” w ramach projektu miejskiego "Szkoła otwarta i tolerancyjna".

Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowały uczennicę klasy Via: Milena  Kowalewska, Michalina Rasmus i Natalia Bartosiewicz i uczeń 7c- Kacper Haftkowski. Uczniowie pisali ręcznie list na dowolny temat, nie wiedząc, kto będzie jego adresatem. Każdy list skierowany  był do losowo wybranej osoby z innej szkoły. Adresat i nadawca nie znali swojego wyglądu, poglądów, pochodzenia ani statusu materialnego. Celem  wymiany listów było uzyskanie świadomości, że wszyscy ludzie, bez względu na dzielące ich różnice, są warci zainteresowania, zasługują na szacunek i równość w traktowaniu.

Bal karnawałowy dla klas 1-3

10 stycznia pięknie udekorowana sala gimnastyczna przez nauczycieli w-f zamieniła się w magiczne miejsce. Było tu  mnóstwo dzieci w przepięknych strojach i przebraniach postaci z bajek. Wszyscy doskonale się bawili, tańczyli i uczestniczyli w konkursach. Podczas zabawy karnawałowej każda klasa została uwieczniona na zdjęciach. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pomysłowych strojów.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Atrakcje ,atrakcje, atrakcje - Lodowisko :)

Nasza szkoła ma zarezerwowane lodowisko i w każdy wtorek w godzinach  10 -11.30 klasy 4-7 cyklicznie wychodzą  z wuefistami i wychowawcami klas .

Kliknij w link aby obejrzeć kilka zdjęć

„Z matematyką za pan brat”

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas piątych „Z matematyką za pan brat”. Konkurs trwał 5 tygodni, uczniowie rozwiązywali zadania i zbierali punkty. Do finału przystąpiło 15 uczniów.

I miejsce Franciszek Lewandowski (5b)

II miejsce Kajetan Król (5b) i Adrian Kołek (5a)

III miejsce Filip Nowak (5c)

Gratulujemy!Laughing

Uczniowie klas 5 wzięli udział w miejskim konkursie matematycznym „As 5 klas”.

W konkursie wzięło udział 281 uczniów z 25 bydgoskich szkół. Do półfinału zakwalifikowało się 64 uczniów. Naszą szkołę w półfinale 28.02.2018 r. będą reprezentować: Filip Nowak (5c), Kajetan Król (5b) i Franciszek Lewandowski (5b).

Gratulujemy! Trzymamy kciuki!

Zabawa i wygrana :)

Dwa ognie klas 5 w SP 57. Udzial wzieły 4 szkoly SP 26,28,57 i 46.

Nasza drużyna  zajęła 1 miejsce

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć

"Najsympatyczniejsze pierwszaki"

Pierwszy rok szkolny w życiu każdego dziecka to zarówno ogromne wyzwanie, jak i okres wyjątkowy obfitujący w wiele nowych znajomości, przyjaźni oraz doświadczeń. Jest to przede wszystkim okres, który już nigdy więcej się nie powtórzy. Ważne, aby był on dla każdego malucha wyjątkowy, stąd też pomysł na zorganizowanie akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017, który zrodził się w redakcji „Gazety Pomorskiej”.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1a wraz z wychowawcą Marią Strabel zajęli pierwsze miejsce w regionie w akcji NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017. Należało wysłać zdjęcie klasowe pierwszaków, które było prezentowane na stronie internetowej. Następnie odbywało się głosowanie. Zwycięstwo było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób. Nasze pierwszaki zdobyły aż 490 głosów. Udział w akcji to na pewno wspaniała pamiątka na lata! Nagrodą jest jednodniowa wycieczka do Juraparku w Solcu Kujawskim połączona z zajęciami edukacyjnymi, pojemnik na śniadanie, kubek z klasowym zdjęciem oraz pamiątkowym dyplom. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa.

Regulamin naboru do klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim