SP46 z oddziałami gimnazjalnymi
Plan Lekcji · Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych · Dziennik Elektroniczny28.03.2020 19:41:28
Nawigacja
W Naszej Szkole
Siedziba i Dyrekcja
U nas
Kalendarz Szkolny
Sport szkolny
Rekrutacja
Uczniowie
Sukcesy uczniów
Prawa i Obowiązki
Klasy
Wycieczki i rajdy
Podręczniki 2016/2017
Nauczyciele
Nauczyciele uczący
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Uczniowski
Informacje
Rada Rodziców
Informacje
Pedagog
Godziny pracy
Profilaktyka
Pomoc pedagog-psycholg
Doradztwo Zawodowe
aktualności
pomoc doradcza
doradca poleca
Inne
Ciekawe strony
Strona główna
DOGOTERAPIA

Gazetka Gim 16


Gim TV 16

NASZA SZKOLNA TV

Tu zobaczysz wszystkie filmy!!FACEBOOK
''polubisz nas'' ?

Wystarczy kliknąć..
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych -- 2 marca
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2 marca 2018 r.odbyła się IX edycja międzygimnazjalnego konkursu "Jeden z wyklętych.Generał Aleksander Krzyżanowski - Wilk".W konkursie, organizowanym przez p. Alicję Jastrzębską, udział wzięły dwuosobowe zespoły z Gimnazjum nr 20 ( SP nr 56 ) oraz Gimnazjum nr 16 ( SP nr 46 ) - 9 zespołów -
18 uczniów.
Zwycięzcy:
I miejsce Karol Majcherczak i Kacper Rochowiak G. 20 ( SP nr 56 ) - 69 pkt. ( 86%)
II miejsce Roksana Skórzewska i Weronika Wróblewska G.16 ( SP nr 46 ) 64 pkt.(80% )
III miejsce Oliwia Kawczyńska i Maciej Borys G. 20 ( SP nr 56 ) 44,5 pkt.( 56%).
Opiekunem zespołów z G. 20 jest pan Jarosław Jamuła, a zespołów
G. 16 pani Alicja Jastrzębska.

hostinghostinghosting hostinghosting hosting


GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW !!!!!

admin dnia 11.03.2018 · Drukuj
XV Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
nowości1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Finalistkami konkursu zostały:
Maja Marer z kl. 3b
Ola Mętel z kl. 3d
Amelia Piotrowska z kl. 3b.

hostinghostinghosting

Gratulacje dla dziewczyn i opiekuna p. Alicji Jastrzębskiej!

admin dnia 11.03.2018 · Drukuj
ŻYWE OBRAZY ARTURA GROTTGERA W 155. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO.
22 stycznia sala gimnastyczna naszego gimnazjum zamieniła się w galerię obrazów.

hosting


Uczniowie klas 3c, 3d, 2a, 2b,2c oraz 2d przygotowali "żywe" obrazy malarza powstania styczniowego A.Grottgera. Data nie była przypadkowa, tego dnia 155 lat temu, wybuchło powstanie styczniowe, najdłuższy narodowowyzwoleńczy zryw Polaków w XIX w. Już o godzinie 17-tej gromadzili się uczniowie, występujący, nauczyciele, pani wicedyrektor, rodzice, dziadkowie, a także zaproszeni goście.
Wśród gości poseł na sejm RP Łukasz Schreiber, radny Rady Miasta Bydgoszczy Paweł Bokiej, kombatanci, przedstawiciele związku zawodowego WZZ "Solidarność Oświata", jak również absolwenci naszej szkoły. Klasa 3c prezentowała obraz "Branka", 3d "Przejście przez granicę", 2a "Żałobne wieści", 2b "Pierwsza ofiara", 2c "Pożegnanie powstańca", a 2d "Powitanie powstańca".
Scenariusz, napisany przez p. A. Jastrzębską, zawierał poezję patriotyczną, a p. M. Wąsikowska dobrała do niego muzykę. Piękna dekoracja, to wynik prac zespołów klasowych, pod czujnym okiem p. M. Solińskiej. Piosenki "Polsko naszych zdarzeń" oraz "Bywaj dziewczę zdrowa" wykonali absolwenci Marika i Julian.
Podczas zwiedzania wystawy, wszyscy mogli oddać głos na obraz, który najbardziej podobał się publiczności. Najpiękniejszy obraz miało też wytypować jury, które brało pod uwagę zaangażowanie klasy w przygotowanie strojów a także dekoracji.
Wynik tego, co przygotowali nasi uczniowie ( własnym sumptem, nie wolno było mieć strojów z teatru czy opery ) był imponujący. Goście byli pod wrażeniem. Prezentację, która przybliżyła historię powstania i biografię A. Grottgera, przygotowali : Szymon z 3b oraz Paweł z 3c.
8 lutego, na apelu podsumowującym I semestr, wyniki konkursów zostały ogłoszone. Okazało się, że publiczność i jury byli zgodni, w obu kategoriach wygrał obraz klasy 2a "Żałobne wieści".
Uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez europosła Kosmę Złotowskiego, który tym razem nie mógł być na prezentacji obrazów ( był 5 lat temu kiedy również przygotowaliśmy taki pokaz ) ze względu na obowiązki w Parlamencie Europejskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Organizatorzy : A. Jastrzębska, M. Solińska, M. Wąsikowska

admin dnia 09.02.2018 0 Komentarzy · 124 Czyta · Drukuj
XV Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
11 stycznia ( w czwartek ) 2018r. 5 dziewcząt z naszego gimnazjum, pod opieką p. Alicji Jastrzębskiej, przystąpiło do II etapu XV Regionalnego Konkursu Wiedzyo Samorządzie Terytorialnym. Miło nam poinformować, że do finału konkursu przeszły: Ola Mętel z klasy 3d oraz Maja Marer i Amelia Piotrowska z klasy 3b.
Gratulujemy dziewczynom i opiekunowi!! Życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

admin dnia 15.01.2018 0 Komentarzy · 102 Czyta · Drukuj
Alpakoterapia
14 grudnia 2017 r. zainteresowani uczniowie naszego gimnazjum tzw. Miłośnicy czterech łap mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat alpakoterapii. Prezentację tematyczną przygotowała pani Wiesława Polakowska właścicielka czterech alpak i alpakoterapeuta. Szacownego gościa zaprosiła na spotkanie z młodzieżą pani Julita Witt kynoterapeuta.
hosting hosting hosting hosting hosting

admin dnia 16.12.2017 · Drukuj
?Mikołajkowych warsztaty wielozmysłowe"
W dniu 07.12.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ?Mikołajkowych warsztatach wielozmysłowych?.
Organizatorem zajęć była pani Julita Witt ? trener sensoplastyki.
Oto efekty naszych eksperymentów:
1) Efekt lampy lawowej
2) Wyspy mleczne ? malowanie na mleku
3) Galaktyki ? marmurkowanie papieru

hosting hosting hosting hosting hosting
hosting hosting hosting

admin dnia 14.12.2017 · Drukuj
"Hejtujemy Dopalacze"
4 grudnia 2017 r. klasa 2d wzięła udział w koncercie pt. "Hejtujemy Dopalacze" na "Łuczniczce". Wśród występujących był m.in. zespół rockowy " Roan".

hosting hosting hosting hosting hosting
hosting hosting hosting

admin dnia 04.12.2017 · Drukuj
?Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna?
nowościhostingW dniu 17 listopada uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym projekt ?Animacja społeczno ? kulturalna w przeciwdziałaniu mowie nienawiści?, realizowanym
w ramach miejskiego programu ?Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna?. Gala odbyła się w V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszcz. Część artystyczna doprowadziła do wielu rozważań na temat tolerancji w naszym otoczeniu. Na zakończenie spotkania wszyscy zatańczyli taniec integracyjny.


admin dnia 03.12.2017 · Drukuj
Dni Kariery 2017
nowości
Tegoroczna edycja Dni Kariery odbędzie się w dniach 28 listopada ? 1 grudnia 2017r. Hasło przewodnie brzmi: "Zawód ? praca ? sukces".
W ramach działań skierowanych do uczniów VII klas bydgoskich szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 organizuje turniej wiedzy o świecie zawodów (udział biorą 3-osobowe reprezentacje szkół) oraz pokazy przygotowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów bydgoskich uczelni.

admin dnia 21.11.2017 · Drukuj
99. rocznica Niepodległości !!!!
10 listopada wszystkie klasy naszego gimnazjum wzięły udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali go uczniowie z klas 2a, 2b, 2d, 3b, 3ci najliczniejsza grupa z 3d. Najbardziej znane piosenki, mówiące o walkach Polaków, przeplatane były piękną poezją, a do piosenki "Rozkwitały pąki białych róż" scenkę przygotowali Ania i Kacper z 3c. Nie zabrakło również Józefa Piłsudskiego, w którego postać wcielił się Kacper z 3d.
Przedstawiciele naszej szkoły wzięli również udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych o godz.18.00 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła .

hosting hosting hosting hosting hosting
hosting hosting hosting

admin dnia 13.11.2017 · Drukuj
?Nietolerancja i przemoc ? czy powinniśmy być obojętni??
W dniu 26 października reprezentacja Naszej szkoły z opiekunem p. Agnieszką Iwanusek uczestniczyli w debacie pt. "Nietolerancja i przemoc ? czy powinniśmy być obojętni?", która odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Podczas spotkania rozmawialiśmy z młodzieżą z innych szkół na temat mechanizmów działania mowy nienawiści oraz przemocy wśród młodych ludzi. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie można być obojętnym, gdy ktoś krzywdzi drugą osobę. Jedynie przeciwstawienie się temu zjawisku doprowadzi do jego wyeliminowania.

admin dnia 13.11.2017 · Drukuj
Strona 2 z 69 < 1 2 3 4 5 > >>
Bezpieczne wakacjeGalerie zdjęć

Życie szkoły

W OBIEKTYWIE

P. K. JAROCKIEGO


----------------------

WYDARZENIA
druga galeria

Bydgoskie Granty
Oświatowe

Innowacje
Pedagogiczne


Projekty
edukacyjne


Wejdź na ....

ZDOBYLIŚMY

CERTYFIKATY :
KONKURS
na szkolną witrynę


W lutowej akcji osiągnęliśmy pierwszy wynik w kraju - 4518 głosów.


Copyright © Gimnazjum 16 w Bydgoszczy 2005
Tomasz Leszczyński i Anna Mackiewicz - nauczyciele Gim 16