Roztańczone przerwy!

Klasa 8B aktywnie spędza przerwy. Ostatnio polubili taniec.

Prezentujemy "Belgijkę" w wykonaniu uczennic i uczniów z 8B.

Uczniowie śpewają "zakazane" piosenki

13 grudnia obchodzimy rocznicę stanu wojennego. Minęło już 40 lat od tamtych historycznych wydarzeń.

Dla upamiętnienia tego czasu klasy siódme uczyły się na muzyce dwóch "zakazanych" w tamtym czasie piosenek: "Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz "Przeżyj to sam" zespołu Lombard.

Zapraszamy do wysłuchania brawurowego występu klasy 7D.

W świątecznym nastroju

Klasa 4a zadbała o świąteczny nastrój w szkole. Ich życzenia można przeczytać w sali 33 oraz na drzwiach pokoju nauczycielskiego.

Obrazy: 4asw.png

W pracowni Pani gliny

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Pod okiem instruktora poznawali tajniki tworzenia prac z gliny. Samodzielnie wykonali Mikołaja. Teraz już tylko pozostaje wypalenie prac w piecu ceramicznym. Zobaczcie sami jak przebiegały prace.

Obrazy: glin.png

1a już czuje magię świąt

3 grudnia uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Sienna. Tematem było poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas warsztatów dzieci wykonały stroiki, kartki oraz upiekły pierniczki.

1a już czuje zbliżające się święta.

Obrazy: sep.png

Obrazy: sep1.png

Mali aktorzy

Uczniowie klasy 2b przygotowali przedstawienie na podstawie wiersza Marii Kownackiej "Cztery wiatry".

Każde dziecko mocno zaangażowało się w klasowy projekt. A oto efekt pracy uczniów. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.

Sukcesy w konkursie recytatorskim

W związku z setną rocznicą urodzin poety K.K. Baczyńskiego, uczniowie naszej szkoły, na lekcjach j. polskiego dowiadywali się, kim był  twórca znanego wiersza "Elegia o chłopcu polskim". Stworzyli piękne prezentacje multimedialne, plakaty i lapbboki.

Został również zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski, a  czworo naszych uczniów wzięło też  udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Amelia Brzostek z klasy 5a zajęła w nim III miejsce.

Natomiast w konkursie szkolnym postanowiliśmy wyróżnić Martę Ostrowską z klasy 8B, za recytację wiersza "Noktrun" oraz Zuzannę Zielińską z 7a za przygotowanie wiersza "Pieśń o szczęściu".

Gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w obchody i uczczenie pamięci o polskim poecie.

Obrazy: bacz.jpg   Obrazy: bacz1.png

Miłośnicy czterech łap!

Czas na podsumowanie działań koła Miłośników Czterech Łap. Uczniowie klas 4A i 4B, współpracując z psem terapeutycznym rasy seter irlandzki Jessy, uczą się szkolić metodami pozytywnymi czworonożnego pupila. Wzbogacają wiedzę o rasach oraz roli psów pracujących z ludźmi i dla ludzi. Poznają zasady opieki i kontaktu z psem. Jessy jest motywatorem wszelkiej aktywności dzieci, a drugi piesek, który widoczny będzie również na niektórych zdjęciach socjalizuje się oraz dopiero uczy się zabaw i komend dzięki uczestnikom koła. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, które pokazują różnorodność naszych działań pod kierunkiem kynoterapeuty Julity Witt.

W laboratorium sensoplastyki

Uczniowie z klas 4A i 4B, w dniu 10 listopada uczestniczyli w laboratorium sensoplastyki. Kreatywnie bawili się kolorami, uzyskując następujące efekty: lampy lawowej, wybuchu wulkanu oraz malowania kolorowych wysp na mleku z uchwyceniem momentu wiru mlecznego. Każdy z uczestników warsztatów potrafi wyjaśnić zależności przyczynowo-skutkowe wykonanych doświadczeń. Zajęciami kierowała trener sensoplastyki Julita Witt.

Z radością dla Niepodległej!

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w działaniach z okazji Święta Niepodległości.

Żeby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zakładki "Szkoła kompetencji".

Święto Niepodległości w Naszej szkole!

Szkolne obchody Święta Niepodległości to m.in. wspólne śpiewanie hymnu, wykonywanie plakatów przypominających wydarzenia z 1918 roku oraz liczne lekcje, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak pielęgnować nasz patriotyzm.