KONFERENCJA INAUGURACYJNA MIEJSKI PROJEKT "SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA"
Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, Patryk Walendowski, Martyna Piotrowska i Natalia Rżany wraz z p. Kosicką wzięli udział w inauguracji projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Odbyła się ona 16 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Dzień inauguracji nie jest przypadkowy, ponieważ w 1995 r. z inicjatywy UNESCO Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło właśnie 16 listopada Międzynarodowym Dniem Tolerancji.

Na spotkaniu wysłuchaliśmy przemówień ważnych osobistości, m.in. Pani viceprezydent Iwony Waszkiewicz. Przedstawiono zadania na cały rok szkolny i odbyło się losowań kultur, które szkoły będą prezentować w maju 2018 r.
Naszej szkole przypadła kultura latynoamerykańska. Podczas konferencji można było oglądać też prace plastyczne, wśród nich aż 7 było wykonanych przez uczniów SP 46.

Obejrzyj zdjęcia