Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
E-twinning

„KNOWING ME, KNOWING US” to projekt eTwinning, w którym uczestniczy 8 szkół partnerskich z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Słowacji, Rumunii i Polski. Projekt realizowany jest od stycznia do maja 2021. Uczestnicząc w tym projekcie chcemy dać szansę naszym uczniom komunikować się z rówieśnikami z innych krajów europejskich, poprawić ich umiejętności językowe i nauczyć ich patrzenia na własną kulturę z perspektywy bycia częścią społeczności europejskiej. „KNOWING ME” oznacza kształtowanie umiejętności autoprezentacji, opowiedzenia o swoim życiu, „KNOWING US” oznacza kształtowanie poczucia jedności z innymi mieszkańcami Europy.
W projekcie planujemy wykonywać wspólnie zadania, dzielić się wiedzą i spotykać online. Projekt dotyczy spraw bliskich naszym uczniom, takich jak: życie w domu, szkole, formy spędzania czasu wolnego, moje miasto i kraj, nasze tradycje, a także treści ,które mogą być zintegrowane z treściami nauczanymi w szkole.
W naszej szkole w projekcie uczestniczy klasa 6a i dotychczas udało nam się wykonać następujące zadania:
- stworzyliśmy padlet, na którym przedstawiliśmy się i opowiedzieliśmy o sobie i swoich zainteresowaniach:
https://padlet.com/angielski5asp46bydgoszcz/Bookmarks
- wzięliśmy udział w konkursie na logo projektu,
- staliśmy się członkami platformy TwinSpace, na której możemy komunikować się innymi uczestnikami projektu,
- uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach online z naszymi partnerami z projektu,
- wykonaliśmy film o naszej szkole.

Obrazy: twin1.jpgObrazy: twin3.pngObrazy: twin4.pngObrazy: twin5.jpgObrazy: twin6.png

 

 


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie eTwinning - "Kartka dla Polski". W ramach działań projektowych wykonaliśmy kartki i napisaliśmy piękne życzenia dla Polski. Uczniowie nagrali też łamańce językowe. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Obrazy: gw1.png  Obrazy: gw2.png  Obrazy: gw3.pngObrazy: gw4.png


Projekt eTwinning zatytułowany „Christmas is just around the corner” zrealizowany został w listopadzie i grudniu 2019 r. 
Miał na celu poszerzyć wiedzę dzieci na temat tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia w innych krajach europejskich.

W projekcie wzięły udział 3 szkoły z Polski, 2 szkoły z Włoch, szkoła z Litwy, Macedonii Północnej, Hiszpanii, Portugalii i przedszkole z Łotwy. Koordynatorem projektu była szkoła polska.  

W projekcie zaplanowano i zrealizowano następujące działania: wykonanie kartek świątecznych i wysłanie ich pocztą do szkół partnerskich, nagranie piosenki  na koncert świąteczny, sporządzenie listy najlepszych prezentów. Wszyscy uczestnicy projektu wykonali zaplanowane działania, współtworząc bezpieczną platformę – TwinSpace. Uczniowie biorący udział w projekcie nawiązali kontakty z rówieśnikami z innych krajów.


 

Kliknij i zobacz międzynarodową galerię zdjęć z projektu