Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Sukcesy w konkursie języka angielskiego
W dniu 26.02.2020 braliśmy udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Reading builds knowledge" organizowanym przez Szkołę Podstawową z Nowej Wsi Wielkiej. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana  Rejewskiego w Bydgoszczy. Celami konkursu były upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych i popularyzacja literatury angielskojęzycznej i autorów anglojęzycznych.
Nasza szkoła wyłoniła dwa czteroosobowe zespoły konkursowe:

- jeden zespół na etapie klas 5-6: Mikołaj Tomasik kl.6a, Marianna Balcer kl.6a, Vanessa Oleksy kl.5a, Wikoria Jabłkowska kl.5a

- drugi zespół na etapie klas 7-8: Melania Semrau kl.7a, Dominika Olszewska kl.7a, Izabela Orwat kl.7a, Gracjan Olesky kl.7a.

Podczas konkursu nasi uczniowie wykazali się świetną wiedzą z przeczytanych w języku angielskim książek, głośno zaprezentowali wybrany fragmentu tekstu i odczytali go z podziałem na role. W przerwie konkursu uczestnicy spotkali się z uczniami międzynarodowej szkoły dla dzieci oficerów NATO.

Nasza szkoła odniosła dwa sukcesy: zespół kl.5-6 zdobył 3 miejsce, a zespół klas 7 zajął 2 miejsce w konkursie. Gratulujemy!!!

Obrazy: a1.jpg

Obrazy: a1.jpg